Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie przejdźmy obojętnie wobec bezdomnych


Jak co roku w sezonie zimowym, Miasto Mława intensyfikuje działania mające na celu pomoc osobom bezdomnym, zagrożonym bezdomnością, starszym i ubogim. Mieszkańców, którzy mają informacje o takich osobach, prosimy o kontakt. W ostatnich dniach do ośrodka dla bezdomnych odwieźliśmy dwie osoby, które wyraziły na to zgodę.


Aby bezdomnemu można było pomóc, odwożąc go do ośrodka, musi on wyrazić na to zgodę. Wielu jednak na to się nie decyduje i zimą możemy spotkać ich na ulicach i w okolicach pustostanów. W okresie niskich temperatur koczującym na terenie miasta bezdomnym grozi wychłodzenie, a w konsekwencji nawet śmierć. Nie bądźmy obojętni i reagujmy – przekazujmy odpowiednim służbom informacje o napotkanych bezdomnych, a także znanych nam osobach zagrożonych bezdomnością, starszych i ubogich.

W dni robocze w godz. 8:00-16:00 można się kontaktować w tej sprawie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie (ul. Narutowicza 6, tel.: 23 654 35 60 lub 23 654 27 69), natomiast w godz. 16:00 i 22:00 – ze Strażą Miejską w Mławie (ul. Padlewskiego 13, tel.: 23 654 64 34). W nocy (22:00-7:00) oraz w soboty, niedziele i święta kontaktować się można z Komendą Powiatową Policji w Mławie (ul. Sienkiewicza 2, 23 654 72 00).

Osoby bezdomne mogą znaleźć schronienie w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Miączynie Dużym w gminie Szreńsk (budynek nr 26), prowadzonym przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „MAR-KOT”. Przyjęcia są dokonywane przez całą dobę. W tej sprawie można telefonować pod 518 659 177 lub 513 716 095.

Przypominamy także numery alarmowe:

Policja: 997 lub 112

Straż pożarna: 998

Straż miejska: 986

Pogotowie: 999

Bezpłatna, całodobowa linia telefoniczna o pomocy dla osób bezdomnych: 987

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x