Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie przejdźmy obojętnie wobec bezdomnych


Jak co roku w sezonie zimowym, Miasto Mława intensyfikuje działania mające na celu pomoc osobom bezdomnym, zagrożonym bezdomnością, starszym i ubogim. Mieszkańców, którzy mają informacje o takich osobach, prosimy o kontakt. W ostatnich dniach do ośrodka dla bezdomnych odwieźliśmy dwie osoby, które wyraziły na to zgodę.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Aby bezdomnemu można było pomóc, odwożąc go do ośrodka, musi on wyrazić na to zgodę. Wielu jednak na to się nie decyduje i zimą możemy spotkać ich na ulicach i w okolicach pustostanów. W okresie niskich temperatur koczującym na terenie miasta bezdomnym grozi wychłodzenie, a w konsekwencji nawet śmierć. Nie bądźmy obojętni i reagujmy – przekazujmy odpowiednim służbom informacje o napotkanych bezdomnych, a także znanych nam osobach zagrożonych bezdomnością, starszych i ubogich.

W dni robocze w godz. 8:00-16:00 można się kontaktować w tej sprawie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie (ul. Narutowicza 6, tel.: 23 654 35 60 lub 23 654 27 69), natomiast w godz. 16:00 i 22:00 – ze Strażą Miejską w Mławie (ul. Padlewskiego 13, tel.: 23 654 64 34). W nocy (22:00-7:00) oraz w soboty, niedziele i święta kontaktować się można z Komendą Powiatową Policji w Mławie (ul. Sienkiewicza 2, 23 654 72 00).

Osoby bezdomne mogą znaleźć schronienie w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Miączynie Dużym w gminie Szreńsk (budynek nr 26), prowadzonym przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „MAR-KOT”. Przyjęcia są dokonywane przez całą dobę. W tej sprawie można telefonować pod 518 659 177 lub 513 716 095.

Przypominamy także numery alarmowe:

Policja: 997 lub 112

Straż pożarna: 998

Straż miejska: 986

Pogotowie: 999

Bezpłatna, całodobowa linia telefoniczna o pomocy dla osób bezdomnych: 987

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x