Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pożegnanie ze starym dworcem PKS


Trwają prace rozbiórkowe związane z pocięciem stalowych konstrukcji zadaszeń na placu dworca PKS. Jak wiadomo, likwidator spółki, sprzedał zarówno dawną bazę PKS przy ulicy Grota-Roweckiego (dawna Skonieckiego) jak i budynek dworca i plac przy ulicy Padlewskiego.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Na razie do starostwa nie wpłynął żaden wniosek o pozwolenie na budowę, na razie więc nie wiadomo co powstanie w centrum miasta. Nieoficjalnie mówi się jednak o zabudowie budynkami wielorodzinnymi, najwyższymi w Mławie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
75 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ewka
Ewka
1 rok temu

Ten skwer i wsxystko wkoło to wyglądało jak slams masakra Ziemia miasta i pewnie zarobi włodarz na interesie

Hemi
Hemi
1 rok temu

Czas na podsumowanie tej ponurej sytuacji.

1. Prywatyzacja PKS-ów została przeprowadzona przez rządy PO-PSL w r. 2010. A więc 20 lat po planie Balcerowicza i Lewandowskiego, kiedy powszechnie było wiadomo czym zwykle kończy się prywatyzacja (zwolnienia, restrukturyzacja, dekapitalizacja majątku, dramat rodzin pracowników…). Wszystko to było wiadome i żadnej taryfy ulgowej, żadnych usprawiedliwień być nie może.

2. W modelu prywatyzacji liberalnej przyjęto w Polsce zasadę faworyzowania kapitału zagranicznego, co było działaniem antypatriotycznym i antyrozwojowym. Normalni politycy wspierają własny kapitał, nie obcy! Korea płd., kraj porównywalny z Polską, przyjęła zasadę wspierania krajowego kapitału i dziś firmy z tego niewielkiego kraju są znane na całym świecie: Samsung, Hyundai, SsangYong, KIA i oczywiście LG. U nas doktrynerzy spod znaku przemądrzałego Balcerowicza przekonywali, że kapitał rzekomo nie ma narodowości (!).

3. Poprzednie rządy, w tym lewicowe, uzasadniały prywatyzację potrzebami budżetowymi. Za całe PKS-y mazowieckie skasowano 77 mln zł, dla porównania, deficyt budżetowy w 2010 r. Wynosił 44 mld zł. Czyli prywatyzacyjni doktrynerzy sprzedawali majątek narodowy jak pijak srebra rodowe, w budżecie i tak była rekordowa dziura, a nie było wtedy żadnych programów społecznych PiS-u, ani 500+, ani 300+, ani 13 emerytury, nic! Co więc ci liberalni szarlatani robili z pieniędzmi publicznymi?? Gdzie one wędrowały?

4. PiS zatrzymał patologię prywatyzacji.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jaka jest obecnie dziura finansowa? Ile wynosi deficyt budżetowy? – tak dla jasności sytuacji.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonim

Dzięki za pytania, bo nic tak jak twarde dane statystyczne nie pokazuje przepaści w osiagnieciach poprzednich rządów neoliberalnych dogmatyków a obecną ekipą Dobrej Zmiany:

1. 2019 – deficyt budżetowy za okres styczeń- listopad: 1,9 mln zł (!),

2. Deficyt budżetowy zapisany w ustawie za 2020 r. – zero. Balcerowicz z Lewandowskim nigdy zrównoważonego budżetu nie mieli.

Przypominam, 2010 r. 44 =miliardy= zł deficytu.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Żeby zachować zerowy deficyt, przeniesiono wydatki do innych składowych sektora finansów publicznych. Rząd przesunął część wydatków poza budżet centralny, w tym przypadku do funduszy celowych. A konkretnie do jednego, Funduszu Solidarnościowego. Co nie jest dobre, bo zaburza przejrzystość finansów.
Projekt budżetu na rok 2020, zakłada wpłatę z zysku Narodowego Banku Polskiego w wysokości ok. 7,1 mld zł w 2020 r. Jak można planować zysk NBP, czyżby NBP rozpoczęło wyprzedaż zasobów złota? Przecież za rok 2019 nie było żadnej wpłaty z zysku NBP.
Takim oto sposobem w 2020r. planowany jest budżet zrównoważony.
Rząd kłamców i oszustów.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonim

Geniusze ekonomiczni od Donka 153 mld zł z OFE zajumali, co „apolityczny” Trybunał Konstytucyjny pod zwierzchnictwem tęgiej prawniczej głowy spod Ciechanowa, niejakiego Rzeplińskiego, skrzętnie zatwierdził, a i tak wzrostu i deficytu i długu nie udało się zamaskować.

