Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tankował BMW i uciekał. Dopiero policji powiedział, że się poddaje


fot. ilustracyjne


Do 5 lat więzienia grozi 35-latkowi z gm. Zakroczym, który ukradł paliwo na 3 stacjach benzynowych. Mężczyzna został ujęty przez pracowników jednej z nich i przekazany w ręce płońskich stróżów prawa.

Kilka dni temu dyżurny płońskiej komendy w krótkim czasie otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na dwóch stacjach, mieszczących się w dwóch różnych rejonach powiatu płońskiego – gm. Płońsk i Załuski. W jednym miejscu skradzione zostało 8, a w drugim ponad 60 litrów paliwa. Jak wynikało z informacji, obu kradzieży dokonał mężczyzna poruszający się bmw, które z przodu i z tyłu miało tablice rejestracyjne o różnych wyróżnikach. Zaraz po zatankowaniu kierowca, nie płacąc, szybko odjeżdżał w nieznanym kierunku.

Niespełna godzinę później policjanci odebrali kolejne zgłoszenie o kradzieży paliwa, tym razem na stacji paliw mieszczącej się na terenie gm. Czerwińska nad Wisłą oraz ujęciu obywatelskim kierowcy bmw. Jak się okazało, w czasie tankowania kierowca bmw zwrócił na siebie uwagę pracowników stacji. Gdy jeden z nich stanął blisko przed samochodem, kierowca wszedł do budynku stacji paliw i oświadczył, że nie ma pieniędzy. Mężczyzna zaproponował, że w zastaw może dać dowód, a pieniądze przywiezie za jakiś czas. Gdy pracownicy nie zgodzili się na takie rozwiązanie, zablokowali drzwi wejściowe i wezwali policję, mężczyzna zaczął być agresywny. W międzyczasie schował do kieszeni buteleczkę z alkoholem i zapalniczkę. Jak tylko zobaczył policjantów, którzy kilka minut później byli już na miejscu podniósł do góry ręce i powiedział, że się poddaje.

Mundurowi zatrzymali ujętego 35-letniego mieszkańca gm. Zakroczym – kierowcę bmw. Nie wyczuli od niego alkoholu, ale jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod wpływem środków odurzających – pobrano od niego krew do badań.  Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży paliwa, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x