Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chcą ufundować sztandar dla Mazowieckiej Brygady OT


Powstał Społeczny Komitet, którego celem jest ufundowanie sztandaru dla 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” w Ciechanowie.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Dawnym zwyczajem to społeczeństwo terenu, na którym jest formowana jednostka wojskowa, funduje sztandar, który jest przekazywany na specjalnej uroczystości z ceremoniałem wojskowym. Jest on symbolem sławy wojennej i tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swych żołnierzy.Obowiązkiem żołnierza jest bronić i strzec sztandaru jednostki wojskowej. W razie utraty sztandaru wskutek słabości ducha bojowego, jednostka wojskowa ulega rozformowaniu. Prawo posiadania sztandaru przysługuje jednostkom liniowym wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych (równorzędnym) oraz uczelniom i szkołom wojskowym. Sztandar jednostce wojskowej nadaje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej.

Fundatorem Sztandaru 5. MBOT może być każda osoba, która przekaże choćby  symboliczną kwotę na rzecz Społecznego Komitetu Fundatorów Sztandaru.

Wpłat można dokonywać na poniższy nr konta:

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, Nr konta 93 8213 0008 2001 0026 9175 0001 z dopiskiem „Na Sztandar 5 MBOT”

źródło: 5. MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Spadać darmojady i sami kupujcie sobie sztandar, dostajecie kasę? – dostajecie, a więc stać was. Niedzielne wojsko. Ludzie na chleb nie mają, w szpitalach brak sprzętu, do lekarzy specjalistów trzeba czekać latami, rodzice do przedszkola muszą kupować wyprawkę, żeby dziecko miało czym i na czym rysować. Są wyższe i bardziej potrzebne cele. No może Hemi i jemu podobni się wam dorzucą.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Polskich żołnierzy pozwalasz sobie „darmozjadami” nazywać?

Co do tej propagandy rzekomego głodu i braku na chleb, wystarczy przejsc się na parking przy Intermarche, Lidlu czy Kauflandzie żeby przekonać się co warte są tego typu stwierdzenia.

Kinoman
Kinoman
1 rok temu

W imie zasady którą kieruję się w swoim życiu niestety nie przekażę żadnych funduszy na bliżej mi nieznaną jednostkę paramilitarną. Wolę zainwestować cieżko zarobione złotówki w solidne, męskie kino i wybrać się na Psy III pana Pasikowskiego.
Pozdrawiam kinomanów.

Zenon P.
Zenon P.
1 rok temu

Niech im dobrodzieje z PiS-u kupią ten sztandar. W koncu ta są ich „bojówki”.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Zenon P.

A o „zielonych ludzikach” słyszałeś?

Czy tzw. bieżączka już wypadła je z pamięci?

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jeśli się łudzisz ,że niedzielne pseudo-wojsko obroni nas przed „zielonymi ludkami” to radzę zacząc sie modlić o ile jesteś wierzący.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x