Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

28. Finał WOŚP w Mławie zakończył się światełkiem do nieba i rekordem


Ponad 130 tys. zł zebrano w Mławie podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To na pewno największa w historii mławskich finałów kwota, choć jeszcze trwało jej ostateczne ustalanie.

Sprzedam Piec


Nie tylko jednak mieszkańcy naszego miasta hojnie wsparli tegoroczny cel: zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Z dostępnych informacji wynika, że lokalne rekordy odnotowały też Radzanów (ponad 28 ,5 tys. zł), czy Iłowo Osada (ponad 11,6 tys. zł). Udany również był organizowany po raz pierwszy finał w Szreńsku, podczas którego zebrano ponad 30,6 tys. zł.

W całej Polsce kwestowało niemal 120 tys. wolontariuszy. Według komunikatu na stronie 28. Finału WOŚP wstępna kwota zebranych środków to 115 362 894 zł.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
34 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

Hemi, widzę, że interlokutorzy mają więcej argumentów niż Ty, nie dajesz rady bronić wyższości i racji PIS. Ciągle tylko Kurka i Kurka, Kurka to, kurka tamto,i nic poza tym. Widzę również, że nie wytrzymujesz, nerwy Cię ponoszą. Argumenty Twojej OPOZYCJI są twarde. Nie potrafisz ich obalić. Jak nie macie argumentów, to zawsze atakujecie, reagujecie nerwowo. Tak było z Adamowiczem, tak jest z Grodzkim. Swoją szczujnię wszędzie wleczecie i napuszczacie na niewygodnych. Mało wam było tragedii z Adamowiczem, teraz chcecie doprowadzić do drugiej? z Grodzkim?
A Owsiak i bez TVP daje sobie radę i chyba dzięki waszemu negatywnemu nastawieniu co roku pobija nowe rekordy w zbiórkach. Polacy już tacy są, że jeśli im się czegoś broni, zakazują, to robią na odwrót. Polacy są narodem przekornym.
Co do dzieciaków stojących za darmo na zimnie z puszkami, to nikt ich nie zmusza. Wolontariusze sami z siebie to robią, bo chcą pomagać, bo chcą czynić dobro. Dzieciaki są z tego powodu szczęśliwe. W Bydgoszczy nawet 5-letnie czworaczki bydgoskie zbierały na Orkiestrę, bo ich rodzice wiedzą, że to dobry i szczytny cel, a wy chcielibyście wszystko zeszmacić, byle do Rydzyka kasa szła. Nawet co niektórzy księża przeznaczyli niedzielną tacę na WOŚP. Są jeszcze ludzie o wielkim serduchu.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Nie interesują mnie niestety argumenty typu „jesteś nieczuły” czy „nie masz serca”, bo to jest dyskusja na poziomie przedszkolnym.

Interesujące są fakty. A fakty są bezwzgledne: hałaśliwy cyrk Jurasa jest bez jakiegokolwiek wiekszego znaczenia dla służby zdrowia w Polsce. Jego znaczenie jest w praktyce pomijalne.

Ponieważ żaden z jego apologetów nie rwie się do rachunków, pozwól, że zakomunikuję, i w tym miejscu proszę wszystkich o powstanie i wzniesienie okrzyku „Sie ma”, a jeśli ktoś ma możliwość to o odegranie na komórce fanfarów z Youtuba, wydatki fundacji Jurasa to ok 0,12% (!!!) Budżetu służby zdrowia w Polsce

Jest to mniej więcej tak,jakby jakiś wujek w czerwonych spodniach przypałętał się na urodziny dziecka, z ogólnej kwoty prezentów wartości 1000 zł rzucił łaskawie 1,20 zł (tak, tak, złoty dwadzieścia!) i na bezczela domagał się uznania i splendorów, że gdyby nie jego hojność, to co by ten dzieciak począł i w ogóle. Jak napisałem na początku, wiele hałasu o nic,, to kwota 998,80 zł ma realne znaczenie a nie 1,20 zł od zażywnego wujka.

