Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Stanęli pod mławskim sądem z transparentem


Grupa kilkunastu osób stanęła pod mławskim sądem na ulicy Reymonta. Uczestnicy, chcieli wskazać na potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości i poprzeć rządową reformę.


Zobacz materiał video. Dla Codziennika Mławskiego wypowiada się Maciej Jankowski.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

96
KOMENTARZE

avatar
1500
Zdrowy i świadomy
Gość
Zdrowy i świadomy

Na PO i reszte kolesiostwa i przedstawicieli niemieckiej polityki głosują ludzie, którzy: – mają rodziny lub sami są związani z post-prlowskimi posadkami w urzędach i innych instytucjach – przedawkowali TVNiemiecką największą propagandę w III Rzeczpospolitej (może ładne stroje prowadzących i ich wyklepane buzie z białymi ząbkami zrobionymi za skradzione własnie Wam pieniążki decydują o wyborze) – kompletnie nie interesują się lub mają totalnie gdzieś historię Polski (gdyby poznali ich opinia zmieniłaby się diametralnie) – kombinowali za czasów PO-PSL z wyłudzaniem ubezpieczeń komunikacyjnych, wyłudzaniem VAT i innych przestępczych działalności – po prostu nienawidzą Polski , polskiej kultury , chrześcijaństwa od 1000… Czytaj więcej »

Observer
Gość
Observer

Nie wiem u jakiego konowała byłeś „zdrowy i świadomy”, ale koniecznie powtórz badania,
bo to co napisałeś nie świadczy dobrze o twoim zdrowiu, szczególnie psychicznym.
Wzrok też nie najlepszy, jeszcze trochę i… lepiej już kup sobie białą laskę i rozejrzyj się za jakimś psem przewodnikiem, puki jeszcze trochę widzisz.

Observer
Gość
Observer

Polska wstaje z kolan?
„W rankingu rzeczywistej konsumpcji prywatnej za rok 2018 Polska uplasowała się na 21 pozycji. Osiągnęliśmy wynik 76 proc. średniej unijnej. Od Niemiec – drugiego najbogatszego kraju Europy, dzieli nas przepaść.
Polskę w rankingu niewiele dzieli od Rumunii, której poziom zamożności mierzony rzeczywistą indywidualną konsumpcją wynosi 71 proc. średniej unijnej. Oprócz Rumunii gorszy od Polski wynik osiągnęły jeszcze m.in. Słowacja, (73 proc.), Węgry (64 proc.) czy Bułgaria – ostatnia na liście z wynikiem 56 proc.”
Doganiamy Rumunię…, a Trump żarty sobie robi z dudusia, takie to wstawanie z kolan. My już upadliśmy na oba kolana jak duduś przed Trumpem.

Nowy czytelnik
Gość
Nowy czytelnik

Naukowcy z Uniwersytetu w Bolonii zdiagnozowali nowy rodzaj choroby: PISOGŁOWIE. Leku na razie nie opracowano.

Anonim
Gość
Anonim

Ja bym inaczej ten rodzaj przypadłości nazwał, ale to tylko kwestia… nazewnictwa…

Mlawianka
Gość
Mlawianka

DO Nowy Czytelnik Tak tak pisoglowie to mądrość i zapał do pracy nie fałszu i napychania kieszeni Prosimy o lek aby być jeszcze bardziej silnymi bo opozycja rzadna władzy i kolesiostwa.

Xawery
Gość
Xawery

Mlawianka==jak tylko ten lek sie ukaże na rynku, to powinnaś sie w niego zaopatrzyc==moze wyleczy Cię ten lek z tej pisowskiej zarazy. Szkoda aby taki talent publicystyczny sie zmarnowal.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

„Czy po reformach PiS, polskie sądy funkcjonują lepiej czy gorzej niż przed reformami.”

JEST GORZEJ – 55,4%

JEST LEPIEJ – 17,6%

BRAK ZDANIA – 26,9%

Sondaż dla Rzeczpospolitej.

Ci państwo wyżej żyją w jakimś matrixie. Ponad połowa Polaków z nimi się nie zgadza.

