Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmarł Eugeniusz Łaciak, były dyrektor I LO w Mławie


Sprzedam Piec


19 stycznia zmarł w Łomży  Eugeniusz Łaciak, dyrektor I liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Nauczyciel w mławskim liceum od 1962 roku, funkcję dyrektora sprawował w latach 1972 -1985 r.  Z wykształcenia historyk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  W mławskim liceum uczył historii, łaciny, wiedzy o Polsce i świecie współczesnym i … patriotycznych pieśni, prowadząc chór „Gawęda” oraz Zespół „Wiolinki”.

W roku 1989 roku przeszedł na emeryturę. W 2002 roku wyjechał z Mławy i zamieszkał ze swoją rodziną w Łomży.

Za swoją pracę był wielokrotnie odznaczany: Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi (1973, 1976), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (1974), Krzyżem Zasługi dla ZHP (1979), Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką im. Janka Krasickiego, Odznaką za Zasługi dla Województwa Ciechanowskiego, Odznaką dla Rozwoju Miasta Mławy. Natomiast Nagrodę Ministra Oświaty otrzymał dwukrotnie w roku 1972 i 1979.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hanka
Hanka
1 rok temu

Pedagog, jakich obecnie brakuje. Otwarty na ucznia. Poświęcający się bez reszty swojej pracy, która była jego pasją. Dzięki niemu pokochałam teatr (wyjazdy na spektakle do Warszawy). Praca w czasie OHP też okazywała się nie taka straszna. A uczyła wiele. Inicjatywy w szkole, np. wspólne z uczniami robienie lodowiska. I słynne apele. Spoczywaj w pokoju Profesorze.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Znakomity nauczyciel łaciny.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jesli bym patrzyl na TWOJE oceny, i slowa, to w nie po prostu nie wierze, gdybym sam nie znal dyr. LACIAKA, wspanialy naucYciel, tylko z tych jego nauk w tobie Hemi nie wiele zostało. Dzis z pewnością Dyr. Laciak, by sie wstydzil takiego ucznia.

Wnikliwa
Wnikliwa
1 rok temu

Na zawsze pozostanie w mojej pamięci jako dobry, ciepły i mądry człowiek. Zaszczepił we mnie miłość do języków obcych i gór. Wyjątkowa osoba…Spoczywaj w pokoju Profesorze…

anna
anna
1 rok temu

Wspaniały człowiek W latach 72- 76 uczęszczałam do liceum, był dyrektorem, był najlepszym pedagogiem i wychowawcą.Sama jestem już emerytowana nauczycielką, nigdy więcej na swojej drodze nie spotkałam takiego człowieka z taką pasją, z takim prawdziwym zapałem pedagogicznym.Odpoczywaj w pokoju…. mistrzu.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  anna

Ja spotkałam w ogólniaku takich dwóch mistrzów zawodu: Jan Broda i Eugeniusz Łaciak – zupełnie odmienne charaktery, ale perfekcjoniści w tym co robili, nauczyciele z pasją.

DZIADEK z bliska
DZIADEK z bliska
1 rok temu
Reply to  anna

anna–TE MINUSY NAM PISZĄCYM PRAWDĘ O TAMTYCH LATACH DZIAŁAŃ DYR.ŁACIAKA—to jest efekt tego artykułu, na miejskim portalu tego harcerzyka kapusia z drużyny SOKOŁY, KTÓRY GRA OBECNIE ZA BOHATERA.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu

ZEGNAJ PANIE EUGENIUSZU –WSPANIALY NAUCZYCIELU–z podziekowaniem i pamięcią o latach Twej wspanialej pracy, i ogromnego zaangazowania, w zycie kulturalne naszego miasta MŁAWY, bedac mieszkancem naszego miasta, swe zycie i swa niespozyta, energię, poparta wiedza, zostawiles w Mławie Niekończąca sie, PAMIEC O SOBIE NA ZAWSZE !!!! Mam nadzieję ze delegacja z I L.O Wyspianskiego, wsparta przedstawicielami Wladz Miasta, bedzie uczestniczyc w
PANA OSTATNIEJ DRODZE . SWĄ PRACA ZASLUZYL PAN SOBIE NA GODNE POZEGNANIE PRZEZ PRZEDSTAWICIELI MIASTA.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu

Panie Profesorze!! – Dyrektorze!! WSPANIAŁY NAUCZYCIELU===SPOCZYWAJ W POKOJU, którego niech ci nie zakłócą nawet , obrzydliwe posty jakiegoś niby ucznia prawdopodobnie TAJNIAKA UB, który na innym MŁAWSKIM portalu za wszelką cenę chce zrobić po TWEJ ŚMIERCI, TAJNEGO WSPÓŁPRACOWNIKA UB., przykre to jest dla nas którzy znali EUGENIUSZA ŁACIAKA, bo w tamtym czasie przez swoją aktywność miał wszelki prawo, bo taki był czas, zasiadać we władzach woj. Ciechanowskiego będąc członkiem EGZEKUTYWY KW==PZPR CIECHANÓW, dziwne jest to że ten portal, jest powiązany z Urzędem Miasta Mławy, i na czołówce zamiast kondolencji wybija to że był członkiem partii, a kto w tamtym czasie nie był??? może był nim ten UCZEŃ, który teraz rzuca kalumnie na DYREKTORA, CHCĄC Z DYR. ZA WSZELKĄ CENĘ ZROBIĆ ==AGENTA UB, A ZARZĄDZAJĄCY TYM PORTALEM–zamieszcza taki anonimowy tekst, i umieszcza w nim, bez sprawdzenia anonimowy paszkwil—gdzie ty byłeś bohaterze 50 lat temu, że o tym nie potrafiłeś , jeśli to prawda??? nas przyjaciół i uczniów dyrektora o tym poinformować ===a dziś powołujesz się w dyskusji nawet na słowa Papierza Polaka JANA PAWŁA II===ŻE TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI== Jest mi bardzo przykro o ty pisać, tym bardziej że przez lata współpracowałem z DYREKTOREM, PRZY ORGANIZACJI WSZELKIEGO TYPU IMPREZ MIEJSKICH TAKICH JAK BANK MIAST—ALE NIGDY NIE ODCZUŁEM ABY MÓGŁ NA MNIE GDZIEŚ DONOSIĆ, DLA MNIE POZOSTANIE WSPANIAŁYM CZŁÓWIEKIEM I PEDAGOGIEM !!!!—ŻEGNAJ PROFESORZE !!!!!

Uczennica- Mława
Uczennica- Mława
1 rok temu

Panie Profesorze, spoczywaj w pokoju. Byłeś niezwykłym człowiekiem i nauczycielem. Dziękuję za to, co otrzymałam na zajęciach z Panem- miłość do języków, do poznawania kultur, kochania ludzi. Był Pan wyjatkowym nauczycielem. Niech Pan spoczywa w pokoju. Wyrazy współczucia dla rodziny.

mławianka
mławianka
1 rok temu

[*]
Świetny nauczyciel i wspaniały człowiek, pełen energii.
Nauczyciel jakich dziś już nie ma, a w tamtych czasach było ich w sumie wielu – stara gwardia odchodzi…

uczniowie
uczniowie
1 rok temu

R.I.P.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x