Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mają zniknąć sądy rejonowe?


Według doniesień  „Rzeczpospolitej” powołującej się na informacje Ministerstwa Sprawiedliwości  czeka nas drugi etap reformy sądownictwa. Zbigniew Ziobro, szef resortu, zapowiedział niedawno, że znikną sądy rejonowe, pozostaną jedynie okręgowe i apelacyjne. Czy oznaczać to może koniec istnienia mławskiego sądu w dotychczasowej formie?

Jak informuje „Rzeczpospolita” – Ministerstwo Sprawiedliwości porównuje rozwiązania prawne obowiązujące w krajach Unii Europejskiej, w których sądownictwo działa sprawniej niż w Polsce. Z analiz wstępnych wynika, że struktura sądów w tych krajach jest mniej rozbudowana niż w naszym kraju. Według resortu sprawiedliwości, celem planowanych zmian są sprawne sądy, które służą wszystkim Polakom. W ministerstwie trwają prace nad reformą, ale żadnych projektów jeszcze nie ma, trudno więc mówić dziś o konkretach.

A co Państwo o tym sądzicie? Czy to dobry pomysł?

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

22
KOMENTARZE

avatar
1500
genek
Gość
genek

E=sąd jest już od dawna w Lublinie… Sztuczna inteligencja już likwiduje przerost bankowców dzięki frankowiczom a dentyści też zaniedługo nie będą miały co robic bo niemowlakom podają szczepionkę przeciw próchnocy… i tego minister Gowin a wczesniej Lech Wałęsa nie załatwił to kompjuteryzacja to musi w koncu załatwić i zrobimy to z prawdziwom radościom.. KU CHWALE OJCZYZNY !!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ten w Lublinie nie służy do wydawania wyroków, ale Zero się postara o taki, który będzie służył.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Za czasów PiSu wzrósł czas czekania na wyrok, podobnie jak wzrosły opłaty sądowe. Deformy PiSu tylko pogarszają obecny stan rzeczy.
Jak Gowin (obecnie w rządzie PiS!) zlikwidował posterunki policji, tak PiS z Ziobrą zlikwiduje teraz sądy rejonowe.
Nie od dzisiaj PiS działa jak PO, dość przypomnieć, że wczoraj PiS razem z PO zagłosował przeciwko ustawie Lewicy, by ustanowić emeryturę minimalną 1600 zł. To zwykli obłudnicy i hipokryci.

Hemi
Gość
Hemi

A dlaczego nie 2,5 tys? Kto do więcej? Wy lewicowcy myślicie, że wystarczy komuś rzucić jakieś puste hasło, wyciągnąć wyborczego królika z kapelusza, żeby ludzie kupili to, jak rzekomo się o nich troszczycie? Do każdej ustawy trzeba podać źródła finansowania. I nie chodzi o bankomat, żeby bylo jasne. To po pierwsze. Po drugie, ja wy się „troszczycie” o zwykłych ludzi, to dwa fakty świadczą: – wasz sprzeciw wobec obcięcia gigantycznych emerytur SB-eckich. Jakim prawem ci, którzy ciemiężyli ludzi i tłumili wolność mieliby teraz cieszyć się przywilejami emerytalnymi, to tylko wy wiecie, – wczorajszy wystep tej waszej wege-gwiazdeczki w Europarlamencie. Gdyby… Czytaj więcej »

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Przecież źródła finansowania zostały podane, przeczytaj proponowany projekt. Wszystko zostało policzone. Nie ma takiej „zrównoważonej ściemy” jak w przypadku waszego pożal się boże budżetu, gdzie wydatki na zdrowie i edukację przerzucacie na samorządy i robicie sztuczki z NBP żeby się zgadzało na papierze. 1. Emerytury mundurowe – PiS zastosował odpowiedzialność zbiorową. Tak nie może być. Gdyby ta ustawa miała dotknąć rzeczywistych zbrodniarzy, którzy robili złe rzeczy w czasach PRL-u, czyli krzywdzili ludzi – jestem za tym, żeby takich ludzi wskazać, i po procesie ewentualnie skazać, jeżeli te wszystkie zarzuty się potwierdzą. Tymczasem mamy do czynienia z ustawą, która skrzywdziła wdowy… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Głosując za powołaniem tej lewicowej przedstawicielki PiS dał dowód dobrej wiary, udzielił swoistego kredytu zaufania do przewodniczenia kluczowej jakby nie bylo komisji sejmowej, bo komisji Rodziny. Niestety, ten kredyt zaufania został w ekspresowym tempie roztrwoniony. W obliczu całkowicie nieodpowiedzialnych, nasączonych lewackimi resentymentami deklaracji prasowych część ludzi, w tym Solidarna Polska, odniosła obawy że pod takim kierownictwem komisja może działać w Sejmie nie na rzecz, ale wbrew interesom rodziny. Rodzina to jest zbyt poważna sprawa, aby jej kosztem przeprowadzać różne lewackie eksperymenty i realizować ideologiczny relatywizm. To chyba jest jasne. Jeśli wasze środowisko wystawi osobę, która da rekojmię należytej troski o… Czytaj więcej »

