Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gdzie jest straż miejska, policja i urząd miasta?


„To się dzieje ciągle. Nie pomagają zgłoszenia do straży miejskiej. Cała nawierzchnia nowej alei (Świętego Wojciecha – red.) pokryta jest grubą warstwą błota. Ta bardzo niebezpieczne dla jadących, łatwo wpaść w poślizg zwłaszcza teraz, gdy w nocy jest ochłodzenie. Dlaczego nikt na taki praktyki nie reaguje? Gdzie jest straż miejska, policja i urząd miasta?”

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Taki i podobny sygnał otrzymaliśmy od kilku czytelników. Nagminną praktyką przy budowie dworca zintegrowanego jest wynoszenie błota na kołach ciężarówek na Aleję św. Wojciecha, którą rzeczywiście pokrywa warstwa błota. Podobnie jest na tej samej ulicy nieco dalej, na kolejnym wyjeździe. Nie jest to też jedyne miejsce w mieście, gdzie takie sytuacje mają miejsce. Inny z czytelników już wcześniej sygnalizował podobny problem na ulicy Batalionów Chłopskich, gdzie budowane są bloki. Tam również nikt nie sprząta.

Warto przypomnieć, że zanieczyszczenie drogi to wykroczenie określone w art. 91 Kodeksu Wykroczeń. Grozi za nie, poza obowiązkiem oczyszczenia drogi, kara grzywny do 1500 zł. Druga sankcja karna o nieco mniejszej wadze – mandat karny do 200 złotych – grozi za zaśmiecanie lub zanieczyszczanie drogi publicznej na podstawie art.45 ust.1 pkt 9 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zanieczyszczający może też być pociągnięty do odpowiedzialności karnej i cywilno-prawnej za spowodowanie wypadku lub kolizji drogowej na skutek udowodnionego wpływu zanieczyszczenia drogi, np. z powodu poślizgu na warstwie błota.

W tej sytuacji bezspornie czytelnicy mają rację. Może więc ktoś z właściwych służb perswazją czy karaniem nareszcie ukróci te praktyki?

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

Bardziej mi to wyglada na zajazd pks tyle zamieszania ,ogromne sumu a tu kawalek blaszaka . Przyjdzie duży śnieg to go zawali

Wyborca
Wyborca
1 rok temu

Tzn……, ta GALERIA to wielki krzyk o nic. Mały parterowy budynek….Straszna mi galeria hahahaha…., kompleks handlowy..Proszę obejrzeć plany. Są na OLX.

Aada
Aada
1 rok temu

Co jest mlawski gburze

Histeryk
Histeryk
1 rok temu

Histeria ogarnia Mławiaków. Porozbijane szkło i wszędzie pety i inne cuda nikomu nie przeszkadzają. 200 juro mandaty i ratusz z dołka finansowego wychodzi w 2020 !

Misiek
Misiek
1 rok temu

Niech nie budują tego centrum i dworca. Po co? Dla kogo? Lepiej nic nie robić, nie będzie błota

Stefan Kaczyński
Stefan Kaczyński
1 rok temu
Reply to  Misiek

Kierowca koparki, traktora i innych pojazdów tego typu ma obowiązek (!!!) wyczyścić koła z błota / zanieczyszczeń przed wjazdem na drogę publiczna. Misiewicz zrozumiał??

JFK..
JFK..
1 rok temu
Reply to  Misiek

Budowac ale najlepiej za woje nie nasze i tak jak to sie normalnie robi czyli bez uciążliwości i sprzątające po sobie

Anna
Anna
1 rok temu

A gdzie jest inspektor Bhp jezeli stanie się tragedia przez błoto . Bedzie 1 na liście winnych

Julian
Julian
1 rok temu

Zasadnicze pytanie kto się pod tą budową podpisuje . Budowa nie spelnia zasad bhp

Xawery
Xawery
1 rok temu

Też mi pytanie straz miejska, jest na ul.PADLEWSKIEGO, i od czasu do czasu, Na ul. Wojtostwo, gdzie dogladaja, czy dobrze idzie budowa, domu, jednego ze strażników. STRAŻ MIEJSKA TO WYRZUCANIE PIENIĘDZY MLAWIAKOW,W BLOTO !!!