To po pierwsze. Po drugie, zgodnie z ustawą NBP wpłaca 95% zysku za poprzedni rok do budżetu państwa. Więc w jaki sposób rząd miałby tego nie wykazywać?

To są tzw. pretensje do garbatego, że dzieci ma proste.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ty za to jesteś prawdziwym geniuszem ekonomicznym i nie zauważasz tego, że dużo wydatków oprócz tych, które zostały pochowane po kątach jak np. w Funduszu Solidarnościowym, to zostało przerzuconych na
samorządy
i stąd ta niższa dziura budżetowa.
Oj, Hemi, zacznij myśleć samodzielnie, a nie powtarzasz tylko to co ci gadzinówka pisowska (TVPIS) wbija do głowy. Niby mądry facet, a daje się tak wodzić za nos i powtarza kłamstwa rządu jako tę jedyną, niepowtarzalną prawdę.

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ten wasz budżet to „budżet zrównoważonej ściemy”. Ostatnio w Sejmie Lewica obnażyła prawdę o nim. Sztuczki na papierze, a w Polsce za PiSu *wzrosło* realne ubóstwo, w tym dzieci! Taka jest prawda o haniebnych rządach PiSu.

Loża szyderców
Loża szyderców
1 rok temu
Reply to  Hemi

… za to inne patologie mają się całkiem dobrze pod rządami PIS.
Są tak „nawożone” że pięknie rozkwitają i mnożą się jak grzyby po deszczu.

Hemi
Hemi
1 rok temu

To jest po prostu potwarz, gołosłownie oskarżenie. PiS nie tworzy patologii , PiS eliminuje, i to w trwały sposób, patologie z życia publicznego. Radzę to zapamiętać.

Proste przykłady, obóz liberalny PO – PSL – SLD prywatyzował, z wiadomym skutkiem, długie lata.
PIS nie tylko wstrzymał prywatyzację,ale rozpoczął repolonizację, sprzedane przed laty polskie firmy wracają pod skrzydła Skarbu Państwa jak bank Pekao SA czy gdański port rozładunkowy.

Dalej, podatki, liberałowie tolerowali masowe oszustwa na VAT, słynne „karuzele VAT-owskie”, co Dobra Zmiana ukróciła. To samo z wyprowadzaniem pieniędzy z Polski przez obcy kapitał, za czasów poprzedniej ekipy była to jedyna kategoria, w której Polska osiągnęła rangę światowego lidera, z żadnego kraju pieniędzy nie wyprowadzało się tak łatwo, wątpliwy niestety tytuł do chwały… PiS wprowadził szybko odpowiednie regulacje.

Dalej, wsparcie firm,słynnych inwestorów. Za czasów PO dawano, bo rzekomo nie można było różnicować inwestorów, wsparcie również dla supermarketów, co było aberracją, bo ofiarą ekspansji sieci zagranicznych byl często Polski handel. PiS udowodnił, że nic nie stoi temu na przeszkodzie, wsparciu podlegają inwestycje w sektorach innowacyjnych ale nie w handlu wielkopowierzchniowym, co do zasady.

Itp. itd.

Do Hemi
Do Hemi
1 rok temu
Reply to  Hemi

Całkowita prawda

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Do Hemi

Tak moga uwazac tylko tacy glupcy jak ty, nasladowco Hemiego

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Hemi

DOBRA ZMIANA–w swym dzislaniu, wyeliminowala, wszystko, tylko zapomniała wyeliminowac takich osobnikow ktorzy, na codzien posluguja sie jezykiem malo dostepnym dka ludzi a uzywaja go tylko ludzie specjalnej kasty, do ktorej należysz TY Hemi, dla ciebie jezykiem tym jest ŁACINA. SLUCHAM TO ZERO , KTORE TERAZ prezentuje swr poglady zbierzne z twoimi, to jest ZiOBRO, dlaktorego nie ma zadnych autorytetów w EUROPIE, dla niego atorytet jest na NOWOGRODZKIEJ. Obrzydliwosc czlowieka bierze kiedy tego sie slucha, magister ktoremu dano władze, i dla niego po zanim nie ma zadnej prawdy prawda hest tylko to co on mówi. Popatrz PLATFORMO teraz jak wielki błąd, zrobilas, kiedy z twego grona,zabraklo 10posłów podczas glosoeania w sejmie, aby takie ZERO postawic przed TRYBUNALEM STANU, pozwolilas aby taki czlowiek byl ministrem sprawiedliwosci i prokuratorem. TO TWOJA WINA PLATFORM–ze tskie zero rujnuje system prawny w POLSCE.