A że cytowalem Matkę Kurkę, cóż, nikt nie zrobił więcej od niego żeby rozebrać na czynniki pierwsze finanse tego „iwentu”, były co prawda wcześniej liczne artykuły red. Warzechy czy Ziemkiewicza, ale to nie był ten poziom wnikliwości i analizy.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Takt „dr” Zięba lecząc witaminą C raka ma też swój poziom wnikliwości i analizy.
To już było: wydatki na służbę zdrowia są takie to a takie, ale ile % z tych wydatków idzie na sprzęt ratujący życie? Jaśnie panie Hemi, odpowiedz: ile procent, jaka to jest kwota, bo w szpitalach wśród sprzętu ratującego życie, a szczególnie ratującego życie maluchów aż roi się od czerwonych serduszek.
Skończ już z tą Kurką – jedyny sprawiedliwy wśród milionów Polaków, jedyny oświecony, a Owsiaka jakoś nie zamknęli i ludzie jakoś chętnie biorą czynny udział w akcji czy to jako wolontariusze, czy to jako darczyńcy i żadna Kurka i żaden Kaczor nie są w stanie tego powstrzymać. Czy uważasz Polaków (nawet księży) za naród mało rozgarnięty?
Jedyny Twój argument to matka Kurka 😀 – stajesz się śmieszny Hemi.

Darek
Darek
1 rok temu
Reply to  mławianka

Matka kurka sam się zrobił w bambino i wysłał 5 zł poprzez multimedia na orkiestrę ha ha ha ha ha

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Dowiedzione jest w oparciu o twarde dane fimansowe, czarno na białym, że wpływy z orkiestry to są nawet nie procenty, ale wręcz promile, w budżecie służby zdrowia, a Ty mi każesz zliczać jakieś naklejki z serdeuszkami? Litości… piosenkę Kazika „12 groszy” znasz może? Adekwatna do kontekstu.

Jasne jest więc, co udowodnił Matka Kurka i wyszydzanie jego postaci nic tu nie zmieni, że cały ten orkiestrowy „iwent” nie ma w praktyce żadnego znaczenia dla sluzby zdrowia w Polsce, ktora idealnie się bez niego obejdzie. Ma za to zasadniczy wpływ na życie kręgu bliskich osób, które wygodnie się przy tym umościły. Hojnym być za pieniądze innych, to nie jest wielka sztuka.

Jest jeszcze jedno znaczenie, dawanie na Jurasa to jest zdaje sie taka symboliczna zemsta na PiS, sądząc po wielu wypowiedziach. Dowalić pisiorom, to się liczy! A niech się Kaczorowi żółci uleje!

W jaki sposób miałoby to zaszkodzić PiS, nie mam pojęcia, może Ty mnie oświecisz:).

Jedno PiS zrobił, odciął w praktyce jurasowy team od publicznej kasy przekazywanej pośrednio czy przez tv, wojsko, policję czy straż.

I słusznie, jak się wydaje. Jeśli Skarb Państwa chce przeznaczyć dodatkowe środki na służbę zdrowia, to ma do tego i wyspecjalizowany NFZ i rygorystyczne zasady rachunkowości budżetowej. A już z pewnością nie potrzebuje w tym celu pośrednictwa Jurasa, dyletanta w dziedzinie medycyny, i jego złotych melonów.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ja ci nie każe liczyć serduszek. Hemi tobie naprawdę cos odbija, nie atakuj jak ciebie nie atakują. Ty atakujesz i wyszydzasz Owsiaka, ja wyszydzam świetnego ekonomistę i audytora kurkę, bo z niego audytor jak z koziej d.upy trąba.
Ludzie przed powstaniem pis dawali na pieniądze na WOŚP. Kasa pisu Owsiakowi nie jest potrzebna, ale rydzykowi już tak, oj i to bardzo. Ciekawe jak odejdziecie od koryta, kto będzie finansował to rozwydrzone czarne towarzystwo. NFZ, zobacz ile z pieniędzy przeznaczanych na NFZ (służbę zdrowia) zostaje w samym NFZ, a ile z tego trafia sprzęt. Ty liczysz tylko ogólnie. Podziel to na gromadki i dopiero wyliczaj procenty, cwaniaczku.
Wszystkie małe litery zamierzone.
Kończę z tobą, hemi tę dyskusję, bo z nawiedzonymi i zmanipulowanymi sekciarzami powinien rozmawiać specjalista, inni niestety w niczym takim biedakom nie pomogą i nie dadzą rady im pomóc w przejrzeniu na oczy.

