Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ten film powstał w Mławie. To świąteczny prezent


W kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie nakręcony został film pod tytułem: „Dobra Nowina”. Jest to obraz, który powstał z zamiarem obdarowania łaską zbawienia i życiem Bożym, tych którzy tej łaski nie przyjęli i nie mają tego życia w sobie.


Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas składania sobie nawzajem życzeń i prezentów. Skąd to się wzięło? Od Boga. On jest dawcą wszystkich dobrych prezentów. To On dał nam z miłości swoje życie. Gdy je utraciliśmy przez grzech dał nam swego Syna, aby nas zbawił. Jezus uratował nas od grzechu, śmierci i szatana przez swoją śmierć i zmartwychwstanie, abyśmy mieli szczęśliwe życie na ziemi i w wieczności. Każdy kto przyjmuje z wiarą do swego serca Jezusa jako Pana wchodzi w posiadanie tego życia już tu na ziemi. To nie koniec prezentów od Boga, ponieważ na koniec postanowił nam dać największy prezent, jaki człowiek może otrzymać. On podarował nam samego siebie i umieścił w naszym sercu. Jak On to zrobił? Uczynił to przez Ducha Świętego, którego mamy przez chrzest i wiarę. W ten sposób złączył wszystkich ochrzczonych i wierzących w Jezusa w jedną wielką rodzinę Bożą Kościół, w którym wszyscy jesteśmy duchowymi braćmi i siostrami.

Dlatego nie przez przypadek, w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie nakręcony został film pod tytułem: „Dobra Nowina”. Jest to obraz, który powstał z zamiarem obdarowania łaską zbawienia i życiem Bożym, tych którzy tej łaski nie przyjęli i nie mają tego życia w sobie. Dlaczego Bóg przez ewangelizację daje ludziom takie prezenty? Ponieważ Jezus powiedział: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony” (Ewangelia św. Marka 16,16). Głoszącym Dobrą Nowinę jest Zbigniew Ignacy Kowalski, a operatorem zdjęć i producentem filmu Bogdan Moszczyński. Film można obejrzeć w dwóch wersjach: z napisami polskimi i napisami angielskimi. W ten sposób przesłanie Ewangelii jest dostępne dla wszystkich ludzi na świecie posiadających dostęp do Internetu. Oto krótka zachęta dla wszystkich widzów tego filmu.

„Ten film jest prezentem od Boga podarowanym tobie. Czy go przyjmiesz? Jeśli tak, to usłyszysz słowa, które Jezus chciałby powiedzieć tobie, gdybyś chciał się z Nim spotkać. Słowa Jezusa wypowiadane są do ciebie przez usta katolickiego głosiciela Dobrej Nowiny Zbigniewa Ignacego Kowalskiego. Miejscem twojego spotkania z Jezusem jest kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w polskim mieście Mława. Być może Jezus odpowie ci na wiele pytań, które nurtują w twoim sercu. Może to spotkanie zachęci cię do wejścia w relację przyjaźni z Jezusem. W około 30 minucie filmu jest propozycja Jezusa skierowana do ciebie, aby przez decyzję wiary i miłości wejść w przymierze przyjaźni z Nim przez wyznanie swoimi własnymi ustami, że Jezus jest Bogiem, Panem i Zbawicielem. Wyznanie zawierzenia Jezusowi wypływające z twego serca i twych ust przypieczętuje przyjaźń z Jezusem. Wówczas Jezus odda ci się cały przez dar Ducha Świętego oraz Jego łask i błogosławieństw. Będzie to zadatek szczęścia wiecznego w niebie, które tu już na ziemi zaczniesz powoli doświadczać. Będzie to początek wspólnej drogi z Jezusem, drogi radości, pokoju, miłości, szczęścia teraz i w wieczności. Niech cię Bóg błogosławi”.

zobacz film:

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Mławianin
Gość
Mławianin

Dobra robota Zbyszek,Brawo.

nowa
Gość
nowa

Brawo, brawo,brawo. Cudowny przekaz wiary. Gratuluję.

czytelniczka
Gość
czytelniczka

Doceniam, ale mam mieszane uczucia po tym jak zobaczyłam tego pana w konfesjonale – to jednak miejsce zarezerwowane dla księży. Chyba nie powinien pan tam wchodzić i siadać, podobnie dziwnie czułam się widząc pana za stołem ( To był ołtarz? Nie widać dokładnie, mam nadzieję, że tam pan jednak nie wszedł) to też miejsce zarezerwowane dla kapłana. Rozumiem jednak pana intencje. I na koniec wezwanie Ducha Świętego. Ludzie czasem wypowiadają sobie bez zastanowienia słowa ( absolutnie tu nie mówię, że pan tak zrobił), w których proszą o Jego przyjście i myślą, że wszystko będzie odtąd układać się cudownie. A Duch… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ooo, muszę uważać żeby nikt nie dotknął mojej głowy.