Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Mławski szpital z nową karetką i certyfikatem jakości


Przekazany pod koniec września br. przez ministra zdrowia czek na 400 tys zł. jeszcze przed świętami mławski szpital zamienił  na karetkę pogotowia. Co prawda do otrzymanej z ministerstwa kwoty trzeba było dołożyć 50 tys. zł, ale tu z pomocą pospieszyło miasto Mława. Ponadto szpital odebrał certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2015.


Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie najlepsze liceum na północnym Mazowszu

23 grudnia została poświęcona przez szpitalnego kapelana i proboszcza parafii pw. Św. Rodziny ks. Sławomira Kowalskiego i uroczyście przekazana nowa karetka pogotowia dla mławskiego szpitala. W uroczystości uczestniczyli m.in., poseł Anna Cicholska, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, przedstawiciel ministra zdrowia, a także przedstawicielka Wojskowej Akademii Technicznej, która wręczała przyznany szpitalowi certyfikat zarządzania jakością. Obecne były także władze powiatu ze starostą Jerzym Rakowskim, władze miasta z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim oraz przedstawiciele rady społecznej przy SP ZOZ w Mławie.

W krótkich przemówieniach dobrą współpracę z Mławą podkreśliła zarówno poseł Cicholska, a deklarację takiej współpracy złożył pełniący swoją funkcję od miesiąca wojewoda Radziwiłł.

– Zakup tej karetki, to przykład dobrej współpracy. Obiecuję ze to nie koniec wspólnego działania we wsparciu waszego regionu – mówił wojewoda.

Część oficjalną zakończyły wspomnienia dr Jerzego Kwietnia dotyczące początków transportu sanitarnego w Mławie.

Pieniądze na nową karetkę  w znaczącej części pochodzą z rządowego programu wymiany ambulansów. Ambulansu typu B dla ratownictwa medycznego SPZOZ w Mławie z zabudową oraz noszami samojezdnymi na bazie Volkswagena kosztował prawie 450 tys. zł. Nowa karetka na pewno poprawi sytuacje w bazie pogotowia ratunkowego, choć również co najmniej jeszcze jedna z karetek wymaga pilnej wymiany.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

26
KOMENTARZE

avatar
1500
Yes
Gość
Yes

3 burmistrzów. Wstyd. Kto tym miastem ma rzadzic jak burnistrz i dwoch wiceburmistrziw zamiast pracowac to przed szpitalem szopke odgrywaja.

Green
Gość
Green

Pan Ł. ma z czego się cieszyć jest obok Bunia, co tam jakaś karetka

Xawery
Gość
Xawery

Pan Łukasik, od zawsze ma się z czego cieszyć bo zawsze ustawia się zgodnie z wiejącymi wiatrami zmian, i zawsze w pierwszym szeregu, to raczej P. Burmistrz winien mieć zaszczyt stać koło KOMBATANTA SOLIDARNOŚCI.

Wiocha
Gość
Wiocha

Wszyscy się fotografuja a wyslowic co 2 nie potrafi JESTEM ZA PIS ale ten mlawskie staruszki to za chwilę na emeryturę a nie głazów strugac przed aparatem Tu wystarczy ksiądz i dyr SZPITALA i byłaby kultura A co niektórzy z jednego kranca Mławy na drugi przylecieli SZOPKA

Xawery
Gość
Xawery

Powinienes zmienic swoje zainteresowania, bo chyba chodzi CI o tych pisowskich mlawskich blaznow zaktorych jest ci WSTYD

Posłanka
Gość
Posłanka

Marku, gdzie są podpisy, które zbierałeś po ludziach za likwidacją Straży Miejskiej?
Pytam i pytam, a a ty milczysz

Xawery
Gość
Xawery

Jak został Mareczek radnym i Dyrektorem, to podpisy schowal aby wyciągnąć je przed nastepnymi wyborami

Green
Gość
Green

Marku, pokaż protokół ze zniszczenia głosów będziesz wiarygodny

Lejlka
Gość
Lejlka

Dyrektor ogolniaka co tam robi… wez się chlopie za szkołę bo z kadrą nie jest specjalnie u ciebie. Starosta i kuratorium nie widza tego?