Sadza
Sadza
1 rok temu
Reply to  Hemi

Piszesz „uczenie” znaczy głupi nie jesteś, na ekonomii się nie znam ale każdy ma prawo mieć swoje poglądy i swoją opcję polityczną dlatego ja pozwolę sobie stwierdzić że dla mnie PIS to banda „krzyżowców” gotowych palić i zabijać dla wprowadzenia swoich zasad. Ale nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to że są to ludzie wyjątkowo mściwi, a ich postawa przeczy temu co głosił Jezus. Większość z nich pierwsza rzuci kamieniem ( a niejeden ma swoje za uszami – rozwody, zdrady, znęcanie się nad rodziną, korupcja) a jak nie trafi za pierwszym razem to będzie robić to tak długo aż zatłucze nieszczęśnika. Brak szacunku dla drugiego człowieka. To jest najgorsze. Moja wypowiedź jest może nie do końca w temacie:) ale to co powyżej mnie osobiście boli

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Sadza

W samo sedno. Takimi właśnie cechami charakteryzuje się to pisowsko-katolickie towarzystwo, a ich motto brzmi:
Kto nie z nami (czytaj z PIS), to nasz wróg.

Czlowiek
Czlowiek
1 rok temu
Reply to  Sadza

DO SADZA bardzo prymitywny post Wszędzie mamy rozwodnikow hazardzistow złodziei tych co zdtradzsja TO SAMO ŻYCIE gdzie tu mieszać PiS A msciwosc bierze się u człowieka ze złości nie radzenia sobie z porażką to bardzo zła cechą ludxi niesprawiedliwych

dzidek
dzidek
1 rok temu
Reply to  Czlowiek

Jaki z Ciebie czlowiek jak sam o sobie wydajesz opinie ze jestes PRYMITYWNY, ale tacy sa tylko w PIS.

Mieszk01
Mieszk01
1 rok temu
Reply to  Sadza

Uczyli się od najlepszych

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Sadza

W szczególności dotyczy to aniołów z pod znaku PO-PSL. Z pewnością będzie lepiej jak orzeł Balcerowicz dokończyć prywatyzację. LGBT zamknie sztandar na Sejmie, Tusk pogodzić nas z Putinem, sprowadzimy wojska Rosyjskie do Polski, znowu będzie buzi buzi, UBcy beda nietykalni, a sądy beda dla ludzi bo swoich nie tkna. Wiwat PRL.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi–tak czas na podsumowanie, przed chwilą zakonczyla sie w Parlamencie Europejskim debata nad praworzadnoscia w POLSCE, mogles tego posluchac jak twoi. przedstawiciele, w isobach Czarnecki, Zalewaska, Szydlo, Jaki , Brudzinski, Wisniewska, kompromitowali sie swoimi wystapieniami w Parlamenci, jaką dostali lekcję o praworzadnosci , przykro bylo słuchać i z wielkim wstydem ogladac w tv, ich wystapien ,wystapuen ktore szkodza POLSCE, jutro glosowanie, ale jedno wiadomo ze przedsrawiciele PIS w UNI szkodza POLSCE, ich wystapienia to kompromitacja ,jesli Po wystopieniu Czarneckkiego Eurodeputowany z Hiszpanii, zarzuca mu wprost, na takim forum po angielsku i hiszpansku że jest KŁAMCĄ–dla mnie ogladajacego ta debatę, jest to bardzo przykre, jal moglismy takich tuzów intelektu wysłać do Parlamentu Europejskiego, ci co ich wybrali, powinni wiedziec ze przynoszą nam okropny wstyd, te kłótnie te spory z naszego Sejmu przenosza na forum UE, dlaczego ich wyborcy pozwalacue zeby POLSKA musiala sie za nich wstydzic, dzis pokaz s li swa malosc, to jest WIELKI WIELKI WSTYD DLA POLSKI. Po tych wystapieniach, mozna powiedziec, ze jesli nie zastosuje sie PISowski rzad i nie zacznie przestrzegac prawa, i stosowac wyroków TSUE, ===to oni wyzej wymienieni beda winni wraz ze swoim rzadem że POLSKA bedzie musiala opuscic UNIE EUROPEJSKĄ. Brak słów aby dalej opisywac ta kompromitacje, pisowskich europosłów. A wiec Hemi i ty i tobie podobni, obroncy tych nieudacznikow, obudzcie się aby !!!

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Xawery

W uzupelnienou tego postu, ktory pisalem chwilę, po debacie w PARLAMENCIE EUROPEJSKIM, uznalem ze trzeba to koniecznue napisac, i pokazac ,co wyprswiaja pisowscy europoslowie, A tutul tego reportarzu zaczynajacy sie od slow POŻEGNANIE, jrst adekwatny, do tego co chcielem przekazac, aby ludzie zobaczyli, i dowiedzieli się że takie POŻEGNANIE, przy tej Pisowskiej wladzy nam naprawde grozi to Pozegnanie Z UNIĄ EUROPEJSKĄ. TA PISOWSKA WLADZA, TO NADZA ZGUBA. robmy wszystko aby do tego nie dopuścić.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Xawery

No to szykuj się Dziduś na to ckliwe pożegnanie z UE, ja tam płakać nie będę tak jak nie płakałem po rozpadzie RWPG.