WML
WML
1 rok temu

W pełni wspieram fundację WOŚP. Niedawno miałem okazję przekonać się jak wiele sprzętu medycznego dla dzieci jest zakupione z zebranych środków, będąc z szpitalach dziecięcych w Olsztynie lub Warszawie. Nawet karetka noworodkowa w Płocku została zakupiona przez WOŚP. Wolę dać na WOŚP niż Caritas lub wysyłać kasę dla Rydzyka

Hemi
Hemi
1 rok temu

Radzę porównać budżet NFZ z budżetem fundacji Owsiaka. Krótko, wiele hałasu o nic.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jak zwykle pokazujesz swą MAŁOŚĆ, ZWOLENNIKU PISOWSKIEJ ARMADY–która o WOSP, MAJĄ JAK NAJGORSZE ZDANIE. szkoda jest słów i określeń twego postępowania, bo po tobie, klakierze pisowskich oszołomów spływa o jak woda po kaczce, ty masz taką sama naturę jak ci z TVP, którzy w godzinie wspominania śmierci PREZYDENTA ADAMOWICZA, SZKALUJĄ GO NAWET PO ŚMIERCI—-A TAKIE ZACHOWANIE PRZEDSTAWICIELI TVP—jest bardzo bardzo obrzydliwe, to świadczy o nich, a te twoje posty świadczą o TOBIE. Trzeba być na prawde nie czułym, na to dobrą które było, pokazywane w TVN, jak cały świat, bawił się przy ŚWIATEŁKU DO NIEBA, twoje porównanie jest obrzydliwe, ne ważne są budżety, ważna jest ta incjatywa JURKA OWSIAKA ZE SWOJĄ FUNDACJĄ —KTÓRA DO TEJ PORY ZEBRAŁA DZIĘKI HOJNOŚCI POLAKÓW /ale nie tych z pis/ już ponad MILIARD ZŁOTYCH. Ta pomoc WOSP–jest bardzo pomocna, bo budżet NFZ, nie zaspakaja w pełni, potrzeb służby zdrowia, tylko że ty Hemi tego nie dostrzegasz bo nie jest to ncjatywa, pisowskich „MĘDRCÓW” bo gdyby OWSIAK wychwalał pod niebiosa obecnie rządzących, to byś wychwalał go pod niebiosa!!!!!–zacytuje ci jeszcze raz zdanie MARSZAŁKA PIŁSUDZKIEGO bo chce abyś o tym wiedział WYBORCO PISu DURNY!!!—BO TWÓJ ŁEB JEST BARDZIEJ PUSTY NIŻ BECZKA PO ŚLEDZIACH—i dlatego dedykuję ci to powiedzenie MARSZAŁKA —pamiętaj że jak się już raz s[wymoderowano]— to QRWĄ JUŻ ZOSTANIESZ.!!!!!!

anonimowo
anonimowo
1 rok temu
Reply to  Xawery

Xawery oczywiście że Twoje posty świadczą o tobie. Nauczyli was że oszust, złodziej, kanciarz jest autorytetem i tylko takie autorytety wspieracie. Ciekawe tylko z jakich powodów ? Geny – czy delikatnie mówiąc podatność na manipulację ? Czy w rodzinie od zawsze wspierało oszustów czyli swoje środowisko czy po prostu w głowie nie ma miejsca na samodzielne myślenie ? O sprawie Twojego idola Adamowicza pisała przecież Twoja rodzima „wyborcza” co oznacza że go szkalowała ? 😀 ” Prezydent Paweł Adamowicz nie zarobił wraz z żoną na wszystko, co wykazuje w oświadczeniach majątkowych. Para prezydencka dostała około miliona złotych. ” ” Po pomyłkach w oświadczeniach majątkowych prezydent Gdańska Paweł Adamowicz pozbył się pięciu mieszkań – przyznaje, że obdarował nimi członków rodziny. Dwa zarzuty prokuratorskie dostał za przeoczenie apartamentu przy marinie, który niedawno podarował żonie.” – to pisze Twoja wyborcza 😀