Mlawiak stary
Mlawiak stary
1 rok temu

A ja pytam gdzie jest straż , gdzie policja, gdzie monitoring i na idiotow którzy jeżdżą po nocach i gazuja na krzyzowkach stojąc w miejscu, kołuja w miejscu na parkingach???? Co to wogole jest? Na monitoringach są zapisy. OKM, Sienkiewicza, Kerfur, Kaufland. Moi znajomi to samo się skarżą! Co, mieszkańcy mają bawić się w łapanki? Za co płacimy podatki cholera jasna?! Chyba nie po to by straz obijala sie a policja tylkow nie wyciagala z za biurka czy z siedzenia w autach? Co to za samowolki się dzieja w Mławie?! I to wielu spraw dotyczy…Niedługo znów Mława pójdzie na tapetę w mediach jak tak dalej pójdzie. Skoro już P. Robi I określa mieszkańców ze specyficzni to chyba coś jest na rzrczy…brud, smrod i brak nadzoru. Wstyd Panowie: burmisyrzu i starosto. Wstyd!

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Mlawiak stary

Ja yez jestem stary, ale ci panowie ktorych wyminiasz, po wyborach WSTYD schoweali do kieszeni, chyba ze ktoś znowu z tych malolatow, kogosr rabnie mocno w ryj,to wtedy sie odezwa, o beda nam tlumaczyc, jak to oni ciezko pracują, zeby Mława byla coraz piekniejsza, a tak jak piszedz jrst coraz, wielszy syf i rozpasanie, tych malolatow

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Mlawiak stary

Jak to gdzie??? Sprawdzają emisje spalin i patrolują osiedla czy ktoś za mocno nie „kopci”.
Ale zaraz będą nowe podatki i nowe przepisy.. nie martwcie się.

Troglo
Troglo
1 rok temu

Mieszkańcy, Mława to małe prowincjonalne miasto i jest również tak zarządzane. Nie jesteśmy metropolią z wybitnymi władzami, czas sobie to uświadomić.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Troglo

O wybitnych władzach nie marzymy.
Marzy nam się odrobina kultury i krztyna przyzwoitości czyli po prostu trochę zwykłego człowieczeństwa, szacunku do tych dzięki którym mają na chlebek i bułeczki. Powinni szanować swoich mieszkańców, wyborców nie tylko przed wyborami, ale również na co dzień.
Arogancki jest burmistrz, arogancka i to bardzo jest pani skarbnik, a najbardziej arogancki, wręcz chamski jest przewodniczący Rady Miasta. Ciekawe czemu nie zachowywał się w ten sam sposób w swojej księgarence??? – tam by raz dwa klienci zaczęli go omijać wielkim łukiem. Tyle lat bidulek wstrzymywał swoje negatywne emocje, to teraz daje im upust.
Oj, nie tędy droga panie Prejs.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Troglo

Jesteśmy na szarym końcu ale na przędzie stawki we wrzucaniu kasy w PPP i działaniach deweloperskich. Ten dworzec centralny nie jest w ogóle poptrzebny w Naszej Pipidówie ale pod jego szyldem można prowadzić właściwą inwestycje handlową.

Venus
Venus
1 rok temu

Taka sytuacja była na ul. Smolarnia gdzie z budowy od p. Nowakowskiego rozjeździły parking i chodnik przed budynkiem wielorodzinnym. W seraczu płynął cement z budowy. Dno seracza mamy szczelne bo wylane betonem. Deweloperów się nie karze bo jeszcze by nie wspomogli kampanii wyborczej. Drugi etap budowy dworca zintegrowanego. żart!!! to jest drugi etap budowy galerii a dworzec mieszkańcy wybudują sami bo ta inwestycja będzie z naszych podatków. Na ten cel jest przeznaczone w budżecie na rok 2020 aż 2 mln. W tym mieście zwykły obywatel nie może się źle odezwać do władzy źle skończy. Może to druga część filmu „Układ zamkniętym?? A Ci co mieszkają przy ul. Malinowskiego będą się czuć jak w filmie „Zróbmy sobie wnuka”.

Piotr
Piotr
1 rok temu

Na kebsach .Wpieprzaja pod lasem az im sie uszy trzesa

Zbigniew Ruszkowski
Zbigniew Ruszkowski
1 rok temu

3 krotnie w ostatnim tygodniu zglaszalem
Do MPDM ten problem, ale ostatnio nawet panstwo mojego telefonu mają dość i nikt go nie odbiera
Na plus w czasie ostatniej rozmowy Pani przyznała, że na cywilizowanych budowach jednak sie sprzata.
Przy okazji Panie Preisie ,mozliwosc wypowiedzi na sesji ma służyć załatwieniu tak drobnych i uciążliwych jednoczesnie spraw ,ktore z pana punktu widzenia sa nieistotne i niewarte uwagi

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
1 rok temu

Na ostatniej sesji Rady Miasta Pan Prejs pokazał, jak rada Miasta Mława traktuje głosy, wnioski i prośby mieszkańców.
Nie można poruszać istotnych problemów, które trapią mieszkańców miasta.
Za to można dowoli wychwalać burmistrza i jego ,, nieomylne” decyzję.
Co do wypowiedzi radcy prawnego mam ogromne wątpliwości.
Zresztą jego kancelaria udzieliła nam nie godną z prawdą opinię, która była napisana na obronę UM Mława.
Ostatecznie Wojewoda przyznał nam rację, co obaliło argumenty kancelarii, która obsługuje UM Mława.