Co do tej żałosnej hecy w Europarlamencie. Skarżypyta zawsze może uzyskać chwilową przewagę dzięki swoim donosom. Na dłuższą metę jednak traci, bo kapusiów i delatorów nikt nie ceni, przeciwnie, takimi ludźmi się gardzi. Nic dziwnego, skoro sami nie szanują własnej reputacji. Eurodeputowani z innych krajów załatwiają własne sprawy we własnym gronie, we własnym kraju, i nikt tam, poza totalną opozycją z Polski, takiej dziecinady bezwstydu nie urządza.

Totalna opozycja wie, że na ulicę nie ma co liczyć, pozostaje jej już tylko wariant zagranica. I jeżdżą, jak ten nowy Kopertfield, do Brukseli i Berlina, wiszą u pańskiej klamki, lamentują, skamlą w żałosny sposób o ukaranie Polski. Cenzuralnych słów brak, żeby podsumować tę hucpę. O tempora, o mores.

xawery
xawery
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi===masz krótką pamięć zapomniałeś jak PIS robił wystawy i je zcził do Brukseli na poprzednie władze, do ciebie przedstawiciela tych nieudaczników z PIS nic nie trafia, żaden obraz –tak jak wczorajsza debata w P.E która poszła w świat, a to za sprawą tych pisowskich nieudaczników,których ty reprezentujesz w naszym mławskim społeczeństwie zaklinając rzeczywistośc którą w całej okazałości pokazali pisowscy głupcy u których nie ma ani wiedzy, ani kompetencji, ani kultury politycznej, to ci wczorajsi dyskutanci PIS ktorzy przynoszą wstyd POLSCE tak jak , czerwona jak indor SZYDŁO, TEN BUC CZARNECKI, KĘMPA, ZALEWSKA, BRUDZIŃSKI, WIŚNIEWSKA NO I OCZYWIŚCIE –NIEUK JAKI==który krzyczy w Parlamencie, ŻE POLSKA WSTAJE Z KOLAN I NIE TRZYMA SIĘ JUŻ NIEMIECKIEJ KIECKI==GDZIE BYŁ TEN TŁUMOK KIEDY WŁAŚNIE polska WSTAWAŁA Z KOLAN, 30 LAT TEMU. Tylko za tej władzy POLSKA ZMIERZA prostą drogą do dyktatury, wczorajsze występy tych twoich przedstawicieli to był pokaz braku kultury i chamstwa, i pokazał ten dzień że ten rząd poprzez działanie takich przedstawicieli, wystawia na pośmiewisko, POLSKĘ –wprost nie do uwierzenia że tacy przedstawiciele którzy zieją nienawiścią do wszystkich którzy maja inne zdanie zostali dopuszczeni do władzy—i tymi występmi, pokazują nie tylko nam, ale światu, że chcą totalnie zawłaszczyć PAŃSTWO przez bezPrawie i nie Sprawiedliwość. czy twoim celem krytyki o poprzednikach PIS jest PRAWDA, czy też ta twoja PRAWDA, JEST WROGIEM , którego chcesz POKONAĆ

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Xawery

Obudzicie się i przywrócić czasy Lewicowo liberalnych popleczników Tuska i Wałęsy. Będzie lepiej.

Tfz
Tfz
1 rok temu

Może to będą wieżowce socjalne haha

genek
genek
1 rok temu

„moja” chata koło figurki jeszcze stoi… choć kasztany już dawno mi wycięły…

Sylwo
Sylwo
1 rok temu

Informacje że mają być jakieś WIEŻOWCE to zapewne fake. Może kogoś wyobraźnia poniosła po żarcie że niby na Targowej mają być taki budynki. Działka była wystawiona w portalu nieruchomości z warunkami zabudowy dla budynku wielorodzinnego 2 piętra lub 3 z poddaszem(dokładnie nie pamietam)

Green
Green
1 rok temu

Przenośny centrum, no cóż mlawa się rozdarta, zatorze kanalizaja, większy zysk, smutne

Anonim miejski
Anonim miejski
1 rok temu

Przepraszam wszystkich za określenie, napiszę dosadnie; najlepiej jeszcze nasrać na środku rynku czytaj: koło ratusza, i będzie komplet. Gdzie tu estetyka miasta????? Gdzie porządek? Co to wogole jest?! Bloki są utykane w każdą dziurę a te pozostawiaja wiele do zyczenia przy zamieszkiwaniu co wychodzi po czasie.

