Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ile kosztuje miejsce w kolumbarium? Znamy nowe ceny pochówku na cmentarzu komunalnym


W grudniu 2019 roku burmistrz aż dwukrotnie ustalał nową wysokość opłat pogrzebowych i cmentarnych oraz cen grobów, obowiązujących na cmentarzu komunalnym. W ostatecznie obowiązującym cenniku z 31 grudnia okazało się , że  opłaty te jeszcze zdrożały, w porównaniu do tych, które ustalił burmistrz zarządzeniem jeszcze 16 grudnia 2019 r.

Nową pozycją w cenniku opłat cmentarnych jest umieszczenie urny w niszy powstałego w końcu ubiegłego roku kolumbarium. Cena za taki rodzaj pochówku zależy przede wszystkim od wielkości wykupionej niszy. Taka o wymiarze 40x40x40 cm kosztuje 1850 zł (cena netto). 3250 zł (cena netto) kosztuje nisza o wymiarach 80x40x40cm. Dodatkowo umieszczenie drugiej i kolejnej urny w wykupionej niszy kolumbarium kosztuje 200 zł netto.

Nowe kolumbarium zostało zbudowane między głównym wejściem na cmentarz a kaplicą. Według projektu w ścianach kolumbarium jest 150 otwartych wnęk na urny. Budowa tego obiektu kosztowała miasto niemal 300 tys. zł.

Nowy cennik, oprócz cen za miejsca w kolumbarium – tak jak poprzednie cenniki przewiduje opłaty za wszystkie czynności związane z pochówkiem, a więc opłaty za grób ziemny, murowany, opłaty cmentarne, opłaty za korzystanie z kaplicy, wjazd na cmentarz itd. Poprzednie ceny obowiązywały od 2011 roku.

Poniżej pełny wykaz opłat według miejskiego cennika. Pamiętajmy, że są to ceny netto.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

avatar
1500
Czes
Gość
Czes

Trzeba rzucić nowy pomysł o pochówku na własnym podwórku. Za free oczywiście. A ludzie to debile jeżeli chcą pokazać że ich stać na miejsce na półce cmentarna zwanej ” kolumbarium ” jeszcze trochę i będzie limit Życia albo opłata za postawienie znicza. Śmiech na sali.

milo
Gość
milo

no cóż, jakie życie taka śmierć-KOSZTOWNE CORAZ BARDZIEJ. Inflacje przenosi się na życie po życiu

Crass
Gość
Crass

Strach umierac i rodzine na co raz wieksze koszty naciagać.

Jeszcze nie umarlak
Gość
Jeszcze nie umarlak

Szkoda, ze opłaty za śmierć jeszcze nie ma. Za to, ze czlowiek umarl. Oplata cmentarna….A coz w niej sie miesci? Bo raczej oplaty, ktore zostaly wymienione juz. Lepiej nazwac to ” haraczem” . Albo złodziejstwem, kombinowaniem w zdzieraniu pieniędzy.

Xawery
Gość
Xawery

Bardzo dobrze to przedstawiles, w swym komentarzu==bo taka jest prawda, to jest kombinowanie w zdzieraniu pieniedzy, z ludzi, TO ZLODZIEJSTWO, to haracz, a co w zamian, nic ==a moze Pan Burmistrz by pokazal nam ile te oplaty wynosza w calym roku, co sie dzieje z tymi pieniedzmy ??? Bo patrzac na ten balagan i kontenery pelne śmieci, nie uprzatniete, przez kilka tygodni, moga swiadczyc o tym ze gospodarz tych cmentarzy, nie za bardzo wywiazuje się ze swych obowiązków.

Janek
Gość
Janek

Dlaczego w Mlawie jest tylko jeden zaklad pogrzebowy? Ustala sobie sam ceny za pochowek. Czas z tym skonczyc. W innych miastach jest po kilka.

mławianka
Gość
mławianka

Były dwa, ale silniejszy wygryzł w sposób bardzo bezwzględny słabszego i został jeden. Nie ma już odważnego, żeby otworzyć zakład pogrzebowy.
Janek, jak chcesz próbuj, ale nie utrzymasz się, bo jeśli nie po dobroci, to siłą cię zniszczą.

Grabarz
Gość
Grabarz

Wujek ma monopol

Jeszcze nie umarlak
Gość
Jeszcze nie umarlak

Mlawianka, ludzie sami wybierają i sami eliminują. Gdyby chcieli innej firmy , wybierali by te druga by konkurencja była, trwala na rynku czego osobiście bym sobie życzył.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zdaje się, że ta druga poszła z dymem, a więc jak można wybierać? Kilka nieszczęśliwych zdarzeń i konkurent nie wytrzymuje i zwija interes.

trevor
Gość
trevor

Była kiedyś noc palących się karawanow .

Czujnym okiem
Gość
Czujnym okiem

Jak to czytam to śmiech ogarnia. Niedługo w cenniku będą opłaty za pierdnięcie i smarknięcie na terenie cmentarza. Tylko patrzeć jak dołożą podatek od deszczu jak jest w jednej sąsiedniej wsi…

dzidek
Gość
dzidek

Planują jeszcze zainstalowac, PARKOMATY, wszak tam tyle samochodow tam przyjeżdża, no i oplata za wejscie na cmentarz.

milo
Gość
milo

tu też będzie biletomat jak w urzędzie komunikacji? trzeba będzie w nocy do kolejki?

Adam
Gość
Adam

Dlaczego w cenniku są ceny netto, osoba fizyczna nie potrzebuje faktury, powinny być ceny brutto. Żenada grabarze.