Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławianin zatrzymany do kontroli pod Ostrołęką. Jego mercedes miał cofnięty licznik


Ostrołęccy policjanci z ,,drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Mercedesa, którym kierował 34-letni mieszkaniec Mławy. Przekroczył on dopuszczalną prędkość. Jak się okazało pojazd, którym się poruszał miał cofnięty licznik o 44 tysiące kilometrów.

Sprzedam Piec


Od 25 maja 2019 r. zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach to przestępstwo zagrożone karą nawet do lat 5 więzienia. Z kolei od 1 stycznia 2020 r. dzięki nowelizacji rozporządzenie w sprawie kontroli ruchu drogowego policjanci spisują stanu licznika w kontrolowanych pojazdach a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Wczoraj o godzinie 11 w miejscowości Żochy policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o blisko 30 km/h. Kierowca 34 – letni mieszkaniec Mławy został ukarany mandatem karym za to wykroczenie, a do jego konta kierowcy dopisano 4 punkty karne .

Policjanci realizując czynności w ramach nowych uprawnień sprawdzili także aktualny stan drogomierza, który wynosił 203989 km. Następnie funkcjonariusze zweryfikowali pojazd w systemie informatycznym (Centralna Ewidencja Pojazdów), uzyskując informację, że stan jego licznika w czerwcu ubiegłego roku wynosił 247708km. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego stan licznika jest niższy niż w ubiegłym roku, tłumaczył, że jest to pojazd firmowy.

Ze względu na brak tylnej tablicy rejestracyjnej zatrzymano także dowód rejestracyjny pojazdu. Natomiast wobec podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 306a KK (Zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru) sprawa została przekazana do ostrołęckiej komendy, która będzie w toku dochodzenia wyjaśniać jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypominamy, że za zmianę wskazań drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Ostrołęka

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
abc
abc
1 rok temu

Dziennikarze od siedmiu…Albo o tym Działdowie,nóż kurna mać…

abc
abc
1 rok temu

A kogo to interesuje czy miał przekręcony licznik czy bagnet.Dziennikarze od siedmiu… Weźcie się ogarnijcie i piszcie o ważniejszych sprawach.No ludzie co za żenada.Albo o tym Działdowie…

ABC
ABC
1 rok temu

Ciekawe ilu z nas ma cofnięty licznik i ilu z nas niewinnych osób może mieć z tego powodu kłopoty. Teraz przy kupnie auta najlepiej będzie wpisywać stan licznika z jakim kupujemy auto, tak dla zabezpieczenia się przed kłopotami.

Alex
Alex
1 rok temu
Reply to  ABC

wiesz ilu moich ziomków jeździ z yanosikiem bo nie wie czy ma cofnięty czy nie? i co niby mieliby teraz zrobić??

WML
WML
1 rok temu
Reply to  ABC

Nie rozumiem jak można NIE wpisać stanu licznika w umowie podczas zakupu auta. Chyba tylko ignorant albo cwaniak, który sam chce cofnąć licznik po zakupie auta, tego nie robi

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x