Z nieruchomości
Z nieruchomości
1 rok temu
Reply to  Anonim miejski

Masz rację. Ludzie podniecają się, kupują jak leci, a później wychodzą kwiatki. A to zjazd do garażu lipa, dach przecieka, ściany pękają i można wiele wyliczać. Wiedzą Ci, którzy mają problemy już nie mówię w jakich blokach… U deweloperów jest jedna zasada – ABY DO GWARANCJI I RĘKOJMII a dalej niech zarządca się martwi i mieszkańcy. Ile kasy urwiemy, tyle w kieszeni zostanie. Popatrzcie dokładnie. Nowe bloki, a obróbki balkonów odpadają i płytki pękają, to co mówić za 20-30 lat ?!

Darek
Darek
1 rok temu

Dobry bhpowiec zemdleje jak zobaczy warunki rozbiórki.
Na łeb komuś coś spadnie to później ukrainca do lasu bo chory

456
456
1 rok temu

Po bazie PKS na Grota też będzie duże osiedle wielorodzinne

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  456

No przecież oba tereny wykupił ten sam INWESTOR

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  456

Serio?? To sprawdzona wiadomość?

Katrin
Katrin
1 rok temu

Nie będą to „najwyższe bloki w Mławie” tylko normalne wielorodzinne. Warunki zabudowy ze względu na bliskość sąsiadujących domów jednorodzinnych na to nie pozwalają. Dodatkowo obok parking dla gości hotelu i restauracji która, może powstanie w kamienicy „pod cycami”

Mławianin
Mławianin
1 rok temu
Reply to  Katrin

Żadnego parkingu dla gości hotelu i restauracji tam nie będzie, a znajdować się będzie od strony ulicy wąskiej, na dziecińcu kamienicy. Hotel i restauracja nie będzie się znajdować jedynie w budynku kamienicy „pod cycami”, a również w budynkach ościennych od strony ul. Narutowicza. Wszystkie budynki zostały wykupione przez Pana Pawłowskiego, oprócz niższego budynku gdzie znajduje się optyk i bank millenium.

Pytający
Pytający
1 rok temu

A tak serio wiecie kto to kupił? Chodzi mi o plac na padlewskiego. Pozdrawiam

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Pytający

Kambud

Hemi
Hemi
1 rok temu

Jeśli przed laty w planie miejscowym planiści, a w czasach PRL działali niejednokrotnie rozsądniej niż dziś, przewidzieli dworzec, to powinien być dworzec, a nie jakieś bloki. To chyba jest jasne, dworzec położony jest idealnie.

Po to są plany zagospodarowania przestrzennego, żeby w newralgicznych punktach miasta zapewnić realizację istotnych potrzeb społecznych.

Problem wykluczenia komunikacyjnego nie jest problemem urojonym ani wydumanym jak tu próbują tłumaczyć niektorzy, zgrywający kulturalnych, samozwańczy rzecznicy społeczeństwa z patentem na to, żeby mieć zawsze rację.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

To Ty Hemi samozwańczo przywłaszczyłeś sobie patent na to, że zawsze musisz mieć rację, ale to stoi u podstaw twej pisowskiej ideologii:
„Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”

Szymon
Szymon
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Zakodowani znowu w akcji widzę. Hemi ma pogląd na całokształt i wiedzę która jest dostępna dla każdego wystarczy poczytać. Ma się to do planowania przestrzennego i to prawda że za PRL było to jakoś przemyślane pomimo innych niedostatków. Mieliśmy też za czasów PRL niezłych projektantów sztuki użytkowej itd.itp . W centrum powinno wyglądać inaczej w tym miejscu widziałbym plac do manifestacji np.wolne sądy , marsz tysiąca tóg itp ,

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Szymon

Ty to chyba masz niezbyt równy sufit w domu, weź zrób sobie gipsówkę albo i wyrównaj niedoskonałości. Wiesz ten plac to by się świetnie nadawała na stosy do palenia czarownic.
Czy Mława ma plan zagospodarowania przestrzennego? – nie ma i dlatego jest samowolka. Deweloper buduje tam gdzie mu pasuje, bo zawsze dostanie pozwolenie jak po….

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Szymon

No proszę odexwal się Szymon, co protestowal przed Sadem, i zamrzyl mu sie taki plac , bo tam przeszkadzaly mu mury. Szumus duzy plac jest po bylym basenie, mozesz sobie protestowac do woli.

