Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławskie kolędowanie zamiast Wigilii Miejskiej


W tym roku po raz pierwszy, zamiast na Miejską Wigilię, burmistrz zaprosił mieszkańców naszego miasta na Mławskie Kolędowanie. Już nie na miejskim rynku, ale w sali kina i bez przygotowywanego wcześniej na miejskich wigiliach przez restauratorów posiłku. W tym roku świąteczną atmosferę stworzyły artystyczne występy, była również modlitwa oraz życzenia dla mieszkańców i opłatek.


– W polskiej, chrześcijańskiej, katolickiej tradycji, skoro świętujemy te święta, magiczne święta, to oprócz choinki, ozdób choinkowych, oprócz prezentów, świętego Mikołaja,  wspólnie przygotowanych potraw, a wiemy że powinno być ich trzynaście i nakrycie oczekujące na wędrowca, że sianko pod obrusem i jest potrzebny opłatek. I ja trzymam ten opłatek. Będą za chwilę wspólne życzenia z serca płynące, będzie modlitwa, czytanie z Pisma Świętego, po to aby uzupełnić tę magię – mówił burmistrz Sławomir Kowalewski.

Atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia stworzyły na scenie występy czwórki uczniów wydziału wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej. Wśród przybyłych gości przywitano wiceburmistrz Janinę Budzichowską, wiceburmistrza Szymona Zejera, a także ks. kan. Sławomira Krasińskiego Dziekana Dekanatu Mławskiego Wschodniego.

JK

https://www.facebook.com/codziennikmlawski/videos/583708829050237/

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aaaaa
Aaaaa
4 lata temu

A na wigilię dla seniorów się kasa znalazła.

zorientowany
zorientowany
4 lata temu

Bardzo dobrze. Na takie miejskie darmowe wyżerki przychodzili głównie miejscowi żule i dreszcze, czasami zjeżdżali się z okolicznych powiatów aby za darmo się najeść. Faktycznie ubogich lub bezdomnych był co roku UŁAMEK w tym towarzystwie a i tak zdarzało się, że nie zostali dopuszczeni do konsumpcji przez wymienionych wcześniej obywateli.
Co się tyczy pieniędzy to jest to rzeczywiście forma oszczędności, którą należy pochwalić. Natomiast wyjazd do Włoch był finansowany z dotacji unijnej w ramach prowadzonego projektu. To tyle, nie dziękujcie, nie trzeba.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  zorientowany

Można wiedzieć co to za projekt? jeśli już to podaj dokładnie.
Gdyby tak było, to Wydział Propagandy UM by o tym napisał chwaląc się wycieczką.
Byli za nasze pieniądze!

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  zorientowany

No proszę sympatyk tego smetnego Burmistrza się znalazl==juz pochwalil te pustki na sali, te miejscowe zule jak piszesz, to tez ludzie potrzebujący, torymi tacy inteligenci, jak ty zbyt malo się interesują, i dlatego sa na marginesie, i powinno się to zmienić, ale przy takim podejsciu, jak TWOJE, na pewno sie to nie zmieni., Ty zorientowany z pewnością wolis,kozystac z tych farmowych wyjazdow,do WLOCH, taki kit to mozesz wciskac takim jak sam jesteś.

Egon
Egon
4 lata temu
Reply to  zorientowany

„Żule” to też ludzie, ileż pogardy w Tobie człowiecze dla innych ludzi. W może redakcja zapyta o tą dodacje unijną i ten prowadzony projekt ?

