Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To ewenement na skalę krajową.  Mławskie muzeum jest nieczynne w niedziele


Dla wszystkich placówek kulturalnych i muzealnych standardem jest to, że są otwarte dla zwiedzających w niedzielę. Powody takiej sytuacji są bardzo oczywiste. Większość z nas pracuje zawodowo,  sobota a jeszcze bardziej  niedziela są dniami, gdy dysponujemy większą ilością czasu wolnego, który możemy przeznaczyć np. na rozrywkę czy kulturę. Choć to wydaje się oczywiste, to już w tym momencie trzeba sprostować tezę postawioną w pierwszym zdaniu. To standard nie dla wszystkich.


Okazuje się bowiem, że mławskie muzeum jest tu wyjątkiem, choć wcześniej tak nie było. Dopiero  od roku wprowadzona została nowa organizacja pracy i w niedzielę placówka jest zamknięta na cztery spusty. Według informacji zamieszczonej na stronie muzeum, odwiedzić je można we wtorki i czwartki w godz.: 8.00 – 17.00, w środy od 8.00 – 16.00 oraz piątki i soboty w godzinach 8.00 – 15.00. Dlaczego tak? Wyjaśnia to powołana w 2018 roku na stanowisko dyrektora muzeum Barbara Zaborowska.

– Godziny i dni otwarcia muzeum są zmienione od 4 stycznia 2019r. Powód- reorganizacja pracy i dostosowanie godzin otwarcia muzeum do potrzeb mieszkańców Mławy i regionu –odpowiedziała na pytanie redakcji dyrektor Zaborowska.

Jak się więc okazuje, według pani dyrektor potrzeby mieszkańców Mławy, a nawet regionu są odmienne niż mieszkańców np. Ciechanowa, gdzie zarówno Muzeum Szlachty Mazowieckiej jak i Zamek Książąt Mazowieckich czynne są w niedzielę, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia itd. Podobnie jest zresztą w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, by przywołać te najbliższe Mławie muzea. W większych miastach taka sytuacja jest w ogóle nie do pomyślenia. Paradoksalnie, sygnał o tym, że mławskie muzeum jest wyjątkiem od tej reguły redakcja otrzymała od mającego mławskie korzenie mieszkańca Warszawy, który chciał odwiedzić nasze muzeum w niedzielę i ze zdziwieniem stwierdził, że jest nieczynne. Widocznie jednak – tak jak pisze pani dyrektor – mieszkańcy Mławy i regionu mają inne potrzeby i oczekiwania, niż można było przypuszczać, a dla jednego gościa (o którym wiemy) nie warto otwierać specjalnie placówki.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

26
KOMENTARZE

avatar
1500
Lilka
Gość
Lilka

Pani Dyrektor B.Z. to bardzo nieprzyjemna kobieta. Miałam okazję rozmawiać z nią wiele razy i według niej każdy jest głupi, a tylko ona mądra.

Pio
Gość
Pio

Mława to miasto emerytów więc mogą odwiedzać muzeum w tygodniu kiedy chcą!
Pani dyrektor to przydupas burmistrza mianuje się swoich i daje się pracę w mławskich urzędach i placówkach podległych burmistrzowi, wybory wygrane bo przecież normalne” jak przyjdzie nowa władza to mnie zwolnią” tak jest wszędzie nie do przeskoczenia, burmistrz zdążył już utworzyć elektorat i żadna partja i organizacja nie ma wpływu.

Anita
Gość
Anita

Kiedy ktoś, zapyta Panią Dytektor o kompleksowy plan rozwoju muzeum? Nigdzie nie przeczytałem co ta Pani planuje, przypominam że w regulaminie konkursu trzeba było taką koncepcję stworzyć, czy znajdę ją gdzieś na stronie UM? Bo zakładam, że taką koncpecę Pani Dyrektor stworzyła i jest.

