Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wielu mławian nominowanych w plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019


Trwa już głosowanie na kandydatów do tytułu Osobowość Roku 2019, wśród nich jest wielu z powiatu mławskiego. Zobacz, kto został nominowany!


Głosami mieszkańców województwa mazowieckiego, osobno w miastach i powiatach, a także w skali regionu, zostaną przyznane tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna. W ramach wielkiego ogólnopolskiego plebiscytu laureaci z Mazowsza wezmą udział w finale uzyskując szanse na zdobycie tytułów OSOBOWOŚĆ ROKU POLSKI 2019.

Lista nominowanych nadal nie jest zamknięta. Jednak według stanu na dziś wśród nominowanych znaleźli się:

w kategorii KULTURA:

Zdzisław Kruszyński – artysta malarz

Rafał Sielawa – muzyk, producent muzyczny działający pod pseudonimem RX, Mława

Oskar Szmidt – muzyk, instruktor muzyczny, Mława

Maria Świtoń – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Mława

Janusz Prusinowski – muzyk, Mława

Janusz Dębski – twórca i opiekun artystyczny Galerii 13, Mława

W kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA:

Rafał Chmielewski – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, Mława

Anna Borkowska – nauczycielka matematyki, Mława

Małgorzata Zakrzewska-  właścicielka studia florystyczno-artystycznego, Mława

Magdalena Miecznikowska – prezes Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, Mława

Agnieszka Wtulich – restauratorka, Mława

Mariusz Zalewski – założyciel grupy Zalewski Patrol, Mława

Marek Rembarz – wolontariusz, Mława

Małgorzata Imielska – prezes Stowarzyszenia Zaczarowany Zakątek, Nowe Brzozowo

Henryk Kacprzak – prezes Klubu Seniora Pogodny Uśmiech w Mławie, Mława

Anna Danelczyk – prezes Mławskiego Stowarzyszenia Amazonki, Mława

w kategorii POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA:

Wioletta Błaszkiewicz – radna i członkini Zespołu Rewitalizacji Miasta Mława, Mława

Urszula Aptowicz – naczelnik Wydziału Środowiska, Mława

Szymon Zejer – drugi zastępca burmistrza, Mława

Sławomir Kowalewski-  burmistrz miasta, Mława

Magdalena Cecelska – koordynator Zespołu Rewitalizacji Miasta Mława, Mława

Krystyna Zając – emerytowana nauczycielka, działaczka samorządowa i społeczna., Strzegowo

Jerzy Rakowski – starosta mławski, Mława

Anna Drybczewska – podinspektor ds planowania i zagospodarowania przestrzennego, Mława

Anna Boćkowska – kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Mława

w kategorii BIZNES:

Tadeusz Szczeciński, Piotr Ciesielski – właściciele firmy PTS Ciesielski, Szczeciński Sp. J., Mława

 Piotr Boćkowski – prezes firmy Marex sp. z o.o., Mława

Mariusz Lubas – dyrektor zarządzający firmy Lubas Poliuretany, Wieczfnia Kolonia

Janina Zaborowska – prezes Agencji Ochrony Detektyw Sp. z o.o., Mława

Anna Kowalczyk – członkini zarządu firmy Technokontakt Sp. z.o.o., Szreńsk

Głosowanie sms-em lub klikiem będzie trwać od wtorku, 7 stycznia do środy, 12 lutego do godz. 21.  Informacje o głosowaniu dostępne są na serwisach  www.polskatimes.pl.

W  czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w Warszawie, Płocku, Siedlcach, Ostrołęce i Radomiu oraz w każdym powiecie województwa mazowieckiego. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w mieście lub powiecie, lecz także awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Mazowsza 2019. W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019 w każdej kategorii.

Źródło: Polska Times

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Magda Żywiec
Magda Żywiec
2 lata temu

Buractwo level mławsia… każdy jest super odważny żeby mieszać z błotem i wydawać prywatne osądy ale nie podpisywać sie nazwiskiem.
Czy właściciel portalu wie o akcji „STOP HEJTOWI W INTERNECIE” ? Czy nie czas zablokować możliwość wystawiania komentarzy tym bardziej jeżeli godzą w czyjejś dobre imię i dokonania?
Szok. Kolejny przykład tego że wstyd przyznać się że pochodzi sie ze wsi Mława.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Magda Żywiec

Magda a sama taka jesteś odważna a nazwisko skojarzyłaś sobie chyba po wypiciu kolejnej buteleczki piwa ŻYWIEC, jak widać pomysły masz nie z tej ziemi, a może jesteś z tego T.W.A, nie zauważyłem aby ktoś z komentujących mieszał tu kogoś z w/w z błotem. Czy zadawanie pytań w stylu -mławianki : Czym wyróżnił sie Pan ZEJER ?? ALBO CZYM WYRÓŻNIŁA SIĘ PANI Aptowicz, CZY INNE URZĘDASY, których na tej liście jest większość, I są zatrudnieni w jednostkach samorządowych to jest prawda i tego nie można nazywać hejtem, nie musisz zwracać uwagi właścicielowi portalu, twe rady są zbędne, właściciel dobrze wie co wolno a co nie wolno. A jak jest ci naprawdę WSTYD, że aż Mławę porównujesz do wsi to nic nie stoi na przeszkodzie abyś zamieszkała np, w Łomni, A JAK ZMIENISZ ZDANIE TO OD CZASU DO CZASU BĘDZIESZ MIAŁA BLISKO DO MIASTA.

