Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy tężnia na Wólce nosić będzie imię Świętego Ojca Pio?


Wnosimy o nadanie podczas oficjalnego otwarcia wiosną 2020 roku Tężni przy ulicy Dworcowej imienia Świętego Ojca Pio. Cieszymy się że Państwo Radni na czele z Burmistrzem i Przewodniczącym Rady są jego żarliwymi wyznawcami, co potwierdza przywieziony wizerunek świętego podczas oficjalnej wizyty w Moscufo. Widząc taką postawę władz miasta nie możecie odmówić nadania tej tężni imienia tego wybitnego dla Kościoła i ludzi świętego. Wszak najważniejsze są czyny a nie słowa.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Wniosek o powyższej treści złożyli na ręce przewodniczącego rady miasta Kamil Przybyszewski i Wiesław Moszczyński, pomysłodawcy budowy tężni. W jego treści autorzy nawiązują do niedawnej wizyty delegacji władz miasta w partnerskim mieście Mławy – włoskim Moscufo. Stamtąd właśnie przywieziona została m.in. oryginalna fotografia Ojca Pio wraz z dedykacją dla mieszkańców Mławy (O.Pio zmarł 23 września 1968 w San Giovanni Rotondo).

Przewodniczący rady miasta Lech Prejs odczytujący podczas obrad sesji ten wniosek nie okazał  entuzjazmu i nie skomentował go, jedynie zdanie o żarliwych wyznawcach okrasił uwagą: „to ciekawe bardzo”. Za to o wiele bardziej spodobał mu się – co wyraźnie zaznaczył – wcześniej odczytywany wniosek o nadanie miejskiemu stadionowi imienia Ireny Szewińskiej.

Oba wnioski trafią do dalszego procedowania. Czy więc doczekamy się więc nadania tężniom i stadionowi patronów?

JK

Relację z wyjazdu władz miasta do Moscufo zobacz tutaj!

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Poka
Poka
1 rok temu

Tężnia imienia Kamila ” nie potrafiącego się wypowiedzieć” Przybyszewskiego i Wiesława „sweterka” Moszczynskiego.

Haha
Haha
1 rok temu
Reply to  Poka

Dobre bardzo dobre popieram!

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Poka

Coraz więcej na tym portalu pojawia się postów w stylu tych idiotów O NICKACH POKA HAHA==wam by odpowiadała tężnia imieniem waszego pracodawcy CZYLI BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO. Powinniście wiedzieć że MŁAWA==TO NASZE MIASTO–I NASZ CZAS==TO MIASTO I CZAS WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW,A NIE PISOWSKICH INTELEKTUALISTÓW, I SYMPATYKÓW BURMISTRZA. —czas skończyć, z tym obśmiewaniem, opluwaniem tych młodych mławian, dzięki którym i Burmistrz i radni wreszcie dowiedzieli sięże istnieje od dawien dawna dzielnica Mławy==Wólka==KTORZ PRZEZ LATA BYŁA ZAPOMIANA–a dzi elki ich działaniom wreszcie OŻYŁA. to z Was Poka i haha, można się śmiać, zajmijciwe się lepiej sprawami wam bliskimi, i przestańcie takimi komentarzami robic z siebie I D I O T Ó W. bo zapewne tak jak napisała na portalu pewna mieszkanka cyt ŻAL WAM DUPĘ ŚCISKA===ŻE ONI CO.S ZNACZĄ W NASZYM I TAK MIERNY SPOŁECZEŃSTWIE MŁAWSKIM==a wy jesteście na tle ich osiągnięć–po prostu ZEREM.

Podpis
Podpis
1 rok temu
Reply to  Poka

Ułożyło ci, powyżywaj się dalej.
W czym się Przybyszewski nie potrafi się wypowiedzieć i o jakim sweterek Moszczyńskiego tu mowa?

spidy
spidy
1 rok temu

czy wszystko w Polsce i Mławie musi mieć patrona? czy bezimienne będzie gorzej NAM służyć ? jeśli patron musi tu zaistnieć to proponuję kogoś, kto nie wzbudzałby kontrowersji z jakiegokolwiek powodu. jakieś propozycje? a może -jeśli tężnia musi mieć jakąś nazwę, może jakaś nazwa neutralna? Kubusia Fatalisty, Osiołka, Gąski Balbinki czy Piratów z Karaibów,. Może Niezapominajki albo „Zapomnianej Okolicy”? Może „Tężnia w Zaułku”? kto za, kto przeciw, kto ma inne propozycje?

mławiak
mławiak
1 rok temu

Ten Przybyszewski i Moszczynski pokazali swoją małość. Przykro słuchać tych ludzi.