Polska bez pisiorów
Polska bez pisiorów
1 rok temu
Reply to  anonimowo

Do Hemi i Anonimowo – Moje pieniądze i na co je przeznaczę to moja sprawa. Wam Pislamiści wara od tego. To, że obdarowujecie szatana z Toturia to mnie nie interesuje. Szkalujecie osoby nawet te, które już nie żyją. Wstyd mi za was niby katolicy a diabeł za koszulą mocno siedzi.

mławianka
mławianka
1 rok temu

„Polska bez pisiorów”, a mnie obchodzi to, że państwowe pieniądze zasilają Rydzyka i jego fundacje, bo to są między innymi moje i Twoje pieniądze, a państwowa kasa płynie tam szerokim strumieniem, można powiedzieć, że to druga Wisła.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  anonimowo

Co powiesz na temat afery w Caritasie? bo jakaś tam była przecież, ale o tym cicho sza – prawda? bo zamieszani byli politycy PIS, czyż nie tak? a czysty Mateuszek? który zarobił miliony na działce od kleru, a jako bankowiec to był on czyściutki i błyszczał jak kryształ? Szkoda języka strzępić , bo zaślepionych fanatyków nic nie przekona. Guru Jaruś zmanipulował swoich wyznawców i z PIS stworzył w sumie sektę, której członkowie nie potrafią samodzielnie myśleć.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  anonimowo

Prxynajmniej szczerze, opisales SIEBIE, i to sie chwali, dlaczego u siebie nie chcesz dostrzec tych oszustow i zlodzieji /BANAS, Macierewicz, mogę ci wymienic z setkę, tych szalbiercow/, ale to nie ma sensu ty wiesz swoje, u ciebie wszyscy sa święci, zojcem Tadeuszem na czele, wifacze czytasz wyborcza, a co na to SAKIEWICZ, pozwolil, a bracia KARNOWSCY Z SIECI. Adamowicz tak znam to, ale w chwilach rocznicy nie piwinno się o tym wspominać, niestety taka jest polityka, przykre to JEST, ni ale coz na to począć, ze ci ktorych tak namiętnie ogladasz, dla własnej korzysci i kasy, sa gotowi na to aby nawet go&&o, z pod siebie pozrec.,A nie wspominasz nic o MORAWIECKIM, I JEGO MACHLOJACH, no tak ale to dla ciebie nie jest wygodny temat.

lkj
lkj
1 rok temu
Reply to  Xawery

Dołącz do dyskusji…lecz sie Xawery

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  lkj

Jeśli masz we łbie tylko sieczkę –Ikj–to ja na to nic nie mogę poradzić, tobie na prawd.ę jest potrzebne leczenie !!!!1 właśnie dyskutuje tylko, że moje słowa nie trafiają do takich ciemniaków, oglądających tylko TVP KURSKIEGO, który o takich jak ty powiedział ŻE CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI—więc kupuj dalej te bzdury, nie mam zamiaru dalej dyskutować z takimi nawiedzonymi pisowcami, którzy są ślepi na to co się wokól nich dzieje.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Xawery

Dziduś, widzę, że na proste pytanie reagujesz jak swój idol Juras – jadem i pluciem.

Za karę otrzymujesz zadanie – porównaj wydatki fundacji Wosp Jurasa, ostatnie dostępne dane z 2018 r., czyli 94 mln zł, do wydatków publicznych na zdrowie NFZ za ten sam rok, czyli 77 mld zł.
Wynik wyraź w procentach.

Tylko uważaj na ilość miejsc po przecinku, bo będzie ubaw!