wkręcam śrubki
Gość
wkręcam śrubki

Hemi ile ci PIS płaci za twoje komentarze?
Ja też bym chętnie sobie popisał, ale za darmo to mi się nie uśmiecha palić głupa, ale wierz mi zawsze miałem talent i wielką wyobraźnię. Naprawdę nadaję się, mam również wyższe wykształcenie i jak dobrze płacą to się zeszmacę, a niech tam

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Ośmieszasz się i swoją partię. PiS nie wiedział kogo powołuje? Przecież Lewica i posłanka Biejat ma znane poglądy nie od dziś. Oj, ośmieszasz się po raz kolejny.

Hemi
Gość
Hemi

Jeżeli nie wiesz na czym polega różnica między powołaniem na stanowisko a wyborem w drodze głosowania, to zarzut ośmieszania się w swoją skieruj stronę.

Co do postaci i poglądów tej waszej gwiazdy feminizmu, to po pierwsze, prawie w ogóle jej nie znam (pomijając kilka głupotek, jakie wygłaszała mediom), a po drugie, nie widzę najmniejszej potrzeby uzupełniania braku wiedzy w tym zakresie.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Przecież PiS miał, ma i będzie miał większość w tej komisji. Pani poseł Biejat poglądów nie zmieniła. To PiS uległo Konfederacji i posłowi Braunowi.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Hemi—powiedz wreszcie kiedy, do ciebie dotrze to, i kiedy zrozumiesz, że SPRAWIEDLIWOŚĆ dla PIS jest tylko wtedy, kiedy jest po waszej stronie. JEST takie przysłowie które mówi: ŻE JESLI KILKA OSÓB MÓWI ŻE JESTEŚ PIJANY,–TO PRZESPIJ SIĘ — JEDNAK TY WOLISZ DALEJ PIĆ ????

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ale żem sie uśmiał.
Hemi niedługo eksploduje z zacietrzewienia.
Hemi zacytuję przysłowie, nasze polskie:
„PRZYGANIAŁ KOCIOŁ GARNKOWI, ŻE SMOLI…” – chyba nie muszę pisać dalej.
Hemi, robisz się śmieszny wobec wszelkich faktów, ale jak to mówią: najciemniej jest pod latarnią.
Ocknij sie chopie, bo i łacina ci nie pomoże.

Hemi
Gość
Hemi

Żebym innego polskiego przysłowia, o tym kogo można poznać po śmiechu jego, cytować nie musiał.

Niemniej róbcie to, co jako opozycja robicie od 4,5 lat w formule totalnej: biegajcie na skargi zagranicę, donoście na Polskę, skarżcie, denuncjujcie, wypłakujcie się w rękaw tych waszych mocodawców i kompromitujcie się dalej. Myślicie, że tam takich płaczliwych, rozhisteryzowanych donosicieli na własny kraj szanują, dobre sobie:).

mławianka
Gość
mławianka

Co to za nowe sformułowania, Hemi? Co to jest ta twoja formuła totalna?
bo jeśli chodzi o totalitaryzm to pis aż się ślini, żeby go wprowadzić w Polsce. Podporządkować wszystko i wszystkich PIS-wi oraz nadzorować tak życie publiczne jak i prywatne w każdym możliwym aspekcie, ale to wam się nie uda. ZSRR się nie udało Polaków stłamsić i wam też to nie przejdzie.
Czyżby dlatego wszędzie używacie zwrotów takich jak opozycja totalna, formuła totalna. To jakieś nowe sformułowania.

Hemi
Gość
Hemi

Wy, opozycja, od ponad 4 lat uprawiacie najbardziej niemądry typ opozycyjności – opozycji totalnej (na wszystko NIE, tupać że złości nożkami, histeryzować, w ostateczności biegać z donosami na skargę do Brukseli na przebrzydły PiS, że odważył się wygrać wybory…), i dziś mnie pytasz co to w ogóle znaczy i na czym to polega???