Marco
Gość
Marco

Przestańcie ujadać, jak zasłużycie będziecie na ich miejscu ale nie wasze doczekanie.Dla lepszego nastroju dołączę wesoły komentarz, nawet wójt z Wilkowyje, „Ranczo” zaszczycił swoją obecnością.Kto zgadnie który to?

Xawery
Gość
Xawery

No prosze, odezwal sie takze, klakier dyzurny, Marco, i szczeka na tych ktorym sie to nie podoba, maja sluszna racje, Marco czyzbys, to byl tym wojtem.

Ahmed Shaik
Gość
Ahmed Shaik

Ładny ten peżocik 🙂

podatnik
Gość
podatnik

I dobrze, karetka potrzebna, ale ludzie!, to 21 wiek, a ta cała otoczka związana z przekazaniem jak za komuny, do tego święcenie rodem ze średniowiecza. Ja bym się wstydził tak lansować.

Xawery
Gość
Xawery

podatnik. czy uwazasz, ze ci co tam stoja, to maja choc odrobine, wstydu, NIE !!! To jest ich jedyne zajecie, a wstyd schowali do kieszeni, no czego maja sie wstydzic Przecie to Mlawska Wladza,

Melison
Gość
Melison

Co w godzinach pracy robil dyrryektor Liceum ogólnokształcącego? Nie zajmuje sie szkołą tylko karetka.

Ewka
Gość
Ewka

Aby się fotografuję st. ..chy a ręki nie przelozyli 0 pokory

Next
Gość
Next

A Pan Ł co tam robi wszędzie na zdjęciach czy brak czy nie brak koszmar Dorośli starsi ludzie a parcie

Jaa
Gość
Jaa

Obecność pana Ł jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale obecność dyrektora I LO bądź ARIMR już nie (obaj panowie są na pierwszym zdjęciu)

Ekstra
Gość
Ekstra

Co robil tam dyrrektor liceum ogólnokształcącego. Dlaczego starosta nic z tym nie robi. Przecież to bylo w godzinach pracy o godzinie 14. Nie zajmuje sie szkola ktora caly czas traci, on nic nie zrobil zeby to pogotowie bylo w Mlawie

Trzeźwy
Gość
Trzeźwy

Gdzie Wy tam widzicie dyrektora LO?
Alkohol Wam po Świętach jeszcze nie odparował ?

Xawery
Gość
Xawery

Jak masz klapki na oczach, to nie zabiersj glosu, na prawda jeszcze nie wytrzrzwiales, a co ma Starosta do szefa mlawskiego PIS, przecie to za zgoda Kielbinskiego P. Rakowski, zostal starosto powiatu.

Trzeźwy
Gość
Trzeźwy

Chyba oglądamy różne zdjęcia, bo ja tam dyrektora LO nie widzę

Obserwator
Gość
Obserwator

Pierwszy po lewej w zielonej kurtce i jeansach – pierwsze zdjęcia na samej górze

Xawery
Gość
Xawery

Trzezwy—no i co czy nie jest ci wstyd że nie poznałeś swego DYREKTORA,

Xawery
Gość
Xawery

Pan Lukasik, jest konbatantem Solidarnosci, tak ratowal Zaklady Miesne, ze z tego ratowania zostala ruina, porosnieta drzewami. A Panowie Kielbinski, i Krajewski, uwazaja, ze jak sa Radnymi, to maja obowiazek byc przy imprezach z kropidlem , wszak maja czas pracy nie normowany.

pacjęt
Gość
pacjęt

Ten BURDEL dla żartów nazwany przez kogoś ,,szpitalem” dostał certyfikat zarządzania jakością ? Brawo jak tacy kwalifikują się do certyfikatów to znaczy że Sienkiewicz miał rację ,, to nie państwo tylko h…j d…a i kamieni kupa”