Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rady miasta i powiatu: rok 2020 rokiem Św. Jana Pawła II


Idąc za przykładem Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, które ustanowiły rok 2020 rokiem Św. Jana Pawła II samorządy powiatowy i miejski takiego patrona,  za patrona roku przyjęły też w Mławie. Dodatkowo radni miejscy nadali też drugiego patrona, a mianowicie ks. Wawrzyńca Stanisława Benika.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Warto przypomnieć, że Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem ponad 120 polskich miast, a 12 października 2003 r. został także Honorowym Obywatelem Miasta Mława – stolicy powiatu. W naszym mieście Papieża – Polaka upamiętnia też Sala Papieska, pomnik i rondo. Jego liczne pomniki i tablice pamiątkowe wpisały się również w pejzaż wielu miejscowości powiatu mławskiego.

W przypadku drugiego patrona, w 2020 roku mija 300. rocznica śmierci ks. Wawrzyńca  Stanisława Benika,  – poety , teologa, proboszcza mławskiego , najbardziej znanego z opublikowanego w 1707 roku tekstu nabożeństwa Gorzkich Żali pod tytułem „Snopek mirry z Ogrodu Getsemańskiego albo żałosne gorzkiej męki Syna Bożego rozpamiętywanie”.

Uchwały w sprawie ustanowienia patronów podejmowane w grudniu br., najpierw miejscy, potem powiatowi radni podjęli jednogłośnie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x