Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejne dwa pojazdy z przekręconym licznikiem


fot. ilustracyjne

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Jak podaje mławska policja, w poniedziałek 13 stycznia funkcjonariusze KPP w Mławie wykonując czynności służbowe ujawnili dwa przypadki ingerencji w prawidłowość pomiaru drogomierza pojazdu mechanicznego. Jest to przestępstwo z art. 306a kodeksu karnego. W pierwszym z przypadków licznik cofnięty był o 23 tyś. kilometrów, zaś w drugim przypadku o 136 tyś. kilometrów. W obu przypadkach Policja prowadzi dalsze postępowanie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Xawery
Xawery
1 rok temu

No i proszę zdazyl tylko mlawiaczek jeździć, tym mercem pi Mlawie i wszystko bylo OKY, pojechal dalej i pod Ostroleke, i.mu się ryplo, Policja sprawdzila mu licznik i byl krecony o 20,000 tys km, a dodatkowo nie mial tylnej tablicy rejestracyjnej, tlumaczyl sie ze to samochod firmowy.

xyz
xyz
1 rok temu

I bardzo dobrze, że policjanci kontrolują przebieg aut i porównują go z przebiegiem z ostatniego przeglądu. Nie ukróci to całkowicie patologii z cofaniem liczników, ale myślę że wiele osób zniechęci. Kupujący ma prawo znać rzeczywisty przebieg i historię samochodu, który kupuje, a jeszcze kilka lat temu w przypadku starszych aut było to nie do zweryfikowania.

Do mlawiak
Do mlawiak
1 rok temu

Głupie i bez sensu porównanie.
Jaki ciężar gatunkówy ma wypadek na pasach nawet śmiertelny od bubla prawnego kręcenia drogomierza.

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Do mlawiak

No to masz przykład inny, zarysuje samochód na parkingu i widać było numer rejestracyjny. Odpowiada za wszystko właściciel pojazdu chyba że wskaże kogoś, proste. Jak nikt się nie przyzna odpowiada właściciel

Do mlawiak
Do mlawiak
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

Zarysowany samochód można udowodnić, mogą być świadkowie, może być na miejscu monitoring, może odoryski lakieru, może być uszkodzony drugi samochód, może być określony czas zarysowania i miejsce.
W przypadku kręcenia licznika nie masz nic, samochód uzytkuje kilka osób z rodziny i nikt się nie przyznaje.

Do mlawiak
Do mlawiak
1 rok temu

Nie ma sankcji karnej za usterkę drobną jak awaria linki drogomierza, nie ma przymusu naprawy tej linki, tak samo gdy zepsuje się przełącznik klimy.
Na pasach wypadek to co innego, jest kierowca sprawca i wszystko.

Do kieto
Do kieto
1 rok temu

Art. 306 kk wyraźnie mówi kto zmienia parametry drogomierza a nie kto jest właścicielem pojazdu.
Z której strony patrząc to bubel prawny.
A co będzie gdy od trzech lat urwaną mam linkę od drogomierza i diagnosta wpisywał mi ten sam przebieg.
Bo narazie nie ma przymusu naprawy linki od drogomierza.

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Do kieto

To se napraw i nie będzie głupich zapytań…

Do kieto
Do kieto
1 rok temu

Żeby kogoś ukarać w sądzie trzeba mieć dowody. Jakimi będziesz dysponował dowodami że starszy pan przekręcał licznik?
To że jest właścicielem to żaden dowód w postępowaniu przygotowawczym.
Właścicielem jest tylko i wyłącznie w dowodzie rejestracyjnym.
To jak myślisz że sądy będą karać wszystkich właścicieli jeżeli nie będzie konkretnego sprawcy.
Zastanów się.

Z DALEKA
Z DALEKA
1 rok temu

Morski—Waldi—kiedy zapoznałem się z treścią waszych postów, to wydaje mi się że obaj dobrze wiecie, na czym to polega i gdzie w naszym mieście, jest specjalista który potrafi kręcić i odmładzać samochody, poprzez zmniejszenie przebiegu który wskazuje liczniki, !!!! Waldi nie trzeba szukać babci w Grójcu wystarczy się dobrze rozejrzeć w Mławie, a też się znajdzie bez problemu chętnego do pomocy.

Morski
Morski
1 rok temu

Jestem za karaniem cwaniaków i kombinatorów.
Tylko jak Policja chce rozwiązać problem dalszego postępowania,jeżeli ktoś nie przyzna się do kręcenia licznikiem.Komu postawią zarzuty?Będzie powołany biegły to samochody powinny być już zabezpieczone do badań czy licznik był ingerowany.
Czy dalsze postepowanie nie zakończy się umorzeniem z powodu niewykrycia sprawcy i statystyczny poilicyjny strzał w kolano będzie.

Waldi
Waldi
1 rok temu
Reply to  Morski

Jeżeli przebieg został cofnięty w okresie własności samochodu danej osoby, to właśnie ona odpowiada za to. To co teraz, nie wiesz co się dzieje z Twoim samochodem, lub kto go użytkuje ?! To już nie te czasy, że można głupka strugać i udawać że nic nie wiesz. Tak jak kiedyś kręcili lody, a samochody i domy na babcię z Grójca co nawet z domu nie wychodzi…

Do waldi
Do waldi
1 rok temu
Reply to  Waldi

Samochód uzytkuje w rodzinie dwóch synów, zięć i córka. To samochód dostawczy z działalności gospodarczej
Zarejestrowany jest na małżeństwo seniorów, ich rodziców tata 78 lat i mama 77.
Stwierdzono ingerencję w licznik, nikt się nie przyznaje.
Kto dostanie zarzut i z jakimi dowodami pójdziesz do sądu??

Kiero
Kiero
1 rok temu
Reply to  Do waldi

Proste że właściciel odpowiada. Niewiedza i podeszły wiek, nie zwalniają od odpowiedzialności karnej. Chyba widzą co podpisują, umowa OC i własność jest na konkretną osobę-y. Logiczne że przy tylu użytkownikach jest duże prawdopodobieństwo jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia. Zawsze do pierwszego zapukają właściciela i to on ma wskazać kierowcę-użtkownika podczas wywinięcia jakiegoś numeru. Idąc tym tokiem myślenia, to każdy by chciał taki układ – NIE MA PANA. Poczekajmy do pierwszych kar.Moment samochody z przbiegiem 300 tyś będą okazją…

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Do waldi

Idąc twoim tokiem myślenia to jak tym busem zabiją kogoś na pasach to też nikt nikogo nie wskaże i ujdzie to komuś tak?!

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x