Nie- deweloper
Nie- deweloper
1 rok temu
Reply to  Hemi

A to tak jest jak nie ma PLANU ZAGOSPISAROWANIA PRZESTRZENNEGO A po co?????To oczywiste, by mozna bylo kombinować.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Nie- deweloper

Jak by byl plan zagospodarowania przestrzennego,—to Burmistrz mialy by problem, bo nie mógł by dzialac w ramach P.P.Prywatnego.

miki
miki
1 rok temu

witam
rozbiórka „zgodnie” z BHP, bez kasków , bez ogrodzenia, ale tak działa mławski deweloper-szkoda gadać, jak buduje tak i rozbiera…..

xXx
xXx
1 rok temu

Proponuję postawić tam dwie wieże, których w Wawie Balbina nie postawił. Będzie to Centrum hejtu na Pólnocnym Mazowszu dla troli obecno panujacych.

Tadzio
Tadzio
1 rok temu

Ja słyszałem, że nasz wspaniały Burmistrz znalazł pieniądze w budżecie i przy pomocy środków unijnych uratował ten teren przed okrutnymi deweloperami i będzie tam budował teatr i operę.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Tadzio

Moze to i prawda JEST !! Bo w 2018 PAn Kowalewski, rownolegle do 7-ki, staral sie o budowe lotniska w Mławie. No i proszę, jak MŁAWA bedzie sie rozwijac jak te lotnisko powstanie. Apuje do P.Rzecznik, aby poinfirmoeala nas mieszkańców, jak z realizacja rych planów.

Kierowca
Kierowca
1 rok temu
Reply to  Xawery

Taaaaa. A lądowisko pewnie do zabierania ubitych kurczaków.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Kierowca

Kierowca na lotnisku będą ladowac samoloty, po odbior kurczakow , nie boj żaby Burmistrzwue co robi !!!

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Kierowca

Nie, Panie Kierowco, burmistrz ma plany wybudować lotnisko, bo będzie się ubiegał o mandat posła, a jak zostanie posłem, to przecież do Warszawy będzie latał samolotem. W Trzcińcu nikt nie pobuduje lotniska, jeszcze wyśmieją (no i brak odpowiednich wpływów), ale w Mławie? – kto wie, przecież radni wszystkie pomysły przyklepują, a więc i ten pewnie przejdzie.

Pankracy
Pankracy
1 rok temu

To jest jasne że powstaną tam kolejne bloki. Tylko naiwny wierzy że będzie coś innego niż nabijanie sobie kasy przez naszych pseudo biznesmenów

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Pankracy

Serio?

No to będzie doprawdy frapujacy finał kolejnej prywatyzacji w wykonaniu ekipy profesjonalistów PO-PSL.

10 lat jeszcze nie upłynęło, sprywatyzowanej firmy nie ma, a tereny poszły pod młotek. Imponujące tempo!

Mamy kolejny wielki „sukces” prywatyzacji na Mazowszu i tych, którzy uwierzyli w prywatyzacyjne opowiastki Lewandowskiego et consortes.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, czy ty naprawdę, jestes tak durny, czy tylko w sych postach pokazujesz, ze jestes takim ciemniakiem.

Normalny mlawiak
Normalny mlawiak
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi zmień klimat. Powietrze ci nie sluzy. Cos z twoim mysleniem nie tak albo……., jestes tak niski, ze od p….y masz blisko do mozgu i gazy podzialaly. Czyli gdybyś nie zalapal, mózg ci się zmiksowal z …., domysl się z czym….

Patka
Patka
1 rok temu
Reply to  Pankracy

A przepraszam co jest w tym złego że powstaną bloki…rosną w mięsie jak grzyby po deszczu w miejscach, w których byśmy nie przypuszczali, jeszcze blok nie powstanie a już nie ma wolnych mieszkań….więc nie rozumie w czym problem…i skąd ta aluzja pseudobiznesmeni?!?!

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Patka

Ale frajda, nie wiedzialem ,ze bloki, rosną w mięsie,–jak grzyby, po deszczu.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Patka

W mięsie to raczej robactwo… się lęgnie.
Oj Patka skończ najpierw szkołę podstawową zanim zaczniesz publicznie coś pisać. Czyżbyś była żoną albo córką któregoś z tych pseudo-biznesmenów, że tak stajesz w ich obronie?

Hemi, teren sprzedał Mobilis, a nie PO/PSL.
Hemi, tobie naprawdę nic i nikt nie pomoże oprócz dobrego specjalisty.

