Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W gminie Dzierzgowo z mapy zniknie jedna miejscowość


Rada Gminy Dzierzgowo wystąpiła z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zniesienie urzędowej nazwy miejscowości. Chodzi o osadę leśną Koziorowo, w której ostatnim mieszkańcem tam zamieszkującym był leśniczy.


Impulsem do działania było pismo prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który zwrócił się z wnioskiem do Wójta Gminy Dzierzgowo o przeanalizowanie i zainicjowanie działań zmierzających do zniesienia urzędowej nazwy miejscowości Koziorowo (osada leśna). Na podstawie analiz wykonanych przez UKE (porównanie systemu identyfikatorów i nazw miejscowości z rejestru TERYT z występowaniem adresów w Państwowym Rejestrze Granic (PRG) lub budynków w systemie identyfikacji adresowej ulic, nieruchomości, budynków i mieszkań (NOBC/TERYT)), stwierdzono iż na terenie gminy miejscowością niewystępującą w adresach jest Koziorowo ( osada leśna).

Zgodnie z procedurą, rada gminy przedstawia wniosek o zniesienie nazwy miejscowości ministrowi właściwemu do spraw administracji publicznej za pośrednictwem wojewody. W przypadku Koziorowa jako miejscowości niezamieszkanej nie zachodziła konieczność przeprowadzenia konsultacji społecznych, wystarczyła tu jedynie opinia starosty, jako organu właściwego w sprawach geodezji i gospodarki gruntami, a obecnie grunty miejscowości Koziorowo są ujęte w obrębie miejscowości Dzierzgowo. W takiej sytuacji raczej bezspornie minister przychyli się do wniosku rady i Koziorowo pozostanie jedynie w pamięci starszych mieszkańców gminy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pol
Pol
2 lata temu

Była okazja złożyć wniosek o przyłączenie Łomii do Mławy…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x