Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Henryk Antczak nowym prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej


Wczoraj (20 stycznia) ukonstytuował się nowo wybrany zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej. Jego prezesem został wybrany Henryk Antczak, funkcję wiceprezesa pełnić będzie dr Leszek Arent, skarbnika – Janusz Grochowski. W nowym składzie osobowym pracować będą równiej pozostałe organy stowarzyszenia: Komisja Rewizyjna i Sąd koleżeński. Honorowymi Członkami Zarządu będą ustępujący, wieloletni prezes Przemysław Miecznik oraz wieloletni skarbnik  Andrzej Grochowski.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Na odbywającym się 11 stycznia walnym  zebraniu sprawozdawczo – wyborczym członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej wybrane zostały nowe składy osobowe organów Towarzystwa. Sprawozdanie z działalności złożył i uzyskał absolutorium dotychczasowy zarząd pod przewodnictwem dra Przemysława Miecznika.

Na członków Zarządu wybrani zostali: Henryk Antczak, Leszek Arent, Andrzej Grzymkowski, Janusz Grochowski, Leszek Zygner, Lech Prejs i Kazimierz Manista. Właśnie spośród tych członków zarząd na wczorajszym posiedzeniu wybrał prezesa, wiceprezesa, skarbnika, a w późniejszym terminie wybierze również sekretarza. Do funkcji prezesa zgłoszony został tylko jeden kandydat i tę funkcję jednogłośnie powierzono  Henrykowi Antczakowi. Funkcję wiceprezesa objął dr Leszek Arent, a  skarbnika – Janusz Grochowski.

– Uważam, że ta funkcja jest zaszczytnym zwieńczeniem mojej wieloletniej pracy na rzecz miasta. W tym roku czeka nas szczególnie dużo wydarzeń historycznych. Chętnie jednak podejmę się tej próby, licząc na dobrą współpracę – powiedział Henryk Antczak wyrażając zgodę na kandydowanie. 

Walne zebranie na członków Komisji rewizyjnej wybrało: Jerzego Kwietnia, Marię Świtoń, i Pawła Tańskiego. Przewodniczącym Komisji został Jerzy Kwiecień.

Na członków Sądu koleżeńskiego wybrani zostali: Jacek Wilamowski, Zbigniew Wawrzyński i Grzegorz Morawski. Przewodniczącym Sądu koleżeńskiego został Grzegorz Morawski.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej zostało powołane do życia w grudniu 1958 r. i od ponad 60. lat nieprzerwanie podejmuje szereg działań  i inicjatyw o charakterze wydawniczym, kulturalnym , oświatowym i patriotycznym. Od lat troszczy się również o lokalne nekropolie i Miejsca Pamięci Narodowej.  Wśród planów działania na najbliższy czas zapowiedziana jest przyznanie tytułu Mławianina Roku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
1 rok temu

Czy na prawdę przewodniczącym został pan Antczak, który zdecydował o sprzedaży mławskiego składowiska? Ciekawe czy gdybyśmy mieli miejskie wysypisko, ceny byłyby tak wysokie jak teraz?

Franz
Franz
1 rok temu

Czasy się zmieniają, a Pan zawsze w komisji………

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Franz

Jeśli pozwolisz to zmienię treść twego postu FRANZ, według mnie powinien brzmieć następującą—-CZASY SIĘ ZMIENIAJĄ A PAN ZAWSZE NA SWIECZNIKU. dodam, że wielu z tych Panów co na zdjęciu, nie daje o sobie zapomnieć.

Tawariszcz
Tawariszcz
1 rok temu

Należy się zapytać co filmem Ukraińskich chłopaków z pewnej fermy drobiu z okolicy, prowadzanej przez Czegewarę ? Zniknął momentalnie po pojawieniu z portalu nm.

