Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dobra wiadomość dla mazowieckich emerytów i rencistów: wypłata wcześniej niż zwykle


Ostatni termin wypłaty emerytur i rent, czyli 25 grudnia, pokrywa się z dniem wolnym od pracy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął starania, by wszelkie należności trafiły do seniorów wcześniej. Dzięki temu mogą mieć pewność, że otrzymają świadczenia jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.


Praca 24 i 31 grudnia

Placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są czynne zarówno w Wigilię jak i w Sylwestra. W dniach 24, 27 i 31 grudnia pracownicy Sal Obsługi Klientów oraz Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS będą czekać na klientów do godziny 15:00.

W tym specyficznym okresie klienci ZUS będą mogli załatwić wszystkie swoje sprawy. ZUS nie planuje zawężenia zakresu świadczonych usług dla emerytów, rencistów, przedsiębiorców czy ubezpieczonych. To znaczy, że będą przyjmowane wnioski, będzie można też uzyskać wszelkie zaświadczenia i potwierdzenia oraz informacje z indywidualnego konta w ZUS.

źródło: Piotr Olewiński

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

To chyba całkiem normalne, że jak 25 jakiegoś miesiąca jest niedziela albo święto to ZUS musi wypłacić świadczenia wcześniej. Żadna łaska.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Jeśli dzień spełnienia świadczenia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, termin spełnienia świadczenia ulega przesunięciu na najbliższy dzień roboczy, tak w skrócie.

Jeśli więc dzień wypłaty został przyspieszony, to może nie była to łaska, bo to pojęcie w przypadku emerytur i rent byłoby co najmniej niestosowne, ale z pewnością pozytywny gest.

Tak bym to widział.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x