Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Brak rozkładów. Pasażerowie zdezorientowani


Do niedawna wszystko (lub prawie wszystko) w kwestii połączeń autobusowych było jasne. Pasażer maszerował na dworzec PKS (lub przystanek) i na tablicy odjazdów szukał sobie stosownego połączenia. Taki sam wykaz odjazdów i przyjazdów wisiał też na dworcowych stanowiskach dla autobusów. Choć wydawać by się mogło, że w dobie Internetu taka informacja powinna być jeszcze łatwiej dostępna, tak jednak nie jest, przynajmniej w Mławie.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


O braku informacji w zakresie aktualnych połączeń komunikacyjnych, w opisywanym przypadku – połączeń dalekobieżnych, pisze do redakcji jedna z czytelniczek. Jest wiadomość cytujemy w całości.

„Czy jest możliwość by Państwo zdobyli jakąś informację i się dowiedzieli, czy i gdzie odjeżdżają autobusy dalekobieżne? Nie ma przystanków na ul.Padlewskiego, nie ma informacji skąd odjeżdżają autobusy np. do Olsztyna. Kuzynka stała na przystanku na Starym Rynku dwie godziny i ani autobusu ani żadnych informacji czy w ogóle kursują. Wydzwaniamy pod każdy numer tel. wskazany w Internecie, odpowiadający PKS Mława. Niestety głucho wszędzie, bo numery nie istnieją, żadne. Co się dzieje z naszym miastem, że żadnej, choćby najmniejszej informacji. A przecież ludzie podróżują też takimi środkami. Nędza, wstyd mi za tą sytuację, bo jestem mławianką, a odjeżdżała osoba spoza naszego miasta. I niestety… nie skorzystała z takiego przejazdu. Musimy znaleźć inne wyjście!… Co się dzieje, że żadnych informacji nie ma nigdzie. Nawet w Internecie”

Po likwidacji sprzedanej wcześniej izraelskiej firmie spółki PKS i sprzedaży terenów dawnego dworca na ulicy Padlewskiego prywatnym inwestorom rzeczywiście stało się tak, że ulubionym miejscem odjazdu wszystkich chyba przewoźników stał się przystanek przy kościele na Starym Rynku. W godzinach szczytu naprawdę podjeżdża tu autobus za autobusem.

Przewoźnik nie ma tu jednak zupełnej dowolności. Każdy, który chce korzystać z któregokolwiek przystanku musi to uzgodnić z jego właścicielem, w tym przypadku z urzędem miasta. Rada Miasta Mława jeszcze w 2016 roku określiła w uchwale wykaz przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Miasto Mława, udostępnionych dla operatorów i przewoźników. W tym wykazie figuruje prawie 100 pozycji.

Tak więc każdy przewoźnik, który chce zabierać pasażerów z przystanku musi dokonać uzgodnienia z miastem, a także podać rozkład jazdy. Zwykle podaje je również na własnej stronie internetowej. Problem jednak w tym, skąd pasażer ma wiedzieć u którego przewoźnika ma szukać.

Jak jednak wynika z przepisów rozporządzenia ministra transportu, obowiązkiem ogłaszania rozkładów jazdy w transporcie drogowym na przystankach i dworcach prawodawca obarczył ich właścicieli i zarządców, w naszym przypadku za wywieszenie rozkładów odpowiada więc urząd miasta. Dlaczego jednak nie są wywieszone, na to pytanie na razie nie mamy jeszcze odpowiedzi.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
35 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

A miało być tak pięknie. PKS miały dojeżdzać wszedzie.

Daro
Daro
1 rok temu

Jeden wielki burdel z tymi autobusami. Nikt nic nie wie. Nie mam pojęcia jak można było rozpieprzyć taki PKS który był znany praktycznie w całej Polsce i realizował połączenia nawet do odległych miast.