Next
Next
1 rok temu

A Pan P tu jeszcze ich nie da się na te foty i te M…..patrzec

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Next

Next===czyżbyś zapomniał pełnych nazwisk tych na P– i M—, co to za tajemnica, wydaje mi się że na tym zdjęciu / szukajcie aż znajdziecie / jest członek harcerskiego zastępu „SOKOŁY”—-z OGÓLNIAKA, KTÓRY W STANIE WOJENNYM BYŁ TAK AKTYWNY, że prawdopodobnie miał donosić na niego do UB agent JODŁA I SOSNA, że postanowił po śmierci Dyr. ŁACIAKA —po latach stać się byłym UCZNIEM KAPUSIEM. Przestrzegam mławiaków, bo nie wiadomo co za chwilę na was piszących na portalu znajdzie ???? Przykre jest to że ten KAPUŚ PO LATACH CHCE ZGRYWAĆ BOHATERA, a jesli tak to niech pokaże nam wszystkim te swoje teczki z IPN, którym obecnie zarządzają takie osobistości jak CENCKIEWICZ, CZY GWIAZDA.

Trzeźwy
Trzeźwy
1 rok temu

Chłopcy z ferajny

Roxy
Roxy
1 rok temu

Niech już da sobie spokój . Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść.

Olo
Olo
1 rok temu

Henio sto razy mądrzejszy od Was debi. e!

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Olo

Olo===Henio jest tak samo madry jak i ty, nie nazywaj innych Debilami, jak sam nim jesteś. A Henio gdyby nie pewni ludzie w Mlawie, ktorzy wyniesli go do władzy w samorzadzie, to pewnie wrocil by do WYSZYN, I BYLBY JAKIMS GRYZIPIORKIEM, i jednym z.nas.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Xawery

Tak samo jest z obecnym burmistrzem i z wieloma innymi – „gdyby nie pewni ludzie”.
Xawery przecież to stare jak świat. Kariera na takich stołkach zależy właśnie zawsze od „pewnych ludzi”.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  mławianka

Szanowna –mławianko ma Pani rację — tylko kariera tych ‚pewnych ludzi” trwa do czasu kiedy jeszcze ci kandydaci nie osiągną celu, tzn–wybrani na stanowisko BURMISTRZ, BO Z CHWILĄ WYBORU, TO MOMENTALNIE STAJĄ SIĘ INNYMI LUDZMI, i bardzo szybko zapominają o tym, komu to zawdzięczają –i robią wszystko, aby ci ludzie byli na marginesie—wiem zdaje sobie z tego sprawę że taka jest polityka, polityka pełna brutalności, ale już jak osiągają cel to wtedy hulaj dusza piekła nie ma, i niestety tak jest w naszym mieście. !!!!

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Xawery

No i znów powiem Ci, że niezupełnie tak, co niektórzy cały czas trzymają z tymi, którzy ich wynieśli na podium. Dlaczego? – ano układy i układziki. Rączka rączkę myje.

xawery
xawery
1 rok temu
Reply to  mławianka

mławianka– ZGADZAM SIĘ !!!–masz pełne prawo aby tak sądzić, ale według mnie jesteś w błędzie, nie wszyscy stają się poddanymi, i nie są w tych układzikach—jeśli pozwolisz to mam dla ciebie propozycję.—-A więc Ty wiesz swoje z opowieści, i trafnych obserwacji, –natomiast ja to wiem z praktyki, bo w takich [przypadkach zawsze trzeba być po prostu CZŁOWIEKIEM, i nie dać sie wmanewrować w takie układy i być poddanym i na usługach, chociaż w naszym mieście są ludzie którzy tylko na to czekają, aby móc być blisko tych co są na świeczniku, samorządowej władzy, a w obecnej RADZIE MIASTA—WŁAŚNIE TAK JEST gdzie większość Radnych jest do usług, i na każdy rozkaz–i dlatego w naszym mieście mamy to co mamy.

Pamiętający.
Pamiętający.
1 rok temu

PZPR-owiec

Loża szyderców
Loża szyderców
1 rok temu
Reply to  Pamiętający.

To powinieneś również pamiętać, że za komuny, chcąc coś osiągnąć w wielu przypadkach, w wielu instytucjach nie było opcji i trzeba było należeć albo do partii, albo przynajmniej do ZSL.
Takie były czasy, a młodzi czasami nie potrafili się przeciwstawić jak im deptano po piętach i robiono pod górkę.

