Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Umowa z wojewodą podpisana. Powiat otrzymał niemal 19 mln zł na drogi


11 grudnia br., w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Konstanty Radziwiłł podpisał umowy na realizację  zadań drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z przedstawicielami 47 mazowieckich samorządów. Wśród nich znalazł się też powiat mławski z niebagatelną kwotą niemal 19 mln zł dofinansowania. Z najbliższych nam samorządów umowę na dofinansowanie podpisywała również gmina Strzegowo.


Umowa z Powiatem Mławskim opiewa dokładnie na  kwotę 18 900 849,00 zł. Pieniądze przeznaczone są na remont drogi powiatowej Podkrajewo – Wiśniewo  (1 980 849 zł)  i rozbudowę prawie 8 km drogi powiatowej Bogurzynek – Mdzewo wraz z remontem mostu na rzece Sewerynce w m. Kowalewko  (16 920 000 zł). Obie inwestycje otrzymały maksymalną kwotę dofinansowania w wysokości 80% wartości zadania. Jest to najwyższa kwota dofinansowania inwestycji drogowych w ciągu jednego roku w historii Powiatu Mławskiego.

Łączna kwota dofinansowań przyznanych dla mazowieckich samorządów z FDS to 157 494 733,86 zł. W ramach tego wsparcia wybudowane, przebudowane, rozbudowane i wyremontowane zostanie około 215,2 km dróg.

źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki/Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu

Co wolno wojewodzie… Wojewodą jest ten, co walczył z lekarzami rezydentami, nie rozwiązał kolejek do lekarzy. Polacy nie wybrali go do Sejmu. No to Partia dała mi ciepłą posadkę.

Diably
Diably
4 lata temu

Sprzedawczyki z Mlawskiego PiS. Trzebs za grosz honoru nie miec honoru. Za wladze diablem by sie dogadali.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Diably

Tutaj, myślę, że akurat nie masz racji.
PIS po prostu pokazuje jak traktuje swoich.
Druga sprawa to, to że PIS obiecywał wspierać remonty dróg, a więc robi to.
Starostwo widocznie złożyło dobry wniosek dobrze udokumentowany, jeżeli otrzymało tak wysokie dofinansowanie.
Może osobę odpowiedzialną za składanie wniosków o dofinansowanie z funduszy zewnętrznych w UM należałoby wysłać do Starostwa na przeszkolenie, a nie jeździć na wycieczki do Muscufo czy też do innych miasteczek w Europie.

Zatorze
Zatorze
4 lata temu
Reply to  mławianka

Przecież to obecny Starosta, Rakowski sprzedał wiadukt na Zatorzu jak był burmistrzem, Amnezja stacza czy świadomie i perfidnie okłamujesz czytelników ?

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  Zatorze

Zatorze === no jak widzicie za te działania które uniemożliwiły budowę wiaduktu, PAN RAKOWSKI ZOSTAŁ STAROSTĄ POWIATU !!! a całej tej sprawie nie bez winy jest także Kowalewski===który stosuje zasadę ŻE OBIECANKI CACANKI A GŁ***** RADOŚĆ !!!!

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Diably

Z jakiej choinki żeś się zerwał człowieku? Chyba nie świątecznej, bo jeszcze Adwent jest.

Władza, w tym samorządową, jest po to, żeby realizować interes ludzi.

Czynienie PiS zarzutu z tego, że buduje drogi powiatowej i jeszcze przeznacza na to pieniądze, jest niedorzeczne.

aaaa
aaaa
4 lata temu
Reply to  Hemi

Zamy kaja ludziom drogi, Rakowski wszystkich potrafi sprzedać, gdzie wiadukt na Zatorzu?

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  aaaa

Od wiaduktu na Zatorzu to jest burmistrz o ile się nie mylę. Przecież burmistrz robił kilka projektów za pieniążku podatnika, prowadził rozmowy z PKP, których pewnie nie dokończył, bo nie wyrobił się z terminami i pewnie obraził się na PKP, tak jak na prezydenta Ciechanowa.
Starostwo nie ma nic do wiaduktu.

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  mławianka

–mławianka===w Twej informacji jest wiele prawdy, tylko cóż mamy z tego jak to do nikogo nie dociera, a zwłaszcza do BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, który cały czas chadza tylko po imprezach, i grzeje sie w blasku fleszy, wybitnej rzecznik ratusza PANI GRZYWACZ, a Burmistrz obraził się na PKP i na prezydenta Ciechanowa, to tym bardziej nie liczy się z opiniami mieszkańców, a o wiadukcie na Zatorzu będzie mówił w następnej kampanii wyborczej, o ile3 do niej dotrwa, wszak prawdopodobnie szykuje się REFERENDUM===OBY Z DOBRYM SKUTKIEM.

Diabły
Diabły
4 lata temu
Reply to  mławianka

Przecież To Rakowski był Burmistrzem i w tajemnicy sie układał zeby na Zatorzu nie było wiaduktu a teraz udaje świetego o kolaboruje z Kowalewskim, WSTYD !

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Diabły

Co Rakowski to Rakowski (a czy w tajemnicy, czy radni byli głusi nie mnie oceniać), a ostatnio tematem zajmuje się burmistrz, już chyba od dwóch kadencji.

Diabły
Diabły
4 lata temu
Reply to  mławianka

kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą, ale, mieszkańców nie oszukacie. Nie było ani jednej sesji Rakowskiego, ani spotkanie z mieszkańcami. Robił to w tajemnicy bo miał pełne portki, że ludzie wyjdą na ulice, a teraz umywa rece i z Kowalem udają niewiniątka. Ich obecne spoufalanie tylko do potwierdza.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x