Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

75. rocznica mordu na Kalkówce. Zapraszamy na uroczystości


Dziekan Dekanatu Mławskiego Zachodniego ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski zapraszają do wzięcia udziału w uroczystościach 75. rocznicy mordu na Kalkówce w niedzielę 19 stycznia 2020 r. Podczas obchodów upamiętnimy 365 osób, których egzekucji dokonał w tym miejscu w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r. oddział SS.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Uroczystości rozpoczną się o godz. 12:00 mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego w Mławie (parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski). Następnie uczestnicy udadzą się pod pomnik-mauzoleum przy ul. Szreńskiej, gdzie zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, modlitwę w intencji zamordowanych oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Spod kościoła pod pomnik na Kalkówce będzie można bezpłatnie przejechać autobusem zabezpieczonym przez Miasto Mława.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x