Piotr
Piotr
1 rok temu

Fakt że z budowy samochody wywożą zwały błota na drogę to jedno ale ja się pytam gdzie jest Powiatowy Inspektor Budowlany. Budowa nie tylko zaśmieca drogę ale przede wszystkim nie jest zabezpieczona przed ingerencja na teren budowy osób postronnych.
Na teren budowy może wejść każdy o każdej porze dnia i nocy a to jest niebezpieczne bo może komuś się stać coś niedobrego, o wypadek jest bardzo łatwo.
Zgodnie z prawem Budowlanym taka budowa musi być zabezpieczona i odgrodzona
Ale to tylko Mława tu i „róbta co chceta , ku chwale włodarzy, którzy i tak maja w D…. bezpieczeństwo i zdrowie ludzi ” Ważne by w przyszłym roku było gdzie wstążki przecinać.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Piotr

To jest dbanie o bezpieczeństwo po mławsku. Organizuje się spotkania na temat bezpieczeństwa w mieście, ale tylko spotkania… byle sobie pogadać i odhaczyć temat na kolejny rok.

Podpis
Podpis
1 rok temu

Straż Miejską miał likwidować Marek Kiełbiński i Michał Pol.
Do dzisiaj, nie zrobili tego!
Ponadto nie ujawnili protokołu z komisyjnego zniszczenia głosów.
Ciekawe dlaczego?

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Podpis

Byś mógł przestać żartować, z tych panow, to sa wy itne mlawskie postacie, dostsli stolkir o p wszystkim co obiecali zapomieli, POLA,co niektórzy chcieli KONIECZNIE na Burmistrza, oj wtedy by sie dzio !!!

Hemi
Hemi
1 rok temu

Swoje dokładają też quadowcy. Kompletnie niepotrzebny do niczego, hałaśliwy i denerwujący pojazd.

miki
miki
1 rok temu

siedzą i kawę piją, albo śpią, albo łapią babcie z jajkami
to samo jest na ul. Wymyślin !!!! tuż pod strażą
straż miejska porażka

Sjai
Sjai
1 rok temu

Redakcjo, to jednak tą drogą donikąd ktoś jeździ?? Po otwarciu znalazł się taki artykuł… Hipokryzja

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Sjai

Jednak ktoś jeździ, co nie zmienia faktu, że droga jest znikąd do donikąd.
Na zdjęciu tej drogi znów rzuca się w oczy niewłaściwa kolejność ścieżki rowerowej i chodnika przy tej drodze. Przy samej drodze moim zdaniem powinna być ścieżka rowerowa, a chodnik winien być całkowicie po prawej stronie czyli w miejscu gdzie obecnie jest ścieżka dla ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA, a które Mława tak bardzo dba (podobno).
W chwili obecnej, gdy ruch na tej drodze jest znikomy może jest mało ważne, ale gdy tą drogą zacznie jeździć większa liczba pojazdów, to na samą myśl do czego może do niej dojść przez zaniedbania miasta i niewłaściwy projekt, włos się jeży na głowie.
Druga sprawa, to jest to piękna aleja spacerowa z ławeczkami, zbudowana celowo dla lepszego wdychania spalin.

kmz
kmz
1 rok temu
Reply to  mławianka

W chwili obecnej to po drodze dla rowerów spacerują sobie ludzie z pieskami (bo bliżej trawki), co było do przewidzenia. Na dodatek pełno krawężników nie wiadomo, po co. Projektant i zatwierdzający to idioci

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  kmz

…W UM też idioci, bo to UM chyba zlecało i zatwierdzało, a może nawet tak sobie zażyczyli.
Ludzie z pieskami spacerują po ścieżce rowerowej również dlatego, że jest dalej od ulicy niż chodnik i pies nawet na smyczy nie wbiegnie na jezdnię.
Nie rozumiem tego układu ścieżka rowerowa – chodnik – jezdnia. Mnie jako laikowi w tych sprawach rzuciło się to w oczy i zaczęłam przyglądać się innym tego rodzaju ulicom (nie tylko w Mławie). Okazało się, że w sumie mam rację. Jest to wyjątkowa sytuacja.

Toma
Toma
1 rok temu
Reply to  mławianka

Widać kto nie ma umowy na nagrywanie sesji miejskich.Brawo za takie artykuły.

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x