Nauczyciel
Nauczyciel
1 rok temu

A po co rozklady. Wazne ze bloki bedą, beton. deweloperka. Tylko to sie liczy……

inka
inka
1 rok temu
Reply to  Nauczyciel

a co mają bloki do tego, ma Pan gdzie mieszkać , ja tez chcę

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  inka

Mieszkań ci w Mławie pod dostatkiem, niech tylko Ukraińcy ruszą na zachód, to od razu będzie do wyboru i do koloru.

inka
inka
1 rok temu
Reply to  mławianka

no tak a teraz pod wiadukt, sposób widzenia zależy od miejsca siedzenia

UM.
UM.
1 rok temu

UM informuje, ze obecnie nie ma jeszcze zatrudnionego pracownika zajmującego się tym problemem.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  UM.

Obiecanki cacanki, a nam , glupim RADOSC , a co w tym wszystkim gorszego, ze mamy takiego glupca, jak Hemi, ktory bam stara się jescze to wszystko tlumaczyc !!! Poczekajcie będzie nowa GALERIA, przy ktorej będzie, plac manewrowy DLA Autobusów, ??? Jei nie ma,pracownika, to w tym przypadku robi wybitny fachowiec, powołany, na szefa MKM, P. DUBOJSKI.???

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  UM.

A mało tam jeszcze tych nieudolnych gryzipiórków ?!

Hemi
Hemi
1 rok temu

Dziękujemy serdecznie prywatyzatorom z PO, PSL i lewicy. Wspaniała robota, nie ma co!

Kasa ze sprzedaży PKS-ów już dawno się rozeszła, nie wiadomo zresztą gdzie, a zwykli ludzie zostali z tym pasztetem.

Loża szyderców
Loża szyderców
1 rok temu
Reply to  Hemi

Przestań pi.eprzyć głupoty za swoimi przywódcami partyjnymi – nie odpowiadaj, bo twoje wywody mam gdzie (na 4 litery).

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi–najadłeś się tego pasztetu i ględzisz widać że dla ciebie był mocno nIe strawny, kasa za tereny po PKS i to nie tylko w Mławie, poszła do IZRAELA, nie wiem dlaczego co niektórzy Radni interesują się i są w kontakcie z mieszkańcami z IZRAELA, aby odwiedzili Mławę i swoje domostwa–vide kamienica na ul WÓJTOSTWO, I TAKIE DZIAŁANIA ROBIĄ SIĘ NAPRAWDĘ NIE STRAWNE.!!!!!!

Niezalezny
Niezalezny
1 rok temu
Reply to  Hemi

A to nie za PiSu PKSy upadly? Przeciez mieli wprowadzic program przywrocenia PKSow?

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Niezalezny

Mazowieckie PKS-y zostały sprywatyzowanej w latach 2009-2010 przez poprzedni rząd PO-PSL i do nich proszę kierować pretensje.

PiS z prywatyzacjami nie miał nic wspólnego poza tym, że zatrzymał je. Dzięki temu nie poszedł pod młotek zindoktrynowanych prywatyzatorów z poprzedniej ekipy inny krajowy przewožnik – Polonus Bus.

Alfa
Alfa
1 rok temu
Reply to  Hemi

Tra ta ta, wiśta wio.
Rząd PO/PSL sprywatyzował PKS SA, a Polonusa nie udało mu się sprywatyzować _ jakim cudem, wszechwiedzący Hemi. Myślę, że tu masz też swoją pisowską teorię.
Z tego co wiem, to spółki PKS SA też istnieją tu i tam. Tylko ci co dali się nabrać Mobilisowi (izraelskiej firmie wykończeniowej) zniknęli na zawsze. Przecież to było widać od początku, że firma Mobilis przejmowała oddziały PKS żeby je zarżnąć. Mława jest właśnie jednym z takich oddziałów. Rząd do niczego nie zmuszał.
Przestań judzić, Hemi, pisowska g.ido, bo po to przykleiłeś się do tego portalu. żeby jątrzyć i przekonywać ludzi do tego PISu. Kto nie przekonany tego nie przekonasz.
Jak w tym opowiadaniu Jasia:
– Kotka urodziła sześć kociątek, 5 partyjnych, było, a bezpartyjne jedno.
Nauczycielka powiedziała Jasiowi, żeby powiedział to podczas wizytacji w klasie.
Jest wizytacja, Jasiu wywołany do tablicy mówi:
Urodziła kotka 6 kociątek, 5 bezpartyjnych, a partyjne jedno.
Nauczycielka pyta:
_ Jak to Jasiu, przecież mówiłeś inaczej.
Jasiu na to:
– Tak, ale wtedy jedno tylko przejrzało na oczy, a teraz już pięć.
Ja też raz zagłosowałem na Dudusia i jego ekipę, ale już przejrzałem na oczy i takich jest coraz więcej, panie mądraliński.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Banki PIS wykupuje, a PKS-ów od Mobilisa nie mogli wykupić jak tacy dobrzy?. Przestań człowieku siać propagandę. Się uaktywniłeś przed wyborami prezydenckimi. Który cię tu nasłał? Kulawy czy Zero?