Co do p. Adamowicza, dwa kolejne zadania logiczne:
– jak imprezę Wosp w Gdańsku zabezpieczył organizator?
– jak to się stało, że zabójca za wcześniejsze wielokrotne napady z bronią w ręku dostał od waszego sądu zaledwie 4,5 roku odsiadki? Porównaj z niedawnym wyrokiem sądu, gdzie facet za wielokrotną sprzedaż tego samego telefonu przez Internet dostał od waszych wolnych, niezawisłych i niezależnych sądów 20 lat paki.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, zmieniłeś się po nowym roku. Ziejesz jadem jak i Twój interlokutor. Przykre to co się z Tobą dzieje.
Zauważ, że wszystko to, co kupuje Owsiak dla szpitali, to powinno iść z kasy NFZ. Owsiak swoją zbiórką tylko POMAGA, a mimo wszystko w szpitalach znajduje się bardzo dużo sprzętu z czerwonymi serduszkami. Pieniądze NFZ idą również na remonty, na płace, na wyżywienie (marne bo marne) itp. itd., a na sprzęt ratujący życie idzie bardzo mało pieniędzy.
Żeby nie Owsiak i jego WOŚP sytuacja w szpitalach byłaby tragiczna.
Hemi, proszę nie szydź z tej wielkiej akcji charytatywnej, bo tej akcji nie dorównuje ani Caritas (o którym była jakoś głośno w związku z jakąś aferą PIS), ani żadne inne zbiórki.
Hemi pamiętaj, jak trafisz do szpitala, a szczególnie na OIOM, to pamiętaj zastrzec, że nie życzysz sobie korzystać ze sprzętu podarowanego przez WOŚP. Najlepiej takie oświadczenie nosić przy sobie, bo nigdy nic nie wiadomo…, nie znasz dnia i godziny…

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Amicus Plato, sed magis amica veritas.

Jeśli są chętni do finansowania fundacji p. Jurasa, to jest to ich sprawa. Niech każdy wydaje pieniądze na co uważa.

Mnie nie podoba się natomiast swoisty szantaż moralny niekrytykowania działalności tego pana.

Jest taki analityk – bloger P. Wielgucki, pseudonim medialny Matka Kurka. Pisze także dla Gazety Polskiej. Polecam zapoznanie się z twórczością, otwiera oczy.

„Uczciwa cnota krytyk się nie boi”, czyż nie?

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, znam jego (matki Kurki) wypowiedzi.
Znasz przysłowie: „jedna jaskółka wiosny nie czyni”. To samo jest tutaj. Jest wielu nawiedzonych w różnych dziedzinach, np. antyszczepieniowcy, pan Zięba, który leczy raka witaminą C itp. Czy mam wierzyć tym dziwakom, bo oni udowadniają, że mają rację?
Pamiętaj o oświadczeniu, żeby przypadkiem nie próbowano ci ratować życia przy pomocy sprzętu z serduszkiem.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Jakby nie było, Matce Kurce udało się wyrwać pewną ilość cennych informacji:
– fundacja Jurasa miałaby być otoczona wiankiem firm o dziwnych nazwach, Mrówka Cała czy Złoty Melon, które prowadzą rozliczne rozliczenia z fundacją,
– Firmy te są kontrolowane przez Jurasa i familię, m.in. małżonkę, pseudonim Dzidzia z pensją 15 tys. Zł miesięcznie w jednej że spółek , sam Wielki Filantrop ma zarabiać 12 tys zł m-c, (dzieciaki zdaje się stoją na zimnie za darmo),
– pieniądze z „finałów” są wydawane z opóźnieniem, często po roku, odsetki mają być przeznaczane na organizowanie różnych spędów wątpliwej jakości w rodzaju woodstocka, wszystkie dane za @Matka Kurka.

Co do tych zakupów sprzętu,litości. Juras jest jak generał z poprzedniej wojny, stawia na kawalerię,
a jest już epoka broni pancernej. Nie sprzęt jest dziś problemem służby zdrowia, ale trudna dostępność lekarzy i wykwalifikowanego personelu medycznego. Zresztą, cały roczny budżet tej fundacji to ok. 100 mln zł, NFZ dziennie wydaje 240 mln zł,o czym my w ogóle mówimy…

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu
Reply to  Hemi

To czemu PiS i jego prokurator Ziobro jeszcze nie zamknęli Owsiaka za kratami, skoro tak oczywiste i wielkie te „zarzuty”? Nie powiesz przecież, że twój ukochany PiS działa na korzyść WOŚP.

Loża szyderców
Loża szyderców
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

Bardzo słuszna uwaga.
Gdyby zarzuty Kurki były prawdziwe, to Owsiak by siedział w pudle, W fundacjach Owsiaka są non stop jakieś audyty. Ciągle są one (fundacje) pod kontrolą i jakoś nic nie mogą znaleźć na Owsiaka i jego spółki.
Czyżby był cwańszy i mądrzejszy od pisiorków, od Ziobra i innych pomiotów?
Hemi, halo, Szymon, anonimowo – co o tym myślicie?
Przecież gdyby mieli choć malutki haczyk, to już dawno by się Owsiakowi dobrali do d.upy.
„Juras” – jakież to określenie szydercze, złośliwe.
Żebyście wy byli warci tyle co 1/100 Owsiaka, ale wy tylko go umiecie opluwać i nic więcej.
Sekciarze, zafascynowani kaczyści. Tak jak w latach 30-tych Niemcy zafascynowali się Hitlerem, tak wy PISem. Żeby to się tylko tak samo nie skończyło.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Gdyby, gdyby, gdyby… babcia miała wąsy itp. itd.