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  mławianka

Szanowna –mławianko, ja też napisalem o ty mięsie, ale uważam że nie powinniśmy aż tak mocno tej Pani poddać krytyce, bo to nie raz i nam się zdarza, że zamiast napisać w mieście , napiszemy w mięsie, to tylko chwila nie uwagi no i błąd, myślę że ta Pani się poprawi, i będzie tylko lepiej. A temu pisowskiemu, wyznawcy Hemiemu nie pomoże nawet najlepszy specjalista, bo to właśnie jest w jego przypadku takie mięso armatnie pisowskich wyznawców, aby nas zamęczyć tymi swoimi bzdurami.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Napisałem o finale procesu, którego początkiem była prywatyzacja mazowieckich PKS, przez kogo przeprowadzona, to wiadomo.

Rozumiesz znaczenie słowa „finał”? Nie taki jak u Jurasa,że się trabi przez caly dzień i dzieciaki puszcza w miasto z puszkami, tylko finał jako zakończenie pewnego wieloetapowego procesu.

Nikt mnie nie przekona, że prywatyzacja była dobrym rozwiązaniem. „Po owocach ich poznacie”, no i owoce jakie są to na tych zdjęciach widać.

Tak mi się jakoś samo pomyślało
Tak mi się jakoś samo pomyślało
1 rok temu
Reply to  Hemi

A w tym bloku będzie biuro Staśka Koguta a w nim sekretarka Hemi (nie pani Basia).

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Hemi

Zauważyłem juz od dłuższego, czasu ze najlepszym owocem tej DOJNEJ PISOWSKIEJ ZMIANY==jestes TY Hemi, przestan TY stapac po tym kruchym lodzie, i zacznik rozgladac sie wokół SIEBIE, i zacznij dostrzegac to, ze za chwilę, i Ty i WSZYSCY POLACY poprzez działania tych twoich mocodawcow, ktorzy za nic mają wyroki TRYBUNALU UNII, twierdzac że ich to nie obowiązuje, RO PRZEZ PIS, I TAKICH EMISARJUSZY JAK TY MOZEMY SIE ZNALEŹĆ POZA U.E==i co wtedy bedziesz trabil ty piewco, pisowskich nieukow, ktorzy twierdzą ze to co oni ustalą ze nie ma juz do tego odwołania. Z rych dzialan widac jasno ze wracaja, dobre czasy, ze najlepiej bylo jak rządźila komuna w socjalistycznej Polsce. Jak mozna oeganizujac święto SOLIDARNOSCI, nie zaprosić, LECHA WAŁĘSY, czy ty pamietasz jeszcze słowa, ktore wypowiedzial W Kongresie Amerykańskim. MY NARÓD, i przyszedł czas kiedy ten NAROD podzielił, taki satrapa, jak Kaczynski, i kupil poddanstwo za miliardy zlotych, na jak dlugo??? TEGO nie wiemy. Na PRAWDĘ nie warto uskuteczniac tych bzdur ktore wypowiadaja, bo to juz przrrasta wyobraznie, LUDZI.!!!

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Xawery

Po pierwsze, Dziduś, poza UE też jest życie, przekonali się o tym Norwegowie, Szwajcarzy, teraz przekonają się też Brytole. UE to instytucja kretyniejąca w takim tempie, że nawet niezdolny do wygłoszenia pięciu niebędących z sobą w logicznej sprzeczność zdań niejaki „Bolek” biega tam za mędrca.

No comments jak mawiają wymowni Anglicy.

Po drugie, bilans naszego udziału w tej chorej UE pogarsza się z każdym rokiem i wypada tylko życzyć Premierowi Morawieckiemu, żeby podtrzymał dla Polski tzw. opt-out dla tzw. „Polityki klimatycznej UE”, czyli kretynizmu stulecia.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, powiem ci wprost, bo normalne slowa, aktualnej sytulacji w kraju CIĘ nie zadawalaja, tak dla takich BARANÓW bedzie lepiej , jak wyjdziemy z U.E i wpadniemy wprost w objęcia SOWIETOW, ESZAK POWONIENES PAMIETAC, SKĄD PRZYBYLI RODZICE, tego geniusza Kaczynskiego vel Kalstein, pewnie nie WIESZ przybyli z ODESSY, od BOLKA to się odczep, gdyby nie Walesa, to juz dawno byl by syf w Kraju, a ty chodzil bys po smietnikach i zercia szukal .Trudno zrozumieć, jak to mogło się stac , Z w POLSCE, znalazlo sie tyle ciemniaków, ktorzy wyniesli do wladzy takich BARANOW, jak Macierewicz, Kaczynski, Morawiecki, Brudzinski, Blaszczak, mam CI daej wymieniac , to cale skypisko tej pisowskiej mafii, ktora okrada Kraj na potęgę. Ktos dobrze opisal twój stan emocjonalny, ze tobie, mozg musial sie z gownem zlasowac i DLATEGO, na portalu mamy to co mamy. Myślę ze po tych wszystkich wystepach, szef mlawskiego PIS KIELBINSKI, PRZYWOLA CIE DO PORZADKU.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