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Zostały konkretnie zrepolonizowane dwa banki: Pekao SA i Alior. Dzieki temu udział banków publicznych, z polskim kapitałem, zwiekszyl sie z 27% do 52%. Są szanse także na trzeci bank i na podniesienie udziału polskiego kapitału, co niektórym jest oczywiście bardzo niewsmak.

Nie do pomyślenia była już sytuacja, w której kraj wielkości Polski nie posiada żadnego istotnego banku, bo były też zakusy,a jakże, żeby pozbyć się i PKO BP.

Prawda jak widać co niektórych bardzo boli, a zwłaszcza przypominanie – kto i co konkretnie robił, kto i za co jest odpowiedzialny. To są rzeczy podstawowe.

Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie
Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie
1 rok temu
Reply to  Hemi

Pod słowem „repolonizacja” kryje sie słowo „zawłaszczenie” przez PiSowskich aparatczyków i ich rodziny. To nie są polskie banki, one należą do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Plus.

Były
Były
1 rok temu

Rozkłady jazdy – to jedno, ale dlaczego wszystkie autobusy korkują i zanieczyszczają centrum Miasta – ul. St. Rynek!!!!! Nigdzie tak nie ma, żeby świadomie zatruwać i utrudniać życie mieszkańcom naszego miasta! Panie Burmistrzu czekamy na inicjatywę w tym zakresie i wyprowadzenie tego ruchu z centrum Miasta!

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Były

Pan Burmistrz, i inicjatywa, to dwie sprzeczności, no moze gdyby to bylo w ramach partnerstwa prywatnego, to incjatywa by się pojawiła bardzo szybko, a tak ze mieszkańcy sobie mowia i piszą to ich sprawa

Popcorn
Popcorn
1 rok temu

Ja niedawno też zszarpałam sobie nerwy chcąc pojechać do Olsztyna. Nie pojechalam oczywiscie.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
1 rok temu
Reply to  Popcorn

Zawsze można jechać pociągiem.

Aneta
Aneta
1 rok temu

JEDEN WIELKI WSTYD !!! Przyjeżdża rodzina na PKP Mława-Wólka, nie ma rozkładu jazdy MKM-ki (starsze osoby, nie korzystające z internetu w telefonie), czekają zdezorientowani i niepotrzebna nerwówka. Innym razem, już sama po nich przyjechałam, a tu taki obrazek: autobus MKM-ki odjeżdża pusty, a za chwilę jeden z główniejszych pociągów z Warszawy w Piątek po południu z ludźmi z pracy, studentami, mnóstwo ludzi, i co ? Autobusu brak, bo przed chwilą odjechał. Czy ktoś NORMALNY to ustala ? Co się dzieje w tym mieście ? Idę wkurzona do ratusza, siedzi ich chyba czworo w jednym pokoju. Wchodzę, konsternacja, szybkie ruchy że „niby coś robimy” zgłaszam brak rozkładu jazdy MKM-ki przy dworcu PKP Mława-Wólka, oni totalna olewka, tylko jeden Pan powiedział bez odrywania wzroku z przed monitora komputera, że sprawdzą, sprawdzą… Śmiechu warte.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu
Reply to  Aneta

W ratuszu to od dawna wiadomo że kupa baranów siedzi

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Ktoś

Nareszcie Ktos, nazwal rzeczy po imieniu !!!!tylko caly czas pozostaje pytanie, jak wymienić tych BARANÓW, aby bylo lepiej

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Ktoś

I to barany pod protekcją..