Magda Żywiec
Magda Żywiec
2 lata temu
Reply to  Xawery

Oczywiście, że sie podpisalam swoim nazwiskiem. Za „cenne” rady dziękuję, ale już dawno nie mieszkam wśrd mlawskich cwaniaczków uderzajacych swoimi hejtem w innych ludzi, a nie majacych odwagi do podpisywania się prawdziwym nazwiskiem. Mławscy kozacy…

Podopieczni
Podopieczni
2 lata temu

Zgłaszamy Pana Kwiatka z MOPS, którego można zobaczyć przy każdej pogodzie, często w towarzystwie swoich podopiecznych, bądź osób umundurowanych, jak przemieszcza się pieszo ulicami miasta – to Człowiek oddany swojej pracy, o ogromnym sercu dla najbardziej potrzebujących!

mławianka
mławianka
2 lata temu

Wczoraj mnie artykuł zbulwersował. Dziś dałam na luz.

Teraz ciekawi mnie, który z nominowanych najwięcej kasy wyda i otrzyma za to nic nieznaczącą statuetkę, którą taniej by sobie kupił w sklepie, ale wolnoć Tomku w swoim domku.

Na pewno w tej zabawie nie wezmą udziału poważni, utalentowani ludzie, którzy na swój sukces ciężko pracują. W tym wyścigu wezmą za to udział ludzie, którzy są zadufani w sobie, z natury puści szukający taniego poklasku.

Plebiscyty, które wygrywa się ilością wysłanych smsów są nic nie warte i o niczym takie statuetki nie świadczą, a już na pewno nie świadczą o wartości danego człowieka i o jego osiągnięciach.

mławianka
mławianka
2 lata temu

„Kandydatów do wyróżnienia nominuje kapituła naszej redakcji („Polski Times”) pod przewodnictwem Pawła Siennickiego, redaktora naczelnego „Polski Times”. Elementem każdej nominacji będzie jej uzasadnienie, czyli wskazanie, za jakie konkretne działania lub sukcesy w 2019 roku dana osoba została wyróżniona.”
Redakcjo – powinniście dotrzeć do materiałów źródłowych i podać jakie zasługi zostały przypisane zgłoszonym osobom, czym one się wyróżniły, czym zasłużyły, żebyśmy mogli na tych ludzi głosować, a zresztą… to durny plebiscyt, w którym się okaże że wygra ten kto wysłał na sam siebie najwięcej smsów, tak jak było z tym plebiscytem na najlepszego radnego.
Bez sensu.

Mlawianka dobrze napisala
Mlawianka dobrze napisala
2 lata temu
Reply to  mławianka

Otóż to. Artykuł jest niekom0letny w informacji. Chyba, że chodzi o nazwiska bo kolejność też jest nieprzypadkowa A nie o zasługi. Zasługi, które wymagały nakładu pracy, czasu i poświęcenia.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Jak można postawić obok Pana Janusza Prusinowskiego kogoś takiego jak Oskar Szmidt.
W ogóle jak można nominować do nagrody na osobowość roku zwykłych szarych urzędasów, którzy nigdzie niczym niczym się nie nie zasłużyli, poza tym że pracują. Czym wyróżnił się pan Zejer? czym wyróżniła się pani Aptowicz czy inne urzędasy? Dziwi mnie tylko fakt, że na tej liście nie ma pani rzecznik czyli szefa ratuszowego wydziału propagandy miejscowej (na nią bym zagłosowała, ze względu na ten milenijny świerk – to bardzo rzadka osobliwość). Rakowski? Kowalewski? – co to za osobowości? – osobowości nadające się do gabinetu figur woskowych, ale prywatnego, osoby lub osób które zgłaszały te osoby do tej nagrody.
Ludzie, nie bądźcie śmieszni, bo ośmieszacie to wyróżnienie tak samo, jak ośmieszyliście się już z wyborami Mławianina Roku, nie wspomnę już o medalach burmistrza „zasłużony mławianin”
Codzienniku, drodzy dziennikarze, dotrzyjcie do źródeł, kto zgłaszał te znamienite osoby do tegoż wyróżnienia.