Po pierwsze, coś takiego jak nepotyzm, otaczanie się swoimi, zgrywanie za filantropa podczas gdy stałym beneficjentem systemu jest się samemu plus familia to są być może rzeczy naganne moralnie,ale niekoniecznie przestępstwa w sensie ustawy karnej.

Po drugie, Matka Kurka miał kilka procesów z Jurasem i większość wygrał. W trakcie procesów wychodziły ciekawe rzeczy jak niechęć, skrajna niechęć do ujawniania niektórych szczegółowych przepływów finansowych. Matka Kurka informował o tym na bieżąco na blogu, bez trudu można to odnaleźć.

Każdy niemal wpis Matki Kurki jest śledzony pod kątem odpowiedzialności procesowej i to jest najlepszy komentarz do tego, czy jego twierdzenia są wiarygodne czy też nie.

Mało tego, w tym roku, kilka dni temu wręcz, Matka Kurka przeprowadził pionierską akcję zebrania pieniędzy dla dzieci, ponad 100 000 zł, i =całość= pieniędzy została przeznaczona dla beneficjentów. Akcja była prowadzona pod roboczą nazwa „nauczmy Jurasa pomagania bez prowizji „, chyba słuszne założenie?

Loża szyderców
Loża szyderców
1 rok temu
Reply to  Hemi

Najważniejsze, że przepływ pieniędzy jest prawidłowy, a to, że Owsiak otacza się swoimi to chyba normalne. Każdy, kto prowadzi biznes otacza się swoimi ludźmi. W rządzie też są sami swoi, w tvp także, kto się choć trochę różni wylatuje na pysk. To już w zasadzie nie jest telewizja publiczna tylko telewizja pisowska, dlaczego wszyscy mają za to dziadostwo płacić abonament? Nie popieram pis nie płacę abonamentu, bo tego co pis pokazuje nie da się oglądać. To jest telewizja miernych i wiernych, których łatwo zmanipulować. Same kłamstwa. Widziałeś Hemi film z monitoringu jak operator kamery tvp uderza kamerą w głowę dyrektorkę gabinetu Grodzkiego? Jak tvp zmanipulowało sprawę zamiast bić się w piersi i przeprosić.
Ciekawe czy ten kurka całym rokiem pracowałby za darmo. 100tys. łatwo zebrać. Ludzie prowadzą różne zbiórki i zbierają miliony, a nie tylko 100tys. także bez prowizji
(wszystkie małe litery zamierzone).

halo
halo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi próżno do nich mówić. Nie zrozumieją. Szanują tylko oszustów i złodziei. To genetyczne. Takie cechy wynosi się z domu. Mają to we krwi. Mława jest w tej miłości do złodziei na wysokim miejscu. Widać to po wpisach. W ten sposób oddają szacunek szacunek swoim przodkom. W końcu swój swego musi wspierać.

Szymon
Szymon
1 rok temu
Reply to  halo

Zakodowani. Jadą na kodeinie i stąd ich nad aktywność . I bardzo dobrze że pognali WOŚP z TVP . Niech każdy daje komu chce ale prawda jest taka że WOŚP i te złote melony itp.. nie dońca są przejrzyste i takie mają być .

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Hemi

Przestan pisac bzdury z tymi swoimi, poriwnaniami, bo sie tylko kompromitujesz, po twym wpisie widac że ogladasz ta najgorsza szczujnie TVP, oglad s j sobie dalej i tak madrzejszy nie bedziesz, a wręcz odwrotnie coraz glupszy w swych ocenach, az dziw ze panstwo PIS, ta szczujnie dotuje kwota 2 miliardow zlotych, a wlasnie to jest okradaniem wszystkich POLAKÓW, takze i ciebie naiwniaku. A jak to sie dzieje, ze zabojca ADAMKIEWICZA, zapowiada ze juz ZA 2 lata bedzie na wolnosci.

