Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od jutra można składać wnioski o wymianę pieców węglowych


Od środy 15 stycznia br. można składać w kancelarii Urzędu Miasta Mława wnioski o dotację celową na wymianę pieców węglowych na gazowe lub olejowe oraz na pompy ciepła. To już czwarta edycja programu wprowadzonego przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Do tej pory z dofinansowań Miasta Mława skorzystało 231 mieszkańców.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Burmistrz Miasta Mława zaprasza mieszkańców do składania wniosków o dotację celową na wymianę źródeł ciepła w ramach ograniczania niskiej emisji na terenie Miasta Mława. Wnioski wraz z załącznikami (lista poniżej) będą przyjmowane od 15 stycznia 2020 roku (środa) w kancelarii Urzędu Miasta Mława (ratusz, ul. Stary Rynek 19). Ich nabór kończy się 30 listopada 2020 r.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 6 000 zł na zakup pieca lub 10 000 zł na zakup pompy ciepła. W wyjściowym budżecie 2020 roku na dotacje przeznaczono 200 tysięcy złotych.

Warto przypomnieć, że w 2017 roku z pomocy miasta skorzystało 63 mieszkańców, w 2018 – 75, natomiast w ubiegłym roku – 93 obywateli Mławy. Spośród 231 beneficjentów programu 230 otrzymało dotacje na wymianę pieców, a jedna na zastąpienie pieca pompą ciepła.

Wnioski – zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Mława – będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. Wymiany pieca węglowego należy dokonać do końca listopada 2020 r. Szczegółowych informacji na temat programu udziela ratuszowy Wydział Środowiska. Specjaliści są do dyspozycji mieszkańców w dni robocze od 8:00 do 16:00  (we wtorek do 18:00) w pokojach nr 17 i 18, a także pod numerem telefonu: 23 654 32 96 wew. 300 lub 302.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianin
Mławianin
1 rok temu

Oczywiście, domki jednorodzinne, a dwóch właścicieli nie mają szansy na dotacje. Obiecanki Burmistrza puszczanie na wiatr.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x