Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Otwarte, żołnierskie serca


Tuż przed wigilią Bożego Narodzenia, żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej postanowili na chwilę odstawić swój wojskowy ekwipunek i spełnić marzenia tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie.


Mazowieccy Terytorialsi w przededniu wigilii, z pełnymi kartonami podarunków, pojawili się w Zakładzie opiekuńczo – leczniczym w Kraszewie Czubakach. Była to żołnierska odpowiedź na akcję „Każdy może zostać Świętym Mikołajem” ogłoszoną przez dyrekcję zakładu. Wspieranie lokalnej społeczności jest wpisane w misję Wojsk Obrony Terytorialnej dlatego też, wystarczyło zaledwie kilka dni by uzbierać kilkanaście kartonów wypełnionych po brzegi. Dzięki żołnierzom 5 MBOT, dzieciaki dostały wsparcie w postaci żywności dedykowanej najmłodszym tj. słoiczków, kaszek, deserków,soczków, środków pielęgnacyjnych tj. kosmetyki, chusteczki nawilżone, pampersy. Nie zabrakło także tego co dzieciaki lubią najbardziej, czyli zabawek i słodyczy.

W tym samym czasie inni żołnierze 5 MBOT również realizowali swoją przedświąteczną misję przekazując 50 pluszowych Tygrysków oddziałowi ratunkowemu ostrołęckiego szpitala. Tygryski to pomysł żołnierzy ratowników pola walki 52. batalionu z Komorowa. Oni doskonale wiedzą, że stres jest największym wrogiem w leczeniu i terapii małych pacjentów.

Naszym małym dzielnym pacjentom dajemy medale za odwagę. Maskotka „Tygrysek” to też synonim dzielności, taka zabawka na pewno pomoże dzieciom złagodzić stres związany z pobytem w szpitalu i koniecznymi zabiegami – mówi lekarz neurolog Robert Kogut.

Tygrysy trafiły także do oddziałów ratowniczych w Wyszkowie oraz Ostrowi Mazowieckiej.

Przedświąteczny poniedziałek okazał się dniem cudów nie tylko dla dzieciaków ale także dla osób starszych z warszawskiej Pragi Północ, których dziś odwiedzili żołnierze 54. batalionu z Zegrza Południowego. Zegrzyńscy Terytorialsi wraz z Urzędem Dzielnicy Praga Północ, zorganizowali pomoc w świątecznych porządkach osobom starszym z trudnościami ruchowymi. Kilka dwuosobowych zespołów wyposażonych w środki czystości  i ściereczki, dziś z samego rana ruszyło do pracy by w nieco inny i oryginalny sposób wesprzeć osoby samotne żyjące w naszym otoczeniu.

Wojska Obrony Terytorialnej zostały powołane do życia by wspierać lokalną społeczność. W czasie pokoju zadanie to realizowane jest zwykle poprzez działania z zakresu zarządzania kryzysowego, usuwanie skutków klęsk żywiołowych czy zapobieganie im. W okresie przedświątecznym pokazaliśmy, że wsparcie może mieć także nieco inny wymiar, pokazaliśmy, że jesteśmy blisko tych którzy potrzebują pomocy i zawsze gotowi tą pomoc nieść.

źródło i fot. : 5. MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Miruna
Miruna
4 lata temu

Krzysztof, przystojny jesteś

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x