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  zorientowany

Zorientowany==czytajac twoj post mozna powiedziec JEDNO. W Mlawie, w naszych instytucjach zarzadzajacych, po prostu mamy samych nieudaczników, ktorzy nie potrafią, a moze nie chcą,.ze wzgledu na tych „zuli” zorganizowac spotkaniach wigilijnego dla biednych i potrzebujacych, CIEBIE piszacego ten post nie mozna chwalic, a raczej powinno sie CIEBIE,dobrze i zdrowo op+++++lic, zs tak ochydny post, z pewnością jedtes pracownikiem podleglym Burmistrzowi, i za taki post winno sie ciebie wywalic z pracy na zbity pysk==i juz byly by oszczędności, wy wszyscy w tym Ratuszu, czekacie tylko az ktos przyjdzie do was z propozycja zorganizowania, wigili, zyjemy w dobie internetu, kliknijcie SOBIE WIGILIA W KRAKOWIE, i tam dowiecie się prxy okazji zobaczycie, jak mozna to zorganizowac. W Mlawie tez moze w miejszym wymiarze mozna to zorganizowac, gdxie sa ci mlawscy milionerzy.,deweloperzy, ktorzy dzialaja w ramach tego slynnego P.P.P,==ci ludzie są są takze resteuratorzy, ktorzy z pewnoscia by pomogli, TYLKO TRZEBA DO NICH SIE ZWROCIC Z PROŚBĄ O POMOC FINANSOWO I ORGANIZACYJNA, ZORGANIZOWANIA TAKIEJ WIGILI/==,a jestem przekonany ze na pewno by nie odmowili. Ale jesli was zadawala, swiecacca pustkami sala, i zyczenia skladane, przez księżulka, i burmistrza, w tym serdecznym uscisku, na pokaz. Najlep.iej brac sporo kasę j nic nie robic===czekac az za nas zrobia to inni, a my z nimi zrobi sobie zdjęcie do ksiegi pamiatkowej

mławianka
mławianka
4 lata temu

Na wigilijny poczęstunek dla biednych i samotnych nie ma w tym mieście pieniędzy, ale na wycieczki dość dużej delegacji (dla swoich) do Włoch były pieniądze. Przykre to, no ale cóż Mława ma burmistrza takiego, jakiego sobie wybrała. Ciekawe na czym jeszcze burmistrz zaoszczędzi, a na co sypnie groszem w tym roku.
Gdzie podział się szkaradny mikołaj spod choinki miejskiej?
Jakoś ubogo w tym roku Mława przyozdobiona na święta, też oszczędności?

Olex
Olex
4 lata temu

Wigilia miejska to koszty, a że kasa miejska świeci pustkami, wobec tego Pan Burmistrz zrobił koledy hehehe

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Olex

… ale na wycieczkę do Moscufo z całą świtą pojechał i na to pieniądze były.

Xawery
Xawery
4 lata temu

Mławianko!!===a co tak szybko wyrywasz się z gratulacjami, skoro głosu ne zabrał jeszcze w tym wigilijnym temacie chrześcijanin Hemi==piszę o tym dlatego że te Twoje gratulację nie są w stylu, tego bajkopisarza, a w twym poście jest dużo ironi i sarkazmu nie ładnie tak wychodzić przed szereg ===Jednak muszę w tym przypadku przyznać ci rację, bo patrząc na tą „WYPEŁNIONĄ SALE PO BRZEGI” I NA TĄ SMĘTNĄ MINĘ BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO===i na tą salę świecącą pustkami, to można się spodziewać że za rok, na takiej WIGILII, spotka się burmistrz w gronie pracowników i radnych miejskich. !!! Uważam że brak mieszkańców na WIGILINYM OPŁATKOWYM SPOTKANIU===że jednak te Pańskie zarządzanie miastem–nie zyskuje już akceptacji—niech podczas ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA—PRZYJDZIE pANU REFLEKSJA, CZY NIE CZAS ABY W PAŃSKIM RZĄDZENIU NIE WRÓCIĆ DO NORMALNOŚCI!!! !! I PRZESTAĆ BYĆ NARCYZEM==BO TO NIC DOBREGO NIE WRÓŻY DLA MIESZKAŃCÓW MŁAWY !!!! —-

Mławianka
Mławianka
4 lata temu

Pogratulować burmistrzowi pomysłu.Te „tlumy” to sami fani burmistrza? Widać jak mieszkańcy mają pomysły burmistrza w głębokim poważaniu.

mławianka
mławianka
4 lata temu

Piękne, chwytające za serce występy uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x