Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od 8 stycznia koniec z papierowymi receptami


Od 8 stycznia papierowe recepty przechodzą do lamusa. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, od tej daty lekarze będą mieli obowiązek wydawać e-receptę. To nowa, choć już stosowana forma.


Po wystawieniu przez lekarza e-recepty, pacjent może otrzymać ją wiadomością SMS lub mailowo.

  • e-recepta na SMS– pacjent otrzyma wiadomość z 4-cyfrowym kodem. W aptece wystarczy podać kod z SMS-a wraz z numerem PESEL osoby, dla której kupowany będzie lek
  • e-recepta na e-mail– w tym przypadku pacjent otrzyma wiadomość e-mail z załączonym plikiem PDF z informacją o e-recepcie. W wiadomości będzie również kod, który farmaceuta może zeskanować w aptece.

Aby móc posługiwać się e-receptą, powinniśmy założyć sobie Internetowe Konto Pacjenta. W innym wypadku lekarz może również wydrukować e-receptę, którą można będzie okazać w aptece. Każda e-recepta dotyczy jednego leku, ale możliwe jest również wydanie recept zbiorczych w postaci pakietów. W takim wypadku e-recepta przyniesie dodatkowe korzyści, ponieważ każdy lek może być kupiony w innej aptece, bez konieczności przepisywania recepty.

Sporadycznie lekarz wciąż może wydać tradycyjną receptę. Tak się podzieje np. w przypadku awarii systemu e-zdrowie czy braku dostępu do internetu.

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x