Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławski szpital z nową karetką i certyfikatem jakości


Przekazany pod koniec września br. przez ministra zdrowia czek na 400 tys zł. jeszcze przed świętami mławski szpital zamienił  na karetkę pogotowia. Co prawda do otrzymanej z ministerstwa kwoty trzeba było dołożyć 50 tys. zł, ale tu z pomocą pospieszyło miasto Mława. Ponadto szpital odebrał certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2015.


23 grudnia została poświęcona przez szpitalnego kapelana i proboszcza parafii pw. Św. Rodziny ks. Sławomira Kowalskiego i uroczyście przekazana nowa karetka pogotowia dla mławskiego szpitala. W uroczystości uczestniczyli m.in., poseł Anna Cicholska, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, przedstawiciel ministra zdrowia, a także przedstawicielka Wojskowej Akademii Technicznej, która wręczała przyznany szpitalowi certyfikat zarządzania jakością. Obecne były także władze powiatu ze starostą Jerzym Rakowskim, władze miasta z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim oraz przedstawiciele rady społecznej przy SP ZOZ w Mławie.

W krótkich przemówieniach dobrą współpracę z Mławą podkreśliła zarówno poseł Cicholska, a deklarację takiej współpracy złożył pełniący swoją funkcję od miesiąca wojewoda Radziwiłł.

– Zakup tej karetki, to przykład dobrej współpracy. Obiecuję ze to nie koniec wspólnego działania we wsparciu waszego regionu – mówił wojewoda.

Część oficjalną zakończyły wspomnienia dr Jerzego Kwietnia dotyczące początków transportu sanitarnego w Mławie.

Pieniądze na nową karetkę  w znaczącej części pochodzą z rządowego programu wymiany ambulansów. Ambulansu typu B dla ratownictwa medycznego SPZOZ w Mławie z zabudową oraz noszami samojezdnymi na bazie Volkswagena kosztował prawie 450 tys. zł. Nowa karetka na pewno poprawi sytuacje w bazie pogotowia ratunkowego, choć również co najmniej jeszcze jedna z karetek wymaga pilnej wymiany.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
26 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Yes
Yes
4 lata temu

3 burmistrzów. Wstyd. Kto tym miastem ma rzadzic jak burnistrz i dwoch wiceburmistrziw zamiast pracowac to przed szpitalem szopke odgrywaja.

Green
Green
4 lata temu

Pan Ł. ma z czego się cieszyć jest obok Bunia, co tam jakaś karetka

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  Green

Pan Łukasik, od zawsze ma się z czego cieszyć bo zawsze ustawia się zgodnie z wiejącymi wiatrami zmian, i zawsze w pierwszym szeregu, to raczej P. Burmistrz winien mieć zaszczyt stać koło KOMBATANTA SOLIDARNOŚCI.

Wiocha
Wiocha
4 lata temu

Wszyscy się fotografuja a wyslowic co 2 nie potrafi JESTEM ZA PIS ale ten mlawskie staruszki to za chwilę na emeryturę a nie głazów strugac przed aparatem Tu wystarczy ksiądz i dyr SZPITALA i byłaby kultura A co niektórzy z jednego kranca Mławy na drugi przylecieli SZOPKA

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  Wiocha

Powinienes zmienic swoje zainteresowania, bo chyba chodzi CI o tych pisowskich mlawskich blaznow zaktorych jest ci WSTYD

Posłanka
Posłanka
4 lata temu

Marku, gdzie są podpisy, które zbierałeś po ludziach za likwidacją Straży Miejskiej?
Pytam i pytam, a a ty milczysz

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  Posłanka

Jak został Mareczek radnym i Dyrektorem, to podpisy schowal aby wyciągnąć je przed nastepnymi wyborami

Green
Green
4 lata temu
Reply to  Posłanka

Marku, pokaż protokół ze zniszczenia głosów będziesz wiarygodny

Lejlka
Lejlka
4 lata temu

Dyrektor ogolniaka co tam robi… wez się chlopie za szkołę bo z kadrą nie jest specjalnie u ciebie. Starosta i kuratorium nie widza tego?

