Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Udogodnienie dla kierowców. Już wkrótce E-prawo jazdy


Dobra wiadomość dla zapominalskich kierowców. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada, że jeszcze w tym półroczu wprowadzone zostanie elektroniczne prawo jazdy.


E-prawo jazdy ma działać tak samo, jak dzisiaj elektroniczny dowód rejestracyjny, którego już nie musimy ze sobą wozić i okazywać przy kontroli drogowej. Policjanci bowiem mają dostęp do danych w systemie CEPiK. Minister Cyfryzacji Marek Zagórski przypomniał, że mPojazd, czyli odwzorowanie danych z dowodu rejestracyjnego, przypomni np. o zbliżającym się końcu badania technicznego czy polisy OC, a e-prawo jazdy przypomni natomiast o punktach karnych.

Chociaż jak twierdzi ministerstwo nie ma technicznych przeszkód aby już wprowadzić e-prawa jazdy, to jednak w tym celu należy najpierw zmienić przepisy, żeby nie było ryzyka mandatu dla kierowców za brak prawa jazdy w papierze.

Tak więc, do czasu zmiany przepisów tradycyjne prawo jazdy trzeba będzie jeszcze mieć przy sobie.

źródło: MC

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WML
WML
2 lata temu

w Mławie to by się przydał e-wydział komunikacji. Rejestracja auta przez internet lub aplikację w telefonie i tylko po tablice przyjść odebrać osobiście.

Mol
Mol
2 lata temu

Bardzo dobrze.
Żyjemy w XXI wieku gdzie większość ludzi posiada telefony z systemem Android bądź iOS i zainstalowanie aplikacji gdzie mamy dowód osobisty, rejestracyjny, prawko, recepty czy legitymacje studenckie.
Jeszcze jakby dodali pamiętanie o wizytach u lekarza i możliwość rejestracji to już byłoby ekstra 🙂
Cyfryzacja idzie do przodu i my również za postępem.

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

Suuuper

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x