Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Technikum nr 4 i KLO w Mławie najlepsze z mławskich szkół w nowym rankingu Perspektywy 2020


Technikum nr 4  w Zespole Szkół nr 4 znalazło się na 136 miejscu wśród 500 sklasyfikowanych w całym kraju najlepszych techników. Inne mławskie technika nie znalazły się w tym rankingu. Tylko oczko wyżej od naszego technikum znalazło się Technikum nr 1 im. Gen. J.Bema z Ciechanowa. W rankingu 1000 najlepszych liceów, najwyżej, bo na 224 miejscu znalazło się Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Wyprzedziło ono nie tylko nasze I LO im. St.Wyspiańskiego (492 pozycja w rankingu), ale również Liceum Ogólnokształcące im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku. Odnotować trzeba, że po raz pierwszy w rankingu pojawiło się też Liceum Ogólnokształcące z Radzanowa.

Wczoraj na stronie miesięcznika Perspektywy opublikowane zostały wyniki Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Ten organizowany już od 22 lat ranking, kieruje się stałymi kryteriami oceny szkół. Licea ogólnokształcące są oceniane za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Z kolei technika są oceniane według czterech kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych, wyników matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyników egzaminu zawodowego.

Przewodniczący Kapituły Rankingu Perspektyw prof. dr hab. Jan Łaszczyk,  przemawiając podczas ogłoszenia wyników rankingu zwrócił uwagę na to, że choć zestawienie opracowywane co roku przez Perspektywy, to już prawdziwa instytucja (trwa nieprzerwanie od 22 lat i obowiązują w nim stałe kryteria), to jednak nie jest rankingiem idealnym, bo… takowy nie jest możliwy.

– Każdy z nas ma własne wyobrażenia na temat tego, jak powinna wyglądać dobra szkoła i trudno te wszystkie marzenia o szkole idealnej zmieścić w jednym wspólnym zestawieniu – powiedział profesor Łaszczyk.

W tym roku już trzy licea ogólnokształcące spośród siedmiu funkcjonujących w naszym powiecie znalazły się wśród tysiąca najlepszych. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w tegorocznym rankingu uzyskało wynik wyższy niż w ubiegłym roku, wtedy znalazło się na 284 miejscu w rankingu, teraz na 224. Lepszy niż w ubiegłym roku wynik osiągnęło również I LO im. St. Wyspiańskiego, w ubiegłorocznym rankingu było na 592 pozycji, w tym na 492. Po raz pierwszy w zestawieniu pojawiło się na 663 pozycji Liceum Ogólnokształcące z Radzanowa.

Spośród mławskich techników w rankingu już kolejny rok znajduje się tylko Technikum nr 4. W roku 2018 sklasyfikowane było na 218 miejscu, w tym znalazło się na 136 miejscu wśród 500 najlepszych liceów w Polsce.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 rok temu

Technikum w „ekonomiku” ma swój poziom, doskonała kadra, świetni uczniowie tylko szkoda że komputery działają jak działają

AlicjasqoxG
AlicjasqoxG
1 rok temu
Reply to  Anonim

Może wreszcie doceni to organ prowadzący

Rodzic
Rodzic
1 rok temu

KLO górą. Jaka dyrekcja, takie i wyniki. O I LO trudno o tym powiedzieć.

Rodzic II
Rodzic II
1 rok temu
Reply to  Rodzic

Rodzicu, Ty chyba nie rozumiesz sensu rozmowy kwalifikacyjnej do tej szkoły i związanych z tym wydarzeniem dalszych wypadków, zakończonych egzaminem maturalnym. Przecież Ci sami nauczyciele uczą w pozostałych szkołach, gdzie nie ma selekcji. Przyjmij, że 30% uczniów w innych szkołach, to są Ci, którzy w tej szkole nie przeszli selekcji. Odejmij ich wyniki i oblicz sam jeszcze raz pozycje w rankingu.

Rodzic II
Rodzic II
1 rok temu
Reply to  Rodzic II

Kiedy już to zrobisz a powinieneś, bo to Ty płacisz, będziesz mógł podjąć decyzje, czy to dobra inwestycja. Ta analiza ma oczywiście sens tylko wtedy, kiedy Ty nie masz czasu na Twoje dziecko i szukasz szkoły, która się nim zajmie. To typowe w dzisiejszych czasach. Kwota czesnego w zupełności wystarcza na zapisanie dziecka do innej szkoły i za jej wysokość opłacenie indywidualnych korepetycji. Wtedy klasa jest jeszcze mniejsza.

Lopez
Lopez
1 rok temu
Reply to  Rodzic

Wystarczy że jeden uczeń z KLO nie zada matury i już KLO nie mieści się w żadnym rankingu tyle tu uczniów. Nawet nauczycieli muszą pożyczać z innych szkół by w ogóle funkcjonować. Więc czyj to właściwie sukces? Całego miasta?

Abolwentka
Abolwentka
1 rok temu
Reply to  Lopez

KLO nie musi ,,pożyczać” nauczycieli bo to nie przedmioty, które przerzuca się z rąk do rąk. Sami decydują o tym czy chcą tam pracować i nikt ich do niczego nie zmusza. Czesne jest wymagane bo to prywatna szkoła i muszą jakoś opłacić nauczycieli.
,,Gdy nie masz czasu na swoje dziecko?” – to nie jakieś przedszkole, uczniów. liceum, które dba o przyszłość swoich. Dodatkowo założeniem szkoły jest przygotowanie uczniów do matury bez brania dodatkowych korepetycji i rzadko kto z nich korzysta.

Uczeń
Uczeń
1 rok temu
Reply to  Lopez

Nie przeszli selekcji bo szkoła trzyma poziom. Szkołą prywatną jest właśnie po to aby nie każdy mógł się tam dostać. Oczywiście żeby nie było-nie są tam tylko „najlepsi” bo są uczniowie na różnym poziomie, ale są ambitni i starają się. Uczniowie chodzący tam wiedzą, że muszą się uczyć bo po prostu ta szkoła wymaga w porównaniu do innych. Standardowo większość będzie hejtować KLO bo jest lepsze niż inne szkoły i co roku może się chwalić dobrymi wynikami z matur i bezproblemowym dostaniem się przez uczniów na wymarzone uczelnie. Proszę sobie darować dyskusje bo argumenty są żałosne.

Joanna
Joanna
1 rok temu

Gratulacje dla nauczycieli. Szkoda, że szkoła jest słabo wyposażona. Wyniki byłyby jeszcze lepsze.

Zzn
Zzn
1 rok temu

KLO to jest farsa

Alicja
Alicja
1 rok temu
Reply to  Zzn

Ekonomik jak zwykle górą. Gratulacje dla kadry. Szkoda, że nie jest doposazony, bo wyniki byłyby jeszcze lepsze. Mamy nadzieję, że samorząd doceni wyniki.

AlicjasqoxG
AlicjasqoxG
1 rok temu
Reply to  Alicja

Ekonomik to Nauczyciele z pasją. Wspaniali wychowawcy.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x