Czy to nie jest czasami opisywana przez waszych socjalistycznych myślicieli „utrata przez partię więzi z masami”?

Przykro mi, ale nie pomogę. Sugerowałbym skontaktować się z Czao Czarzastym albo Schetyną, nie wyjaśnią wreszcie o co im chodzi. Normalny człowiek nie jest w stanie tego zrozumieć.

wkręcam śrubki
Gość
wkręcam śrubki

Hemi, to PIS stworzył te zwroty, a ty je bezmyślnie powtarzasz jak widzę, bo nawet nie wiesz co znaczą konkretnie, wszystko totalne, to naprawdę pachnie totalitaryzmem, aż strach się bać. Odsyłasz mnie do Schetyny czy tam jeszcze kogoś, ale oni takich zwrotów nie używali. Dobrze, że jestem już w wieku emerytalnym i jest wszystko jedno. Ja już niczego się nie boję, nawet totalitaryzmu.

mławianka
Gość
mławianka

Hemi, wy, my – znów te podziały nawet wśród szaraczków – pięknie. Przecież wszyscy jesteśmy Polakami, ale to „wy” brzmi bardzo szyderczo i nawet ty traktujesz tych co mają inne zdanie niż Ty i PIS z pogardą, jak śmieci, Ładnie to tak? To tak po katolicku? Tak się chyba nie godzi odnosić do innego człowieka, Hemi, co? Chyba czego innego nauczał Jezus, co?. No ale wyjaśnienia tych pisowskich zwrotów w sumie nie dostałam, tylko jakieś głupie uwagi, a Wy jak latacie za marszałkiem Grockim i depczecie mu po piętach i mało się nie posikacie jak nie możecie za nim zdążyć,… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Nie ma żadnej pogardy w stosunku do ludzi dobrej woli, skądże. Zapraszamy wszystkich na pokład. Jest PiS, lider Dobrej Zmiany, dla zwolenników twardej linii jak ja Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, ale także dla bardziej liberalnych, umiarkowanych, otwartych na nowoczesność osób Porozumienie J. Gowina.

Co do tego kto kogo szanuje. Póki co, to my, Polska prawica patriotyczna, jesteśmy przez waszą stronę określani typu: pisowska ciemnota, niewykształceni, z kruchty, zaściankowi, ksenofobiczni, i inne tego typu dżentelmeńskie sformułowania.

Nie, żeby mnie to ruszało jakoś specjalnie, ale zdaje się, że przychodzisz z tym zupełnie do porządku dziennego. Mierz jedną miarą.

mławianka
Gość
mławianka

„Nie sprzeciwiajcie się złemu, ale jeśli ktoś uderzy cię w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.”
a Tobie nerwy czasami puszczają, a chyba nie powinny…
Dobrej nocy.

dzidek
Gość
dzidek

Zapomniałeś, BARANIE pisowski jak Legutko, Czarnecki, Krasnodebski, , biegali z wystawami do BRUKSELI, dzie wtedy byles, ciemniaku, a dzis odżyles, i udajesz mądrego, ry jestes tak samo madry jak ta grupa z OZDOBĄ na czele zeana KAKAO ktora w Sejmie skldala ustawe kagancowa, jest tak madry jak ZERO, CZYLI ZIOBRO, ktory bezczelnie o opini, Komisjo Weneckiej mowi ze to jest PARODIA. Grunt sie Wam pali pod nogami, niedlugo bedziecie tam gdzie wasze MIEJSCE, czyli w kryminale!!!– ry hemi tez tam trafisz, nie mysl ze jestes anonimowy znajdziemy CIĘ.

dzidek
Gość
dzidek

GLUPKU–ZAMILCZ,—dosc tegi twojego umoralniania,

mławianka
Gość
mławianka

Podejrzewam, że sąd w Mławie nie zniknie, najwyżej zmieni nazwę z Sądu Rejonowego na Oddział Sądy Okręgowego w Płocku.
Moim zdaniem całkowita likwidacja sądu jest niemożliwa. Gdyby tak się stało, to dopiero kolejki w sądach by się wydłużyły.
No chyba, że… PIS zamontuje w sądach „sądomaty” czyli automaty, które będą bez pomocy ludzkiej rozstrzygały sprawy np. karne 😀 – przy obecnych rządach wszystko możliwe 😀 😀 😀