Edward
Gość
Edward

Skomentowali Ci , którzy odwiedzają nasze muzeum……
Połowa z was była tam może raz, może wcale…..Krzykacze

Janusz Guzowski
Gość
Janusz Guzowski

@Edzio stały bywalec ? A ty z pewnością należysz do tej ,,lepszej” połowy 😀

Arek
Gość
Arek

Znów jad:) lepsza połowa gorsza polowa:) A Pan panie Januszau do której połowy należy?:)

rudzik
Gość
rudzik

Arku : Do tej „owczej”. To jest wszystkowiedzący a ” jego racja jest mojsza, niż twojsza”. Co by nie napisał, to wszystko jest beeee….
‚…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To chyba nie trafił pan ze swym komentarzem do odpowiedniej osoby, bo przecież pan Edzio zaczął dzielić, panie Arku.
Przyganiał kocił garnkowi, że smoli, a sam co? Ładnie to tak ziać jadem na końcu starego roku, jeszcze to panu zostanie na cały 2020 rok. 😀
Szczęśliwego nowego Roku.

Green
Gość
Green

He he jaki konkurs taki dyrektor

Janusz Guzowski
Gość
Janusz Guzowski

Pani Barbara Zaborowska jest nauczycielem, z tego co wiem bardzo przeciętnym. Nic więc dziwnego że z mławskiego muzeum robi ,,szkółkę” z taka też organizacją (przyzwyczajenie do wieeelu dni wolnych – ferie, wakacje…) Gdyby choć czasami pomyślała o muzeum jak muzeum a nie ,,szkółce”, nie robiła by tych infantylnych ,,wystaw i projektów” na które tylko zobojętniała młodzież szkolna w godzinach lekcyjnych (harmonogram pracy muzeum) idzie bez przymusu, bo lepsze to niż lekcja 🙂 Pan Burmistrz (niestety) ma ciekawą zdolność mianowania na funkcje osób bez podstawowej wiedzy w dziedzinie którą mają zarządzać, albo co gorsze robi to specjalnie aby wykańczać kolejne dobrze… Czytaj więcej »

Mech
Gość
Mech

Janusz Guzowski: To są pomówienia. Muzeum wcześniej nic nie robiło, nie było wystaw, pokazów i spotkań z ciekawymi ludźmi. Niektórym, choćby cztery litery miodem smarował, to ciągle źle. Leczą swoje kompleksy kosztem innych. A oceniać kogoś , samemu nic nie robiąc, to baaaardzo łatwo. Jeżeli jesteś uczniem pani Z. i tak ją postrzegasz, to powiedz jej to prosto w oczy….

Janusz Guzowski
Gość
Janusz Guzowski

Nie wiem czy ta ,,Mech” czy ten ,,Mech” więc bezosobowo ,,Muzeum wcześniej nic nie robiło, nie było wystaw, pokazów i spotkań z ciekawymi ludźmi” Bezpieczniej dla nieuków jest gdy się nie odzywają jeśli nie mają pojęcia o czym piszą. Jakie masz podstawy-przygotowanie aby oceniać pracę muzeum tą wcześniejszą i obecną ,,ciekawy człowieku” 😀

Arek
Gość
Arek

Uczeń? Strszy kolega ze szkoly:)

Arek
Gość
Arek

A Pan jakim był uczniem? Wybitnym? Chodziłem z Panem do szkoly:)
Kto Panu dał prawo oceniać innych ludzi?
Pani Zaborowska uczyła moje dzieci jakoś nie narzekały ani na nią ani na innych nauczycieli. Miały wyznaczone cele i wpojony szacunek do ludzi.
Może niech Pan pisze o sobie i swoich osiagnieciach:)

omega
Gość
omega

Arek : Dlatego teraz kozy hoduje, „muzeoznawca”…

Alfa
Gość
Alfa

Robi to co lubi, na czym się zna, to na czym się zna i to co jest jego pasją, a nie coś o czym nie ma zielonego pojęcia, bo chodzi o kasę. A ty omega co lubisz? na czym się znasz? Wieeem… lubisz komuś przywalić, z kogoś zadrwić, ale samym sobą niczego nie reprezentujesz, jesteś po prostu zerem.
Żal d.pę ściska, że nie jesteś sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem, co?
Szczęśliwego Nowego Roku!

Gabrysia
Gość
Gabrysia

PiS zlikwidował handel w niedziele i wiele rodzin na zakupy wybiera się w soboty, a dopiero w niedzielę korzysta z kulturalnych rozrywek typu galerie czy muzea. Wiele placówek w Polsce oferuje w niedziele często darmowy wstęp na stałe ekspozycje. Nie od dziś Mława się cofa w rozwoju.