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  mławianka

Szanowna PANI –MŁAWIANKO– to o co prosisz to i tak nie uzyskasz bo to jest tajemnica jak z tym poparaciem i awanturą z tymi listami do KRS, I ZARAZ BĘDA TŁUMACZYĆ ŻE TO JEST RODO.

TOM
TOM
2 lata temu

Wiele z tych osób należy do zacnego grona TWA ( Towarzystwo Wzajemnej Adoracji). No to do dzieła, wysyłajcie sms-y na siebie nawzajem !

Asia
Asia
2 lata temu

Śmiech na sali. Niektórzy z nich to powinni dostać raczej „złotą malinę”.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Kto nominował tych ludzi na osobowość roku?
Mam wrażenie, że niektórzy z nich to sami siebie nominowali… nie wszyscy, ale część.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Bo to jest równoczesny konkurs na osobowość i OSOBLIWOŚĆ roku. Dlatego takie pomieszanie kandydatów.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Zgadzam się, np. bunio to osobliwość roku. Wywołał medialny konflikt z prezydentem Ciechnowa i podżegał RM do poparcia, czyli zaognienia sytuacji – to trzeba zaliczyć do osobliwości roku 2019. II zastępca burmistrza to też osobliwość… ale chyba bunia.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo—-zgadza się że mogli sami siebie nominować. Bo jaką OSOBLIWOŚCIĄ ROKU, jest np. w dziedzinie kultura instruktor i muzyk OSKAR SZMIDT, czy ktoś wie jaką się para muzyką i na jakich instrumentach gra, bo znajac mławskich muzyków pierwszy raz spotykam się z tym nazwiskiem.

Puchar na zachętę
Puchar na zachętę
2 lata temu
Reply to  dzidek

na niczym nie gra – chodzi właśnie o zachętę

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

na zachętę? czego? do czego? w jakim celu ta zachęta?

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

–na zachętę to można dać temu instruktorowi , i muzykowi OSKROWI ==medal pamiątkowy z brukwi–!!!!!!!!! i być może wtedy zacznie grać!!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  dzidek

Szanowny Panie dzidek, informuję Pana że to nie ja nominowałem siebie do, jak to
pan nazwał OSOBLIWOŚCI ROKU (nawet o tym nie wiedziałem) i osobiście jestem przeciwnikiem tego typu konkursów. Ponieważ na tej liście jest tak wiele osób, a Pan wybrał sobie właśnie mnie i do tego użył Pan wielkich liter w pisowni mojego imienia i nazwiska, co za wyróżnienie, wnioskuję że jednak się znamy bo Mława to małe miasto. Co więcej, skoro zna Pan muzyków z Mławy to jest wysoce prawdopodobne, że Pan też gra na jakimś instrumencie. No właśnie, sprawa byłaby prosta gdyby miał Pan odwagę podpisać się z imienia i nazwiska wypowiadając się na mój temat, chyba że dzidek, proszę wybaczyć pisownia „nazwiska” oryginalna, to Pana nazwisko.
Panie dzidek, znam sposób na przezwyciężenie Pana bardzo prawdopodobnych kompleksów, jeśli chodzi o muzykę a w szczególności, jeśli chodzi o kompozycję. Proszę o kontakt nr telefonu dostępny w redakcji.
Swoją drogą, że chce się Panu poświęcać czas żeby pisać o mojej skromnej i nieznanej Panu osobie, to bardzo dziwne.
Polecam albo dobrą książkę, albo dobrą muzykę. no i proszę się nie martwić, na pewno nie zostanę OSOBLIWOSCIĄ ROKU.
Odwagi Panie dzidek , odwagi.
Z wyrazami szacunku,
Oskar Szmidt

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Szanowny Panie, jeśli jest Pan przeciwnikiem takich konkursów, to czemu Pan się zgodził na kandydowanie?
ale jest jeszcze możliwość wycofania swej kandydatury zgodnie z regulaminem:
„5.Kandydatowi lub opiekunowi prawnemu kandydata przysługuje do momentu zakończenia trwania Plebiscytu, mimo wyrażonej zgody, prawo żądania wycofania jego kandydatury z Plebiscytu, które należy przesłać na adres email: [email protected] W takim przypadku Organizator usunie kandydaturę najpóźniej w ciągu 4 dni roboczych od zgłoszenia. Głosy oddane na tę kandydaturę zostaną anulowane, jednak Organizator nie zwróci kosztów za SMS-y wysłane na wycofaną kandydaturę lub za zakupione kredyty.”

Jadzis
Jadzis
2 lata temu
Reply to  mławianka

Wycofał się. Lepiej? Jakie to uczucie podcinać komuś skrzydła hejtem?

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Jadzis

Jakie podcinanie skrzydeł? Co to za plebiscyt? na smsy? – to żaden plebiscyt, to tak samo jak konkursy na Facebooku na lajki .
Bardzo słusznie zrobił jeśli się wycofał, Tam większość tych miernot powinna się wycofać.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x