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

I w ten sposób Żydowscy okupanci powoli wprowadzają zamęt. Na razie w małych prowincjonalnych miastach, robią próby na małych społecznościach. Po co robią zamęt ? Bo ,,w mętnej wodzie najlepiej łowi się ryby” Bo zdezorientowanym, skłóconym, schorowanym społeczeństwem łatwiej manipulować i rządzić. NA RAZIE TO PRZYGRYWKA do wyegzekwowania ustawy 447 (jak widać po zamęcie wynikłym ze zniszczeniem komunikacji autobusowej w małej Mławie, bardzo udane preludium 🙂

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

O reptilianach i UFO zapomniałeś.

Niezalezny
Niezalezny
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

Moze zacznimjmy rozliczac ludzi ktorzy sa odpowiedzialni za ten stan rzeczy a nie szukac grup trzymajacych wladze czy spiskowych teorii

Kamcio
Kamcio
1 rok temu

Dlaczego nie ma rozkładów jazdy ? Retoryczne pytanie. To jest MŁAWA. W tym mieście jest inny stan umysłu… Musimy poczekać na powołanie wydziału ds. komunikacji miejskiej i pozamiejskiej z kilkoma nowymi pracownikami, naczelnikiem i oczywiście zastępcą. Zostanie rozpisany przetarg, w celu przygotowania koncepcji dla nowego projektu rozmieszczenia w punktach strategicznych miasta rozkładów jazdy napisanych czcionką retro, bo przecież Mława to miasto zabytkowe. Wtedy na pewno będzie wszystko jasne i czytelne…

A....
A....
1 rok temu
Reply to  Kamcio

Piszesz i sobie z tym stanem umysłu???? Bara……..ku.

xawery
xawery
1 rok temu
Reply to  A....

JAK napisałeś A, to napisz i B–ŻEBY można wiedzieć o co ci chodzi????

mławianka
mławianka
1 rok temu

Zgadza się. W tej chwili nic nie wiadomo. Czarna magia.
Autobusy dalekobieżne: jedne odjeżdżają spod byłego dworca PKS, inne spod ratusza.

Jakie mają trasy, czy zatrzymują w innych miastach tam gdzie zatrzymywały się autobusy PKS (na dworcach PKS)? – nie wiadomo. Brak jakiejkolwiek informacji. Na rozkładach jazdy także brak informacji, gdzie jakąkolwiek informację można uzyskać.

Ceny biletów? – nie wiadomo.

Czy przewoźnicy prywatni stosują jakieś zniżki? – nie wiadomo.

Na portalu e-podróżnik autobusów mławskich prywaciarzy nie ma, nie można nic sprawdzić w internecie.
UM i Starostwo mają to jak widać w pewnej, niżej położonej części ciała, a potencjalnego pasażera szlag trafia.
XXI wiek niby, a w Mławie chyba zaczynamy się ze wszystkim cofać do ery kamienia łupanego.
Wszystko jest wielką niewiadomą. Dlatego np. najbliższą podróż do Bydgoszczy planuję na autobus Arriva Toruń, a nie na mławskiego przewoźnika P. Czaplickiego.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  mławianka

Pan Czaplicki nie jest mławski przewoźnikiem tylko przasnyskim

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Zgadza się, ale w Mławie też jeżdżą autobusy jego firmy i to właśnie on przejął np. trasę po Mobilisie Mława – Bydgoszcz. Jest prywaciarzem działającym na terenie Mławy i to mi wystarczy. Pisząc o mławskich prywaciarzach miałam na myśli nie tylko jego i jego kursy autobusowe.

– Gdzie można znaleźć trasy poszczególnych autobusów Czaplickiego czy Fabisiaka lub innych przewoźników? (Trasy i godziny przyjazdów do poszczególnych miejscowości)
– Gdzie można znaleźć ceny biletów?
– Gdzie można znaleźć ewentualne zniżki jakie stosują i czy stosują jakiekolwiek zniżki?

Dla podróżnego nieistotne jest skąd się wywodzi dany przewoźnik, obojętne jest czy jest on z Mławy, z Przasnysza, czy też z Honolulu.

Dla podróżnego najważniejsze są informacje, te które podałam ze znakami zapytania

35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x