Xawery
Gość
Xawery

Ten problem powinnaś zgłosić Panu Radnemu, Dyrektorowi, Szefowi PIS, na MLAWE, KIELBINSKIEMU, tyle funkcji załapał, a z żadnej nie wywiazuje sie należycie, ale za to ma czas chodzic na imprezy, gdzie księża sa z kropidlem , i Pani Grzywacz robi fotki do swego portalu.

Ogr
Gość
Ogr

Widocznie największe potrzeby mieszkańcy mają we wtorki i czwartki gdzie dzień pracy muzeum trwa aż 9 godzin hehe. Ciekawe kto wpadł na tak debilny pomysł. Widocznie pracownikom muzeum nie chce się przychodzić na dyżury w niedzielę. Wiekszośc, wydarzeń organizowanych przez muzeum także jest w godzinach gdzie normalny człowiek pracuje, ale co tam skoro wszystko robione jest pod urzędników z ratusza.

Emka
Gość
Emka

Akurat w punkt. Chciałam ostatnio wybrać się z dziećmi obejrzeć szopki, a tu zonk. Niedziela out. W tygodniu musiałabym wziąć dzień wolny i zwolnić dzieciaki że szkoły aby odwiedzić muzeum. Dobrze ze ktoś zauważył, że ta placówka ma takie dziwne, krótkie godziny otwarcia. Ale czy to coś da?

Mlawianka
Gość
Mlawianka

Redakcjo Codziennika – wyprowadź się do Ciechanowa, może tam będzie Wam lepiej. Szukacie sensacji, tych gniotów czytać się nie da. Widocznie w niedzielę nikt muzeum nie odwiedza, Mława to nie Warszawa….

Tobi
Gość
Tobi

To nie jest sensacja, proszę wejść na strony innych muzeów takich jak np. w Opinogorze, Sierpcu czy Przasnyszu. Wszędzie jest otwarte a w Mławie to naprawdę wyjatek. A może redakcja zapyta co jeszcze władze będą reorganizować ? Jaki jest plan Pani Dyrektor na rozwój muzeum bo taką koncepcję powinna złożyć startując do konlursu ? Gdzie ją, można przeczytać i ewentualnie się z nią zapoznać?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czytaj wiadomości na sąsiednim portalu – tubie burmistrza i mu podobnych, tam na pewno ci się spodoba, bo tam widać gołym okiem, że dziennikarze zapomnieli co to jest rzetelne dziennikarstwo i boją się własnego cienia. Nawet komentarze zamieszczają tylko pochlebne, albo połowę z nich wycinają,
Nikt nikogo nie zmusza do czytania wiadomości i informacji na codzienniku.
Mława to nie Warszawa, ale wiele osób przyjeżdża na weekendy, czasami przejeżdżają wycieczki i co? – ano w mławskim muzeum można tylko pocałować klamkę
Kiedyś chyba był nawet wstęp do muzeum, w niedzielę, darmowy.

Xawery
Gość
Xawery

Mlawianka==skorzystaj z tej swojej rady, i daj przykład, wyprowadz sie do CIECHANOWA, jak ci nie odpowiada, w MLAWIE to bedziemy mieli spokoj , z tymi twoimi bzdurnymi komentarzami, a przy OKAZJI zabierz tego inteligenta, o nicku HEMI, ktorego tak gorąco popierasz.

mławianka
Gość
mławianka

A Wy, Redakcjo codziennika znów wyjeżdżacie z Ciechanowem… 😀
To muzeum, to już nie muzeum, ta pani nie ma żadnych kompetencji do prowadzenia muzeum.
Ta Pani winna prowadzić MDK albo jakiś taki klub jak „Planeta” lub jakąś inną dyskotekę… Jest kreatywna, ma głowę nabitą pomysłami, ale o działalności muzealniczej nie ma zielonego pojęcia. To jest nieodpowiedni człowiek na nieodpowiednim miejscu. No ale nasz burmistrz wie lepiej… w konkursie brał udział i muzealnik, i laik – konkurs wygrał… laik.

Rodak
Gość
Rodak

Święta prawda