Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Grudusk. Świadkowie wypadku skutecznie reanimowali kierowcę ciężarówki


Dwóch świadków wypadku ciężarówki w Grudusku pospieszyło na pomoc kierowcy. Dzięki ich szybkiej reakcji mężczyzna przeżył.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Do sytuacji doszło w poniedziałek, 20 stycznia, w Grudusku. Świadkowie zdarzenia drogowego rzucili się na pomoc kierowcy ciężarówki. Po wyjęciu mężczyzny z pojazdu stwierdzili brak czynności życiowych, w związku z czym rozpoczęli resuscytację krążeniowo – oddechową. Ich działania okazały się skuteczne – mężczyźnie przywrócono funkcje życiowe.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, KDR stwierdził wypadek ciągnika siodłowego SCANIA. Samochodem podróżował sam kierowca. W chwili dojazdu pierwszego zastępu z OSP Grudusk mężczyzna znajdował się na zewnątrz pojazdu i było prowadzone RKO przez dwóch świadków zdarzenia. Działania pierwszego zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. KDR ustalił, że dwóch świadków zdarzenia ewakuowało kierowcę z samochodu i po stwierdzeniu braku czynności życiowych rozpoczęli resuscytację krążeniowo – oddechową, która okazała się skuteczna – mężczyźnie przywrócono funkcje życiowe. Po przybyciu na miejsce ZRM, mężczyzna został przetransportowany do karetki pogotowia. Po przebadaniu poszkodowany został zabrany przez na SOR w Ciechanowie. Ratownicy sprawdzili pojazd i nie stwierdzili żadnych wycieków ani zagrożenia. KDR na piśmie przekazał miejsce objęte działaniami ratowniczymi Policji, która pozostała na miejscu zdarzenia. W działaniach trwających 1h 24min udział brały trzy zastępy straży pożarnej – relacjonuje KP PSP Ciechanów.

źródło: KP PSP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x