Podpis
Podpis
1 rok temu
Reply to  mławiak

Wesołku, a Ty, co pokazałeś?
Małą trąbkę?
Twój mistrz pokazuje butę i wiele, wiele negatywnych rzeczy.
Idź sobie popedałuj że Sławkiem.
Dobrze obojgu wam to zrobi.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  mławiak

Jeśli nie wiesz==to najbardziej przykro jest słuchać mławianom Przew. Rady Miasta PREJSA, I BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO=== a te komentarze które wygłaszają na sesjach i posiedzeniach RADY MIASTA—to jest WSTYD DLA TYCH KTÓRZY ICH WYBRALI ????

Alex
Alex
1 rok temu

Rozumiem, że chodzi o Ojca Franza Pijo?

kot
kot
1 rok temu

Bardzo szanuję Ojca Pio, był to wspaniały człowiek, Święty, Stygmatyk, i dobrze, że mamy takie pobożne społeczeństwo, które chce uhonorować Świętego.Nie rozumiem jednak dlaczego, w tak bogobojnym środowisku, i pobożnym mieście tyle rozbojów, kradzieży, przestępstw.Czy na pewno się szczerze modlimy…..

Do Ciebie
Do Ciebie
1 rok temu

Liberałowi oraz w tej samej osobie Lechowi Pe. od dawna ciążą przedmioty związane z kultem świętych, jak i symbolami ściśle z nimi powiązanymi.
Ciekawe, co jeszcze spadnie ze ściany?

Małomiasteczkowy
Małomiasteczkowy
1 rok temu

To jest dyskryminacja ateistów, za dużo tego kościoła już

Inkwizycja
Inkwizycja
1 rok temu

Chyba zateizowanych. Pamiętaj ze tez byłeś ochrzczony i prawdopodobnie tez u komunii.

Jan
Jan
1 rok temu

Została przekroczona granica dobrego smaku i powagi osobistej. Jeżeli panowie mają prywatne obiekcje i utarczki do burmistrza oraz rady miasta Mława, to nie oznacza, że muszą z siebie robić … Proponuję jeszcze zaprosić Pana Prezydenta z Prezydentową na oficjalne otwarcie…

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Jan

Jan słuszna uwaga–tylko że to przekroczenie granicy dobrego smaku i powagi osobistej, to jednak należy przypisać PRZEWODNICZĄCEMU RADY PANU PREJSOWI. Przew. Rady, nie przystoi takie komentowanie na SESJI, bo jeśli sam jest wyznawco żarliwym Kowalewskiego, to nie znaczy że inni mają robić to samo, i podążać jego śladem

Irena
Irena
1 rok temu
Reply to  Xawery

Tu się zgadzam z panem Xawerym i dodam, że to jak zachowuje się przewodniczący podczas sesji już dawno przekroczyło dobry smak. Dziwię się, że jest tak pewny siebie, jeśli chodzi o ograniczenie mieszańcom zabierania głosu podczas obrad – obejrzyjcie końcówkę retransmisji z ostatniej sesji. Zachowanie skandaliczne. Powinien się przyjrzeć temu sąd. W ogóle polecam oglądanie mławskich sesji, buta i arogancja, zadowolenie z siebie, brak kultury wychodzą każdym możliwym otworem.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Irena

Irena tu w tym przypadku żaden sąd nie da rady, przede wszystkim w tej sprawie powinni być bardziej aktywni radni,—tylko że oni z tej rządzącej Mławą koalicji siedzą cicho jak myszy pod miotłą–nie cą utracić swych apanaży wszak 2,000 tys drogą nie chodzi

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Jan

Najlepiej by bylo, jakbyś, zaprosil KACZYNSKIEGO, A JUZ NA PEWNO NA OTWARCIU będą, JAN MARIA JACKOWSKI, I DYZURNA POSLANKA Z CIECHANOWA.,A dla swietej zgody ta teznia, winna byc nazwana imieniem Burmistrza.Kowalewskiego, wszak poniosl i ponosi, tak wybitne zaslugi, dla naszego MIASTA, a że ostatnio, jest bardzo nerwowy, to może, by, ta propozycja, przyniosla.by mu jakies zadośćuczynienie, wdzięczność za ta JEGO pracę.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x