Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Miasto wypowiedziało umowę Towarzystwu Budownictwa Społecznego. Co będzie dalej?


Pracownicy TBS w Mławie nie mieli w tym roku spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Niepokój ten wiąże się z informacją, która pojawiła się w połowie grudnia, że miasto wypowiedziało TBS zawartą w 2009 roku umowę na zarządzanie i administrowanie nieruchomościami należącymi do miasta. I choć jest zapowiedź, że ratusz sam nie przewiduje przejęcia realizacji zarządzania tym zasobem, to jednak niepokój pozostał. Ta umowa to dla spółki kwota około trzech milionów złotych.


Ta informacja odbiła się też echem w mieście, budząc różne domysły. Między innymi takie, że część zadań, które dotychczas realizował TBS przejmie inny podmiot, a spółka zmieni swoją dotychczasową siedzibę, co pozwoli na tym terenie (w okolicy ulicy 18. Stycznia) pobudować bloki czy też krematorium. Jak jest naprawdę?

Towarzystwo Budownictwa Społecznego to powołana w 1999 roku spółka, której właścicielem jest Miasto Mława. Wśród jej celów działania jest m.in. budowa domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu, ale też sprawowanie  zarządu budynkami mieszkalnymi nie stanowiącymi własności spółki na podstawie umów zlecenia. Spółka może również prowadzić inną działalność związaną z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą. Zgodnie z zawartą w 2009 roku umową, od 2010 roku odpłatnie zarządzała i administrowała nieruchomościami należącymi do miasta. Umowa ta, była wielokrotnie zmieniana aneksami w roku 2010, 2013 i 2015. Zgodnie z zapisami umowy, każda ze stron mogła ją wypowiedzieć z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia. Tak więc jeszcze do końca czerwca TBS będzie realizował zapisy umowy na starych zasadach. Z jakiego powodu wypowiedziana została umowa zapytaliśmy urząd miasta.

– Zasady zarządzania zasobem mieszkaniowym wymagają dostosowania do obecnych standardów, w szczególności związanych z nastawieniem na klienta. Obecna umowa została zawarta w 2009 roku i wymaga aktualizacji, a w związku z tym, wskazane jest opracowanie projektu nowej umowy o zarządzanie.

W Urzędzie Miasta Mława funkcjonuje wydział zajmujący się sprawami mieszkaniowymi i lokalowymi – Wydział Gospodarki Komunalnej. Nie przewiduje się jednakże realizacji zarządzania zasobem mieszkaniowym w ramach Urzędu Miasta Mława – wyjaśnia Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Na to, żeby dowiedzieć się na czym polegać będą nowe standardy i jakie będą zasady nowej umowy trzeba jeszcze więc poczekać. Miasto dementuje też wieści o ewentualnej zmianie dotychczasowej siedziby TBS.

JK  

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

14
KOMENTARZE

avatar
1500
Jan
Gość
Jan

Najgorszy zarządca w Mławie. Niczym się nie interesują. Kierownik olewa zgłoszone awarię, zawsze jest ta sama gadka nie mam w tej chwili ludzi. Najwyższy czas zamknąć te spółke może się trafi normalny zarządca.

ekonomista
Gość
ekonomista

zeRO dopłat do roboty zlikwidować ten twór.JAK KOMU NIE PASI TO NA PRYWATNY WYNAJEM ALBO SIĘ BUDOWAĆ.

Fin
Gość
Fin

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to napewno o pieniądze. A może kolejna jakąś osoba niewygodna dla bunia?

zagubiony
Gość
zagubiony

TBS to spółka należąca do miasta. Osobą nadzorującą jest burmistrz. W takich spółkach najlepiej lokuje się ludzi np. p. Prusinowski (który był potrzebny burmistrzowi bo był radnym), np. p. Ząbecki, który jest mężem pani z rady nadzorczej i musiał dotrzymać do emerytury. To pani Z, która delegowana jest przez burmistrza do różnych spółek teraz jest chyba w pec-u. Taka spółka wykonuje polecenia burmistrza np. remontuje mieszkania lokatorom, którzy złotówki do zus-u nie wniosły przez całe swoje życie, ale znają „Sławka” co wykona tel i już robotnicy lecą wykonać zadanie. Czynsze ustalane są przez burmistrza, a TBS w imieniu właściciela miasta… Czytaj więcej »

Wydawca pozwoleń wszelkich
Gość
Wydawca pozwoleń wszelkich

No krematorium to lukratywny interes. 3 miliony na start biznesu a później już czysty zysk i to duży. Ktokolwiek to sobie otworzy będzie kolejnym miejscowym bambrem śpiącym na kasie.

Alina
Gość
Alina

TBS to klan burmistrza. Nigdy nie odejdzie od miasta. Co by bylo z przydupasem Prusinowskim.

Z bliska
Gość
Z bliska

Alina jak nie odpowiada yen KLAN==to po PROSTU trzeba go zmienic.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ewka, Mława, Wiocha vel Media
wystarczyłby jeden komentarz, a napisany poprawnie po polsku, po co pisać tyle komentarzy, tym bardziej że są na poziomie pierwszoklasisty?

Ewka
Gość
Ewka

Miejmy nadz ze opłaty za czynsz także będą wzięte pod uwagę sumy wysokie i goły czynsz.

Wiem
Gość
Wiem

Oczywiście że będą. Pójdą mocno w górę.

Mława
Gość
Mława

Tak czynsze i opłaty bardzo drogie Cieszymy się ze coś się ruszy może z pozytywem dla mieszkańców.

Wiocha
Gość
Wiocha

Podpisuje się pod tym czynsze utrzymanie bardzo drogie z kad się biorą te sumy.Zrezygnowaliśmy z mieszkania .

Ala
Gość
Ala

A uważasz, że wysoki czynsz to wina TBS ?? Ludzie opanujcie się. To nie TBS ustala czynsze.

Media
Gość
Media

TBS PORAŻKA a sumy za mieszkania ogromne