Marco
Marco
4 lata temu

Przestańcie ujadać, jak zasłużycie będziecie na ich miejscu ale nie wasze doczekanie.Dla lepszego nastroju dołączę wesoły komentarz, nawet wójt z Wilkowyje, „Ranczo” zaszczycił swoją obecnością.Kto zgadnie który to?

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  Marco

No prosze, odezwal sie takze, klakier dyzurny, Marco, i szczeka na tych ktorym sie to nie podoba, maja sluszna racje, Marco czyzbys, to byl tym wojtem.

Ahmed Shaik
Ahmed Shaik
4 lata temu

Ładny ten peżocik 🙂

podatnik
podatnik
4 lata temu

I dobrze, karetka potrzebna, ale ludzie!, to 21 wiek, a ta cała otoczka związana z przekazaniem jak za komuny, do tego święcenie rodem ze średniowiecza. Ja bym się wstydził tak lansować.

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  podatnik

podatnik. czy uwazasz, ze ci co tam stoja, to maja choc odrobine, wstydu, NIE !!! To jest ich jedyne zajecie, a wstyd schowali do kieszeni, no czego maja sie wstydzic Przecie to Mlawska Wladza,

Melison
Melison
4 lata temu

Co w godzinach pracy robil dyrryektor Liceum ogólnokształcącego? Nie zajmuje sie szkołą tylko karetka.

Ewka
Ewka
4 lata temu

Aby się fotografuję st. ..chy a ręki nie przelozyli 0 pokory

Next
Next
4 lata temu

A Pan Ł co tam robi wszędzie na zdjęciach czy brak czy nie brak koszmar Dorośli starsi ludzie a parcie

Jaa
Jaa
4 lata temu
Reply to  Next

Obecność pana Ł jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale obecność dyrektora I LO bądź ARIMR już nie (obaj panowie są na pierwszym zdjęciu)

Ekstra
Ekstra
4 lata temu
Reply to  Jaa

Co robil tam dyrrektor liceum ogólnokształcącego. Dlaczego starosta nic z tym nie robi. Przecież to bylo w godzinach pracy o godzinie 14. Nie zajmuje sie szkola ktora caly czas traci, on nic nie zrobil zeby to pogotowie bylo w Mlawie

Trzeźwy
Trzeźwy
4 lata temu
Reply to  Ekstra

Gdzie Wy tam widzicie dyrektora LO?
Alkohol Wam po Świętach jeszcze nie odparował ?

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  Trzeźwy

Jak masz klapki na oczach, to nie zabiersj glosu, na prawda jeszcze nie wytrzrzwiales, a co ma Starosta do szefa mlawskiego PIS, przecie to za zgoda Kielbinskiego P. Rakowski, zostal starosto powiatu.

Trzeźwy
Trzeźwy
4 lata temu
Reply to  Jaa

Chyba oglądamy różne zdjęcia, bo ja tam dyrektora LO nie widzę

Obserwator
Obserwator
4 lata temu
Reply to  Trzeźwy

Pierwszy po lewej w zielonej kurtce i jeansach – pierwsze zdjęcia na samej górze

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  Trzeźwy

Trzezwy—no i co czy nie jest ci wstyd że nie poznałeś swego DYREKTORA,

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  Jaa

Pan Lukasik, jest konbatantem Solidarnosci, tak ratowal Zaklady Miesne, ze z tego ratowania zostala ruina, porosnieta drzewami. A Panowie Kielbinski, i Krajewski, uwazaja, ze jak sa Radnymi, to maja obowiazek byc przy imprezach z kropidlem , wszak maja czas pracy nie normowany.

pacjęt
pacjęt
4 lata temu

Ten BURDEL dla żartów nazwany przez kogoś ,,szpitalem” dostał certyfikat zarządzania jakością ? Brawo jak tacy kwalifikują się do certyfikatów to znaczy że Sienkiewicz miał rację ,, to nie państwo tylko h…j d…a i kamieni kupa”

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x