Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Umowa z wojewodą podpisana. Powiat otrzymał niemal 19 mln zł na drogi


11 grudnia br., w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Konstanty Radziwiłł podpisał umowy na realizację  zadań drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z przedstawicielami 47 mazowieckich samorządów. Wśród nich znalazł się też powiat mławski z niebagatelną kwotą niemal 19 mln zł dofinansowania. Z najbliższych nam samorządów umowę na dofinansowanie podpisywała również gmina Strzegowo.


Umowa z Powiatem Mławskim opiewa dokładnie na  kwotę 18 900 849,00 zł. Pieniądze przeznaczone są na remont drogi powiatowej Podkrajewo – Wiśniewo  (1 980 849 zł)  i rozbudowę prawie 8 km drogi powiatowej Bogurzynek – Mdzewo wraz z remontem mostu na rzece Sewerynce w m. Kowalewko  (16 920 000 zł). Obie inwestycje otrzymały maksymalną kwotę dofinansowania w wysokości 80% wartości zadania. Jest to najwyższa kwota dofinansowania inwestycji drogowych w ciągu jednego roku w historii Powiatu Mławskiego.

Łączna kwota dofinansowań przyznanych dla mazowieckich samorządów z FDS to 157 494 733,86 zł. W ramach tego wsparcia wybudowane, przebudowane, rozbudowane i wyremontowane zostanie około 215,2 km dróg.

źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki/Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

12
KOMENTARZE

avatar
1500
Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Co wolno wojewodzie… Wojewodą jest ten, co walczył z lekarzami rezydentami, nie rozwiązał kolejek do lekarzy. Polacy nie wybrali go do Sejmu. No to Partia dała mi ciepłą posadkę.

Diably
Gość
Diably

Sprzedawczyki z Mlawskiego PiS. Trzebs za grosz honoru nie miec honoru. Za wladze diablem by sie dogadali.

mławianka
Gość
mławianka

Tutaj, myślę, że akurat nie masz racji.
PIS po prostu pokazuje jak traktuje swoich.
Druga sprawa to, to że PIS obiecywał wspierać remonty dróg, a więc robi to.
Starostwo widocznie złożyło dobry wniosek dobrze udokumentowany, jeżeli otrzymało tak wysokie dofinansowanie.
Może osobę odpowiedzialną za składanie wniosków o dofinansowanie z funduszy zewnętrznych w UM należałoby wysłać do Starostwa na przeszkolenie, a nie jeździć na wycieczki do Muscufo czy też do innych miasteczek w Europie.

Zatorze
Gość
Zatorze

Przecież to obecny Starosta, Rakowski sprzedał wiadukt na Zatorzu jak był burmistrzem, Amnezja stacza czy świadomie i perfidnie okłamujesz czytelników ?

Xawery
Gość
Xawery

Zatorze === no jak widzicie za te działania które uniemożliwiły budowę wiaduktu, PAN RAKOWSKI ZOSTAŁ STAROSTĄ POWIATU !!! a całej tej sprawie nie bez winy jest także Kowalewski===który stosuje zasadę ŻE OBIECANKI CACANKI A GŁ***** RADOŚĆ !!!!

Hemi
Gość
Hemi

Z jakiej choinki żeś się zerwał człowieku? Chyba nie świątecznej, bo jeszcze Adwent jest.

Władza, w tym samorządową, jest po to, żeby realizować interes ludzi.

Czynienie PiS zarzutu z tego, że buduje drogi powiatowej i jeszcze przeznacza na to pieniądze, jest niedorzeczne.

aaaa
Gość
aaaa

Zamy kaja ludziom drogi, Rakowski wszystkich potrafi sprzedać, gdzie wiadukt na Zatorzu?

mławianka
Gość
mławianka

Od wiaduktu na Zatorzu to jest burmistrz o ile się nie mylę. Przecież burmistrz robił kilka projektów za pieniążku podatnika, prowadził rozmowy z PKP, których pewnie nie dokończył, bo nie wyrobił się z terminami i pewnie obraził się na PKP, tak jak na prezydenta Ciechanowa.
Starostwo nie ma nic do wiaduktu.

Xawery
Gość
Xawery

–mławianka===w Twej informacji jest wiele prawdy, tylko cóż mamy z tego jak to do nikogo nie dociera, a zwłaszcza do BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, który cały czas chadza tylko po imprezach, i grzeje sie w blasku fleszy, wybitnej rzecznik ratusza PANI GRZYWACZ, a Burmistrz obraził się na PKP i na prezydenta Ciechanowa, to tym bardziej nie liczy się z opiniami mieszkańców, a o wiadukcie na Zatorzu będzie mówił w następnej kampanii wyborczej, o ile3 do niej dotrwa, wszak prawdopodobnie szykuje się REFERENDUM===OBY Z DOBRYM SKUTKIEM.

Diabły
Gość
Diabły

Przecież To Rakowski był Burmistrzem i w tajemnicy sie układał zeby na Zatorzu nie było wiaduktu a teraz udaje świetego o kolaboruje z Kowalewskim, WSTYD !

mławianka
Gość
mławianka

Co Rakowski to Rakowski (a czy w tajemnicy, czy radni byli głusi nie mnie oceniać), a ostatnio tematem zajmuje się burmistrz, już chyba od dwóch kadencji.

Diabły
Gość
Diabły

kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą, ale, mieszkańców nie oszukacie. Nie było ani jednej sesji Rakowskiego, ani spotkanie z mieszkańcami. Robił to w tajemnicy bo miał pełne portki, że ludzie wyjdą na ulice, a teraz umywa rece i z Kowalem udają niewiniątka. Ich obecne spoufalanie tylko do potwierdza.