Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policjantka i adwokat ostrzegali przez dopalaczami


Dopalacze i narkotyki zabijają – to fakt. Do tej pory zarejestrowano kilka tysięcy zgłoszonych zatruć dopalaczami, to więcej niż jest polskich youtuberów… – tak zaczynają się zajęcia profilaktyczne, prowadzone przez  mławską policję we współpracy z Urzędem Miasta Mława.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


To cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach kampanii pod nazwą „Narkotyki i dopalacze zbijają”. W działania profilaktyczne zaangażował się także Urząd Miasta w Mławie. W ubiegły piątek, w spotkaniu profilaktycznym wzięły udział dzieci z Klubu Sportowego Zawkrze w Mławie. Zajęcia poprowadziła mł. asp. Aneta Prusik z zespołu profilaktyki społecznej mławskiej komendy policji oraz adwokat Agnieszka Rozwadowska. Policjantka i adwokat tłumaczyły dzieciom jakie zagrożenia niesie ze sobą zażywanie środków odurzających. Utrata kontroli nad sobą, problemy z prawem, kłopoty zdrowotne to dopiero początek. Te najcięższe konsekwencje to – stała utrata zdrowia a nawet śmierć spowodowana silnym zatruciem organizmu. Bywa, że osoby pod wpływem dopalaczy ulegają wypadkom, wpadają pod samochody, skaczą z okien, wyrządzają krzywdę innym.  
Celem zajęć profilaktycznych jest zwiększanie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Cykl spotkań rozpoczął się na początku 2019 roku i będzie kontynuowany w roku 2020. Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” ma charakter ogólnopolski. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020″.

Zespół profilaktyki społecznej mławskiej komendy policji zaprasza do współpracy (tel. 23 654 72 66) Adresatem działań są przede wszystkim uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x