Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ile kosztuje miejsce w kolumbarium? Znamy nowe ceny pochówku na cmentarzu komunalnym


W grudniu 2019 roku burmistrz aż dwukrotnie ustalał nową wysokość opłat pogrzebowych i cmentarnych oraz cen grobów, obowiązujących na cmentarzu komunalnym. W ostatecznie obowiązującym cenniku z 31 grudnia okazało się , że  opłaty te jeszcze zdrożały, w porównaniu do tych, które ustalił burmistrz zarządzeniem jeszcze 16 grudnia 2019 r.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Nową pozycją w cenniku opłat cmentarnych jest umieszczenie urny w niszy powstałego w końcu ubiegłego roku kolumbarium. Cena za taki rodzaj pochówku zależy przede wszystkim od wielkości wykupionej niszy. Taka o wymiarze 40x40x40 cm kosztuje 1850 zł (cena netto). 3250 zł (cena netto) kosztuje nisza o wymiarach 80x40x40cm. Dodatkowo umieszczenie drugiej i kolejnej urny w wykupionej niszy kolumbarium kosztuje 200 zł netto.

Nowe kolumbarium zostało zbudowane między głównym wejściem na cmentarz a kaplicą. Według projektu w ścianach kolumbarium jest 150 otwartych wnęk na urny. Budowa tego obiektu kosztowała miasto niemal 300 tys. zł.

Nowy cennik, oprócz cen za miejsca w kolumbarium – tak jak poprzednie cenniki przewiduje opłaty za wszystkie czynności związane z pochówkiem, a więc opłaty za grób ziemny, murowany, opłaty cmentarne, opłaty za korzystanie z kaplicy, wjazd na cmentarz itd. Poprzednie ceny obowiązywały od 2011 roku.

Poniżej pełny wykaz opłat według miejskiego cennika. Pamiętajmy, że są to ceny netto.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czes
Czes
3 lata temu

Trzeba rzucić nowy pomysł o pochówku na własnym podwórku. Za free oczywiście. A ludzie to debile jeżeli chcą pokazać że ich stać na miejsce na półce cmentarna zwanej ” kolumbarium ” jeszcze trochę i będzie limit Życia albo opłata za postawienie znicza. Śmiech na sali.

milo
milo
3 lata temu

no cóż, jakie życie taka śmierć-KOSZTOWNE CORAZ BARDZIEJ. Inflacje przenosi się na życie po życiu

Crass
Crass
3 lata temu

Strach umierac i rodzine na co raz wieksze koszty naciagać.

Jeszcze nie umarlak
Jeszcze nie umarlak
3 lata temu

Szkoda, ze opłaty za śmierć jeszcze nie ma. Za to, ze czlowiek umarl. Oplata cmentarna….A coz w niej sie miesci? Bo raczej oplaty, ktore zostaly wymienione juz. Lepiej nazwac to ” haraczem” . Albo złodziejstwem, kombinowaniem w zdzieraniu pieniędzy.

Xawery
Xawery
3 lata temu

Bardzo dobrze to przedstawiles, w swym komentarzu==bo taka jest prawda, to jest kombinowanie w zdzieraniu pieniedzy, z ludzi, TO ZLODZIEJSTWO, to haracz, a co w zamian, nic ==a moze Pan Burmistrz by pokazal nam ile te oplaty wynosza w calym roku, co sie dzieje z tymi pieniedzmy ??? Bo patrzac na ten balagan i kontenery pelne śmieci, nie uprzatniete, przez kilka tygodni, moga swiadczyc o tym ze gospodarz tych cmentarzy, nie za bardzo wywiazuje się ze swych obowiązków.

Janek
Janek
3 lata temu

Dlaczego w Mlawie jest tylko jeden zaklad pogrzebowy? Ustala sobie sam ceny za pochowek. Czas z tym skonczyc. W innych miastach jest po kilka.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Janek

Były dwa, ale silniejszy wygryzł w sposób bardzo bezwzględny słabszego i został jeden. Nie ma już odważnego, żeby otworzyć zakład pogrzebowy.
Janek, jak chcesz próbuj, ale nie utrzymasz się, bo jeśli nie po dobroci, to siłą cię zniszczą.

Grabarz
Grabarz
3 lata temu
Reply to  mławianka

Wujek ma monopol

Jeszcze nie umarlak
Jeszcze nie umarlak
3 lata temu
Reply to  mławianka

Mlawianka, ludzie sami wybierają i sami eliminują. Gdyby chcieli innej firmy , wybierali by te druga by konkurencja była, trwala na rynku czego osobiście bym sobie życzył.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Zdaje się, że ta druga poszła z dymem, a więc jak można wybierać? Kilka nieszczęśliwych zdarzeń i konkurent nie wytrzymuje i zwija interes.

trevor
trevor
3 lata temu
Reply to  Janek

Była kiedyś noc palących się karawanow .

Czujnym okiem
Czujnym okiem
3 lata temu

Jak to czytam to śmiech ogarnia. Niedługo w cenniku będą opłaty za pierdnięcie i smarknięcie na terenie cmentarza. Tylko patrzeć jak dołożą podatek od deszczu jak jest w jednej sąsiedniej wsi…

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Czujnym okiem

Planują jeszcze zainstalowac, PARKOMATY, wszak tam tyle samochodow tam przyjeżdża, no i oplata za wejscie na cmentarz.

milo
milo
3 lata temu
Reply to  dzidek

tu też będzie biletomat jak w urzędzie komunikacji? trzeba będzie w nocy do kolejki?

Adam
Adam
3 lata temu

Dlaczego w cenniku są ceny netto, osoba fizyczna nie potrzebuje faktury, powinny być ceny brutto. Żenada grabarze.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x