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi–czas abyś zastanowił sie nad tym co piszesz, bo za wszelką cenę chcesz koniecznie w nas inaczej myślących wykarmić zgodnie z zaleceniami twych przełożonych, naszą wrogość, do konkretnych osób, zjawisk czy nawet tej wspólnoty którą reprezentujesz, a robisz z premedytacją nawet za cenę konfliktu z PRAWDĄ—mogę ci powiedzieć, że coraz bardziej w swych postach zdradzasz prawdę kim jesteś i kogo reprezentujesz, ale o tym innym razem—-ZŁĄ DROGĘ OBRAŁEŚ !!!!!! W tych twoich cytatach AMICUS PLATA I.T.P- POWINIENEŚ UŻYWAĆ RACZEJ INNEGO CYTATU====INIMICUS PLATO, SED MAGIS ININICA VERITAS / dobrze wiesz co te słowa znaczą, ale dam tłumaczenie aby inni wiedzieli że TY HEMI nie nawidzisz Platona, ale jeszcze większą nieprzyjaciółką jest dla ciebie PRAWDA !!! Nie przyjażń,sympatia ale odwrotnie—nie przyjazń, antypatia,czasem wręcz nienawiść jest motywem, który wpływa n Twój stosunek do prawdy, i ostatecznie ustawia cię przeciwko PRAWDZIE. Sam sie zastanawiam, czy Twoim celem krytyki o przeciwnikach PIS jest PRAWDA, czy też prawda jest wrogiem, którego za wszelką cenę chcesz pokonać !!!! , zastanawia mnie także fakt kto ciebie uczył tej łaciny, bo myślę że nie prof, HERA w dawnym L.O, a może trochę liznąłes łaciny w L.O aby po maturze doskonalić ten język ARYSTOTELESA, gdzieś w Seminarium, a może jesteś uczniem wielebnego hosztaplera i oszusta OJCA TADEUSZA I PO JEGO SZKÓŁCE W TORUNIU— wydaje m,ni się że to jest prawdziwe Twoje oblicze. Chciałbym się mylić, ale ?????

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Radzę porównać, ile kasy PiS w tym roku przeznaczył na propagandę w TVP. 2 miliardy złotych. WOŚP przez 28 lat działania zebrało połowę tego.
Kasa mogła iść na chore dzieci, ale PiS woli ją przeznaczać na sowite wynagrodzenia prezenterów Dziennika Telewizyjnego i TVPdezINFO (ok. 40 tys. zł miesięcznie na głowę).

Polska bez pisiorów
Polska bez pisiorów
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jakim prawem chcecie pisislamisci rozliczać Owsiaka i jego fundację jak wy tam nic nie daliście. Możecie rozliczać Balbinę za dwie wieże bo tam wasze składki poszły.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Ano takim prawem,że PiS rozlicza wszystkich. Zapamiętaj to sobie.

Dla PiS nie ma świętych krów, celebrytów przejeżdżających staruszki na pasach i wykpiwających się odpowiedzialności dzięki „rozgrzanym sedziom” i innych cwaniaków stawiających się ponad prawem. Prawo równe dla wszystkich.

Swoją droga” Polska bez pisiorow”, co za wishful thinking, policzyliśmy się w październiku i jest nas 8 milionów. Co z nami zrobicie? Obozy reedukacyjne, obozy pracy czy może na Madagaskar?

I jak władzę odzyskacie? Tylko wariant Zagranica już chyba, wasz nowy Kopertfield tak się uwija w Brukseli… bo wariant ulicy nie wypalił, protest przeciw ustawie dyscyplinującej miał być tak masowy, a nawet 15 tysięcy nie było mimo klaki w liberalnych mediach.

Alfa
Alfa
1 rok temu
Reply to  Hemi

Wszystkich pisiorów wyślemy do San Escobar jak stracicie władzę.
PIS niech najpierw rozliczy swoje święte krowy, które złamały i łamią prawo.
Odnośnie zachować świętych krów pisowskich na drogach, to tez temat rzeka.
Zanim rzucisz w kogoś kamieniem, uderz się we własną pierś.

Jurek
Jurek
1 rok temu

Super!!!

34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x