To nie były mazowieckie PKS, tylko PKS SA po prostu. Wiem co znaczy finał, hemi, nie pouczaj. PKS same się prywatyzowały, nie prywatyzował ich rząd. Były źle zarządzane przez dyrekcję, przez menadżerów i upadły. Zmniejszyła się liczba pasażerów, a więc na trasę powinny jeździć małe autobusy, a nie wielkie. Na trasy dalekobieżne puszczali autobusy gdzie głowę trzymało się między kolanami albo stare złomy, a trasy po pipidówkach, na wertepy puszczali ładne, nowe autokary dla 2-uch, 3-ech pasażerów. To musiało się zawalić. Nie miało prawa się utrzymać.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Myślisz, że napiszesz piramidalną bzdurę, że „PKS-y same się sprywatyzowały” i stanie się to rzeczywistością ?

Rozumiem, że realizowana jest zasada „ciszej nad tą trumną” i do prywatyzacji, a zwłaszcza jej katastrofalnych skutków nikt się dziś nie przyznaje,ale sorry, ta decyzja została podjęta przez określone osoby z z określonego ministerstwa (skarbu państwa) w czarnych dla Polski latach rządów koalicji PO-PSL i zaprzeczenie temu jest śmieszne.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi czyzbys nie wiedzial że w DOJNEJ ZMIANIE, mysla odwrotnie niz TY, bo nad trumnami jest zaesze coraz głośniej, czyzbys zapomniał, o tym wrzasku na miesięcznica, i slowach swych Idoli, jeden stal na taboreciku, zeby go bylo widac , drugi stal z boku JOJO i krzyczał odpowiadajac wodzowi KOMUNISCI I ZLODZIEJE, popatrz popatrz, w jakie Ty towarzystwo wpadles, nie dziwota ze masx tak dobre przekazy dnia, ttlko bądź juz ciszej nad tymi trumnami!!!, i nie krzycz tak głośno, by wiekszosc mlawiakow, ma juz CIEBIE SERDECZNIE DOŚĆ

Szymon
Szymon
1 rok temu
Reply to  Hemi

dobrze prawisz. to są fakty nie wiem czemu podlega to dyskusji . jak widać troli mnóstwo jest forum zapewne pociotki spadkobierców Komuny . Tak zostało to wymyślone w latach 90 że niby wolny rynek i koniec układu ale prawda jest inna .porozdawali między siebie zrobili pod siebie konstytucje i heya. A ci co napiszą inaczej to wstrętne pisiory. pzdr

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  mławianka

A jednym z owczesnych menadżerów, byl, w tamtym czasie, byly Burmistrz i Skarbnik, P.Henryk An…..

Patka
Patka
1 rok temu
Reply to  mławianka

Tak myślałam że zrobi się szum wokół ,,mięsa,,… No bo przecież tu nie chodzi o plac i bloki tylko o te mięso. Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd poczułam się jak w podstawówce na dyktandzie…a że owe pisałam na 5+ (wg mojej nauczycielki) udało mi się skonczyc szkołę podstawową i nie tylko lecz nie o to w tym chodzi.. niestety czasami przez nieuwagę a nawet pośpiech popełnię błąd ale spieszę z gratulacjami że pani Mławianka jest nieomylna.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Patka

Patka, nie chodzi tylko o ten błąd, ten błąd to pikuś. Chodzi o Twój styl, o budowę zdań, a przede wszystkim chodziło o Twoje zaciekłe bronienie pseudo biznesmenów. O mięsie wspomniałam tylko przy okazji… przykro mi… źle to odebrałaś. Aha, tak przy okazji – zacznij używać znaków interpunkcyjnych.

Pankracy
Pankracy
1 rok temu
Reply to  Patka

Bloki same w sobie problemem nie są. Problem jest jednak chaos przestrzenny w Mławie, którego udajesz że nie widzisz.

Patka
Patka
1 rok temu
Reply to  Patka

Tak myślałam że te ,,mięso,, tak bardzo poruszy niektórych mławian, mławianki… Bo tu nie chodzi o ten plac i te bloki tylko o te mięso… Pani mławianko nie uraziła pani mnie tylko tych ludzi którzy to skończyli tylko podstawówkę.. w odróżnieniu do pani nie uważam ich za głupich i tych ,,pseudodeweloperow,, których nie jestem ni żona ni matka ni córka ni nawet znajoma – także nie… Szanuję wszystkich ludzi, jednych lubię drugich cenie inni są mi obojętni, swoje myślę ale nigdy nikogo nie obrazam…

Mirkop
Mirkop
1 rok temu

Trzeba prostowac. Zablokowac zacne plany burmistrza na Mławe.

75
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x