Xawery
Xawery
1 rok temu

Jestes w błędzie, mlodzi potrafili, sie, przeciwstawic, tylko byli wykorzystywani przez takich cwaniakow, jak PAN HENIO.A

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Xawery

Xawery, tu niekoniecznie masz rację. Ja akurat pracowałam w latach1970-1980 w administracji i wiem jak mnie i moich znajomych nagabywano szantażując brakiem perspektyw na awans, na otrzymanie mieszkania itp.

xawery
xawery
1 rok temu
Reply to  mławianka

No jak sama widzisz, zapisałaś sie do jedynie słusznej partii–i masz mieszkanie–TAK ?? znam bardzo dobrze ten czas o którym piszesz, nie było żadnego szantażu, chciałaś to należałaś nie chciałaś to nie !!!—a ci co należeli do partii, nie byli takimi kapusiami i tak nawiedzonymi jak dzisiejsi, pisowscy działacze—wtedy tak zawistnych i wściekłych , jak dziś prezentuje ta pisowska armada nieuków i nieudaczników, którzy ne potrafią nic innego jak tylko SŁUŻYĆ !!!! a co niektórzy z obecnych potrafili się bardzo szybko przestawić na te włąściwe tory, zapomnieli o tym co było, ale tak nie wszyscy potrafią. A możemy się spodziewać że będzie jeszcze gorzej, tylko że JA I PANI MAMY TO JUŻ ZA SOBĄ.. tylko że szkoda naszych dzieci którzy ne mogą znaleśc pracy, jak ne są w układach.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  xawery

G.łupi jesteś. jeśli tak sądzisz. Nie należałam do żadnej partii, w administracji nie zagrzałam długo stołka, a mieszkanie dostałam, bo mój eks pracował w SM. Ot i wszystko.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  mławianka

–mławianka–a czy ty jesteś mądra skoro tak piszesz, do partii nie trzeba było należeć wystarczyło tylko przy niej być—jeśli już piszesz w swym mądrym wywodzie to przynajmniej pisz pełnym tekstem ; SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA –CZY SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA—JEŚLI TWÓJ eks tam pracował i jeszcze dostał mieszkanie to świadczy że był ważną postacią, robolom z produkcji czy zwykłym gryzipiórkom nie było tak łatwo z tym mieszkaniem. Do chwili obecnej uważałem cię za jedną z interesujących postaci tego [portalu, opisującą mławskie układy ale jak widać pomagał ci ten twój EKS— CIEKAWA SPRAWA, samo to że pracowałaś w administracji—to świadczy o tym, że byłaś w tamtym czasie w dobrych układach. Jeśli uważasz że tak nie było, to możesz uważać mnie za GŁUPIEGO, wreszcie sam nie wiem kto tu jest bardziej GŁUPI w swych opisach tamtej rzeczywistości, która ma przełożenie na dzień dzisiejszy. Powiem ci jedno SZANOWNA PANI!!—ŻEBY NAPISAĆ taki post, to znaczy że uderzyłem nie chcący w twój czuły i bolesny punkt, do którego trudno ci sięprzyznać—NIE MUSISZ–SKRYWAJ DALEJ TE SWOJE TAJEMNICE !!! PISZ DALEJ POSTY, KTÓRE WNOSZĄ WIELE PRAWDY O TAMTYCH DNIACH POZDRAWIAM !!! —I Przepraszam za ten długi wywód.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Pan Heniu nie nie przyczyni się do dobrego funkcjonowania TPZM, wśród członków są osoby o lepszej predyspozycji na prezesa. Człowiek nie sprawdzony, do którego można mieć dużo zastrzeżeń odnośnie jego niekorzystnych działań na rzecz rozwoju miasta Mławy.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo. PAN Henio to czlowiek sprawdzony od 1994 roku, z roznym skutkiem, ale caly czas plywa na wierzchu, mlawskiej lokalnej polityki.

hahaha
hahaha
1 rok temu

PSL rulez

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x