Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Warsztaty filmowe w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich


Warsztaty filmowe w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich przeprowadziła absolwentka reżyserii filmowej PWSFTViT w Łodzi Anna Pawluczuk. Pani reżyser jest autorką etiud  filmowych „Co ma pływać nie utonie” (2019), „Czary Mary Mama” (2017), „Raz dwa zero” (2016), „Powodzenia” (2016), „Kocham Cię” (2015), „Bojownik” (2015). Jej krótkometrażowy dokument o gimnastyczkach artystycznych „Raz dwa zero” był pokazywany i nagradzany na blisko 30 festiwalach w kraju i za granicą (m.in. Camerimage, Krakowski Festiwal Filmowy, MiradasDoc, AFI Docs w Waszyngtonie). W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII w ramach programu „Filmoteka Szkolna”, który jest adresowany także do uczniów klas starszych szkół podstawowych.


Program zainicjowany został w 2009 roku przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a obecnie program realizowany jest przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Nauczyciele i uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach organizowanych w szkołach na terenie całego kraju, w tym w warsztatach prowadzonych przez Wędrujących Filmoznawców Filmoteki Szkolnej, krytyków filmowych i innych ekspertów.

Reżyser Anna Pawluczuk jest entuzjastką edukacji filmowej wśród nastolatków. Zajęcia przybliżyły uczniom język filmu, jego historię i współczesne trendy obowiązujące w sztuce filmowej. W oddzielnych warsztatach wzięli udział również nauczyciele ze szkół z terenu Gminy Wieczfnia Kościelna. Pani reżyser podzieliła się z nauczycielami materiałami do pracy na lekcji z filmem.

źródło i fot. SP Uniszki Zawadzkie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x