Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławianin handlował papierosami bez akcyzy w Nowym Mieście


fot. ilustracyjne

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Ponad 52 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli płońscy kryminalni. Nielegalną kontrabandę policjanci znaleźli  u 57-latka z gm. Raciąż, 39-letniej kobiety z gm. Płońsk i 31-letniego mławianina sprzedających na targowisku w Nowym Mieście. Osoby zajmujące się handlem „lewymi” papierosami poniosą odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

Płońscy kryminalni realizując swoje ustalenia operacyjne, przy udziale policjantów raciąskiego komisariatu, przeszukali pomieszczenia gospodarcze należące do 57-letniego mieszkańca gm. Raciąż. W czasie czynności znaleźli 44 tys. „lewych” papierosów, nie posiadających polskich znaków akcyzy skarbowej.

– Kolejne ustalenia kryminalnych wskazywały na to, że kontrabandą może handlować również, na targowisku w Nowym Mieście, 39-letnia mieszkanka gm. Płońsk i 31-letni mławianin. W czasie czynności przeprowadzonych w rejonie targowiska policjanci przy kobiecie znaleźli czarny worek z  1200 szt. nielegalnych papierosów, a przy mężczyźnie 7400 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, również popakowanych w foliowe worki – informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP Płońsk.

Wstępnie oszacowano, że mężczyźni i kobieta narazili skarb państwa na straty o łącznej wartości prawie 62 tys zł. Za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych, zgodnie z przepisami Kodeksu karnego skarbowego  grozi wysoka kara grzywny i nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x