Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Płetwal w czołówce. Ponad czterdzieści medali


Reprezentanci aż trzydziestu trzech klubów wzięli udział w tegorocznej edycji Grand Prix Ciechanowa. Pod względem liczebności zgłoszonych zawodników, Płetwal Mława plasował się w ścisłej czołówce. Ilość przerodziła się w jakość.


Mławianie sięgnęli aż po czterdzieści cztery krążki. W takich okolicznościach multimedalistów nie mogło zabraknąć. Prym wiedli Amelia Butryn i Jakub Hincmanowski – przebili się na podium czterokrotnie. Bilans Jakuba to złoto, srebro i dwa brązy. Natomiast jego koleżanka klubowa wygrała wyścigi na 50 i 100 metrów stylem klasycznym, a na 50 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem motylkowsym finiszowała odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

Z trzech laurów cieszyli się Julia Błażkiewicz (dwa srebra i brąz), Zuzanna Deręgowska (złoto i dwa razy srebro) i Natalia Tomczak (dwa razy srebro i brąz). Podwójna zdobycz trafiła w ręce Aleksandra Czupryna (złoto i brąz), Michała Grzebskiego (srebro i brąz), Filipa Kwiatkowskiego (dwa razy srebro) i Zuzanny Kaczmarczyk (dwa razy srebro). Natomiast po razie do strefy medalowej przebili się Konrad Hincmanowski (brąz), Bartłomiej Kozieł (srebro), Szymon Lenga (srebro), Aleksander Orkwiszewski (srebro), Mieszko Sadza (brąz), Izabela Czaplicka (brąz), Kaja Kamińska (brąz), Zuzanna Szynkiewicz (brąz) i Gabriela Rachuba (brąz). Nie można także zapomieć o czterech medalach wywalczonych przez sztafety.

Warto dodać, że Butryn uplasowała się w punktacji rocznika 2008 na drugiej pozycji. Natomiast Daniłł Babenko (rocznik 2011) i Jakub Hincmanowski (rocznik 2009) uplasowali się na trzecich pozycjach wśród rówieśników.

Wyżej w klasyfikacji generalnej byli jedynie zawodnicy BUKS-u Warszawa, miejscowej Orki oraz Poloneza Wyszków.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x