Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miasto wypowiedziało umowę Towarzystwu Budownictwa Społecznego. Co będzie dalej?


Pracownicy TBS w Mławie nie mieli w tym roku spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Niepokój ten wiąże się z informacją, która pojawiła się w połowie grudnia, że miasto wypowiedziało TBS zawartą w 2009 roku umowę na zarządzanie i administrowanie nieruchomościami należącymi do miasta. I choć jest zapowiedź, że ratusz sam nie przewiduje przejęcia realizacji zarządzania tym zasobem, to jednak niepokój pozostał. Ta umowa to dla spółki kwota około trzech milionów złotych.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Ta informacja odbiła się też echem w mieście, budząc różne domysły. Między innymi takie, że część zadań, które dotychczas realizował TBS przejmie inny podmiot, a spółka zmieni swoją dotychczasową siedzibę, co pozwoli na tym terenie (w okolicy ulicy 18. Stycznia) pobudować bloki czy też krematorium. Jak jest naprawdę?

Towarzystwo Budownictwa Społecznego to powołana w 1999 roku spółka, której właścicielem jest Miasto Mława. Wśród jej celów działania jest m.in. budowa domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu, ale też sprawowanie  zarządu budynkami mieszkalnymi nie stanowiącymi własności spółki na podstawie umów zlecenia. Spółka może również prowadzić inną działalność związaną z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą. Zgodnie z zawartą w 2009 roku umową, od 2010 roku odpłatnie zarządzała i administrowała nieruchomościami należącymi do miasta. Umowa ta, była wielokrotnie zmieniana aneksami w roku 2010, 2013 i 2015. Zgodnie z zapisami umowy, każda ze stron mogła ją wypowiedzieć z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia. Tak więc jeszcze do końca czerwca TBS będzie realizował zapisy umowy na starych zasadach. Z jakiego powodu wypowiedziana została umowa zapytaliśmy urząd miasta.

– Zasady zarządzania zasobem mieszkaniowym wymagają dostosowania do obecnych standardów, w szczególności związanych z nastawieniem na klienta. Obecna umowa została zawarta w 2009 roku i wymaga aktualizacji, a w związku z tym, wskazane jest opracowanie projektu nowej umowy o zarządzanie.

W Urzędzie Miasta Mława funkcjonuje wydział zajmujący się sprawami mieszkaniowymi i lokalowymi – Wydział Gospodarki Komunalnej. Nie przewiduje się jednakże realizacji zarządzania zasobem mieszkaniowym w ramach Urzędu Miasta Mława – wyjaśnia Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Na to, żeby dowiedzieć się na czym polegać będą nowe standardy i jakie będą zasady nowej umowy trzeba jeszcze więc poczekać. Miasto dementuje też wieści o ewentualnej zmianie dotychczasowej siedziby TBS.

JK  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Najgorszy zarządca w Mławie. Niczym się nie interesują. Kierownik olewa zgłoszone awarię, zawsze jest ta sama gadka nie mam w tej chwili ludzi. Najwyższy czas zamknąć te spółke może się trafi normalny zarządca.

ekonomista
ekonomista
1 rok temu

zeRO dopłat do roboty zlikwidować ten twór.JAK KOMU NIE PASI TO NA PRYWATNY WYNAJEM ALBO SIĘ BUDOWAĆ.

Fin
Fin
1 rok temu

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to napewno o pieniądze. A może kolejna jakąś osoba niewygodna dla bunia?

zagubiony
zagubiony
1 rok temu

TBS to spółka należąca do miasta. Osobą nadzorującą jest burmistrz. W takich spółkach najlepiej lokuje się ludzi np. p. Prusinowski (który był potrzebny burmistrzowi bo był radnym), np. p. Ząbecki, który jest mężem pani z rady nadzorczej i musiał dotrzymać do emerytury. To pani Z, która delegowana jest przez burmistrza do różnych spółek teraz jest chyba w pec-u. Taka spółka wykonuje polecenia burmistrza np. remontuje mieszkania lokatorom, którzy złotówki do zus-u nie wniosły przez całe swoje życie, ale znają „Sławka” co wykona tel i już robotnicy lecą wykonać zadanie. Czynsze ustalane są przez burmistrza, a TBS w imieniu właściciela miasta Mława robi naliczenia. Podziwiać prezesa za chęci budowania, za zarządzanie spółką tak że nie żyje tylko z zasobu miasta jak spółka np. WOD-KAN czy MPDM – te spółki na zlecenie nic nie robią tylko są utrzymankami miasta czyli nas.

Wydawca pozwoleń wszelkich
Wydawca pozwoleń wszelkich
1 rok temu

No krematorium to lukratywny interes. 3 miliony na start biznesu a później już czysty zysk i to duży. Ktokolwiek to sobie otworzy będzie kolejnym miejscowym bambrem śpiącym na kasie.

Alina
Alina
1 rok temu

TBS to klan burmistrza. Nigdy nie odejdzie od miasta. Co by bylo z przydupasem Prusinowskim.

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Alina

Alina jak nie odpowiada yen KLAN==to po PROSTU trzeba go zmienic.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Ewka, Mława, Wiocha vel Media
wystarczyłby jeden komentarz, a napisany poprawnie po polsku, po co pisać tyle komentarzy, tym bardziej że są na poziomie pierwszoklasisty?

Ewka
Ewka
1 rok temu

Miejmy nadz ze opłaty za czynsz także będą wzięte pod uwagę sumy wysokie i goły czynsz.

Wiem
Wiem
1 rok temu
Reply to  Ewka

Oczywiście że będą. Pójdą mocno w górę.

Mława
Mława
1 rok temu

Tak czynsze i opłaty bardzo drogie Cieszymy się ze coś się ruszy może z pozytywem dla mieszkańców.

Wiocha
Wiocha
1 rok temu

Podpisuje się pod tym czynsze utrzymanie bardzo drogie z kad się biorą te sumy.Zrezygnowaliśmy z mieszkania .

Ala
Ala
1 rok temu
Reply to  Wiocha

A uważasz, że wysoki czynsz to wina TBS ?? Ludzie opanujcie się. To nie TBS ustala czynsze.

Media
Media
1 rok temu

TBS PORAŻKA a sumy za mieszkania ogromne

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x