Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kto w tym roku został stypendystą burmistrza?


W poniedziałek 23 grudnia 2019 r miała miejsce  uroczystości wręczenia uzdolnionym uczniom, zawodnikom oraz studentom certyfikatów potwierdzających otrzymanie stypendium Burmistrza Miasta Mława.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


W klimat uroczystości wprowadził wieloletni stypendysta burmistrza, Filip Rutkowski, który  zaśpiewał arię „W taki piękny wieczór” z musicalu „Południowy Pacyfik”. Filip jest tegorocznym absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie w klasie śpiewu Michała Gogolewskiego. Aktualnie jest studentem I roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu doktora Jaromira Trafankowskiego. Jest laureatem II nagrody (I nagrody nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy w Warszawie (2019 r.) i dwukrotnym zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary w Mławie i Olsztynie.

Z wnioskami o przyznanie stypendium wystąpili dyrektorzy szkół, prezesi klubów sportowych, bądź studenci. Do 31 października 2019 roku wpłynęło 66 wniosków. Stypendia zostały przyznane Zarządzeniem nr 222/2010 z dnia 16 grudnia 2019 r. w różnych wysokościach 35 stypendystom. Ustanowienie stypendium Burmistrza dla uczniów, członków klubów sportowych, studentów ma na celu zachęcenie do jeszcze większej nauki, nagrodzenie systematyczności oraz chęci, jakie młody bądź dojrzały człowiek wkłada w swoje wykształcenie czy pasję. Ma też dawać zachętę innym uczniom, sportowcom do uzyskiwania coraz lepszych wyników w nauce, rozwijania swoich zainteresowań. Ważnym elementem tego stypendium jest podkreślanie bardzo dobrego zachowania ucznia.

Obecna na uroczystości Poseł na Sejm RP Anna Cicholska pogratulowała stypendystom osiągnięć, życzyła zapału w zdobywaniu coraz wyższych laurów i gratulowała pasji.

Jednorazowe stypendia za rok szkolny 2018/2019 przyznane zostały następującym osobom:

Za wybitne osiągnięcia sportowe stypendia otrzymali:

  • Patryk Bedra, Adam Kobyłecki i Aleksander Osiecki – uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, Szkoły Podstawowej nr 7 im. Zuzanny Morawskiej, świetnie zapowiadający się sportowcy;
  • Tymoteusz Łoboda – uczeń Społecznej Szkoły Podstawowej „Wyspianum” oraz Międzyszkolnego Pływackiego Klubu Sportowego Orka w Ciechanowie;
  • Jakub Czupryn oraz Amelia Butryn – reprezentanci Klubu Pływackiego „Płetwal Mława”;
  • Kaja Chmielewska – uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. M. K. Sarbiewskiego, zawodniczka Klubu Sportowego „Zawkrze Mława”;
  • Kornelia Dominika Balcerzak – zawodniczka Klubu Sportowego „Zawkrze Mława”;
  • Gabriela Goschorska ze Stowarzyszenia Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna;
  • Michał Baran – zawodnik Sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego „Start”;
  • Maria Nowacka – zawodniczka klubu taekwondo Gromowski Mława;
  • Damian Ślesicki repezentujący Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz.

Stypendystami burmistrza zostało 9 zawodników z rocznika 2002 z Miejskiego Klubu Sportowego „Mławianka” Mława, trenujących pod okiem Piotra Króla: Mateusz Kwiatkowski, Filip Rogalski, Dawid Rosocha, Kacper Robaczewski, Wiktor Kalman, Jakub Szczepkowski, Maciej Krajewski, Rafał Karwiński, Patryk Jankowski. Drużyna zajęła I miejsce w Lidze Wojewódzkiej, uzyskując awans do Ekstraligi (najwyższej ligi juniorów starszych w województwie). Dodatkowo nagrodzony został również piłkarz MKS Mławianki Mława, Gabriel Rogalski, z drużyny Trampkarzy, rocznik 2005.

Stypendia otrzymało czterech zawodników Mławskiego Centrum Sportów Walki. Byli to: Krystian Bielski, Paweł Kacper Jaworski, Michał Wodowski, Robert Wodzyński.

Za wybitne osiągnięcia artystyczne stypendia otrzymali: Maja Więckowska oraz Filip Rutkowski z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. A. Krzanowskiego w Mławie (wokal).

Stypendiami nagrodzono również studentów w osobach: Rafał Sulwirski, Zuzanna Szymborska, Maja Bużycka, Marek Oskar Miałki, Michał Rudziński, Olaf Kacper Sobotka, Tomasz Wesołowski.

Wszystkim nagrodzonym, ich trenerom, wychowawcom, rodzicom gratulujemy!

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aniela
Aniela
1 rok temu

Panie burmistrzu, a gdzie stypendia naukowe czy w naszym mieście są tylko sportowcy?

Next
Next
1 rok temu

Też mam tej Pani dość!!!

mławianka
mławianka
1 rok temu

Po co na tej uroczystości posłanka PIS?
Czy ona bywa w ogóle w Sejmie? Jej w Mławie jest więcej niż kiedyś innego posła, pana K.
Ta kobieta już z lodówki zaczyna wyskakiwać.
Panie burmistrzu, czy ta pani uprzątnęła w mieście swoje godne pożałowania bilbordy, będące w stanie opłakanym?

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  mławianka

Przejdź się i zobacz czy uprzątneła wszystkie plakaty… Zawsze coś komuś musi nie pasować co za naród

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

Ważne że ten naród ma takich sługusów jak Ty, którzy potrafią wszystko uprzątnoć, ale to trzeba mieć twój charakter, SŁUGUSIE

kos
kos
1 rok temu
Reply to  mławianka

A Ty jesteś niemalże w każdym temacie na tym portalu droga mławianki. Jakoś nikt Tobie z tego powodu uwagi nie zwraca. …… Może tak czasami lepiej zamilknąć ???

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  kos

Jesli chcesz milczec, na to postepowanie. Yej Pani Poslanki, to twoja sprawa, masz do tego prawo,
Niestety tej Pani Cicholskiej, wiekszisc Mlawian ma dosc, jedynie Burmistrz caly czas, chce sie htzac e jej blasku, liczy na to ze w wborsch do Sejmu, Pani Posel zapewni mu miejsce biorace, wdzak ma tskie znajomosci w PIS

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  mławianka

Pani Posel–w sejmie bywa od czasu do czasu, w Mławie jest na każde zawołanie Burmistrza, a już w szczególności kiedy trzeba pozować do zdjęć, dlaczego w Mlawie, ano dla tego że w CIECHANOWIE, tej Pani na różne imprezy po prostu nie zapraszają.

Joanna
Joanna
1 rok temu
Reply to  mławianka

No nie ma wyczucia nauczycielka posłanka w

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x