Hemi
Gość
Hemi

Właśnie, radzę wyjść z Matrix-a. Reformy PiS w systemie sprawiedliwości są w sporej części sabotowane przez grupę sędziów, której wydaje się, że może sobie dowolnie wybierać przepisy, które im pasują, a te, które im nie pasują, zwyczajnie ignorować. Jak tacy ludzie mogą urzeczywistniać konstytucyjną zasadę równości wobec prawa, skoro sami pokazują ludziom, że ich dotyczy tylko to prawo, na które łaskawie się zgodzą, a reszta to makulatura? Ciekawe, kiedy np. policjanci czy wojskowi wpadną na to, że idąc za tym chorym przykładem część przepisów, np. dyscyplinarnych, można zwyczajnie zignorować pod jakimś pretekstem, a to sprzeczne z konstytucją, a to niedemokratyczne,… Czytaj więcej »

Mlawianka
Gość
Mlawianka

Do Hemi TAK JEST nie jestem i nie byłam politykiem choć to temat mi nie obojętny oberwuje i śledzę na bieżąco i wiem jedno jest w różnych sferach dużo lepiej Polska powstaje z KOLAN.Mnóstwo ludzi jest za REFORMĄ MIN SADOWNICTWA ☺

z powiatu
Gość
z powiatu

A według mojego sondażu Rzeczpospolita i jej wyniki pasują do rzeczywistości ja kwiatek do kożucha …. mój sondaż wskazuje na natychmiastową likwidację kasty

Mlawianka
Gość
Mlawianka

DO HEMI super wpisy Widać są jeszcze madarzy ludzie Mlawianka pisior

Xawery
Gość
Xawery

Mławianka==ten Hemi jest tak samo mądry jak ty, a ta moja informacja jest dla ciebie i hemiego I tych nawiedzonych których w taką pluchę wyciągnął z domu Jankowski i Wrzyszcz: Powinniście wiedzieć że projekt który tak ochoczo popieracie, to projekt uchwały októrym można powiedzieć tak=== ALBO SŁUCHASZ SIĘ PIS I JEJ FUNKCJONARIUSZY===ALBO PRZESTAJESZ BYĆ SĘDZIĄ. TO JEST PROJEKT KTÓRY DE FACTO, KASUJE WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI W POLSCE. Teraz sędzią tak dla was, jak i dla reszty społeczeństwa, będzie wybitny strateg Kaczyński, który już teraz ma swoje centrum dowodzenia na NOWOGRODZKIEJ nad takim matołami jak ci na zdjęciu. A jednak piosenka MŁYNARSKIEGO… Czytaj więcej »

Robert Maciej Jankowski
Gość
Robert Maciej Jankowski

W prawdziwość Twoich mądrości uwierzę, jak będziesz miał odwagę pisać pod swoim imieniem i nazwiskiem! Skryć się i pluć na wszystko, to mało honorowe i śmierdzi mi tchórzostwem. Dotyczy to wszystkich, którzy nie wymieniając poglądów potrafią tylko sobie poużywać, by sobie ulżyć. Ciekawe, czy bylibyście tacy odważni, gdybyście musieli pisać pod prawdziwym nazwiskiem?

Chris
Gość
Chris

Lemingi (napisałem z wielkiej litery, bo zacząłem zdanie) oczywiście nie wiedzą o co chodzi. Za dużo TVN-ów radzieckich się naoglądali i myślą, że myślą hahhah. A tymczasem powiedzieli im jak mają myśleć, ot taka taktyka UB-ecka. Krytykują wszystko to co normalni Polacy i obecny Polski Rząd chce przeprowadzić dla dobra Polski, wbrew postkomunistycznym towarzyszom, którzy są wszechobecni w społeczeństwie.

Polak
Gość
Polak

Towarzyszu Chris mieliście pozwolenie od I sekretarza partii Kaczysława z KC PZPR PiS na zabranie głosu.

tik tak
Gość
tik tak

Towarzyszu „Polak” wy macie chyba pozwolenie od towarzysza sędziego Iwulskiego który wydawał wyroki na Polaków – tych prawdziwych nie farbowanych. Katalog IPN informuje o siedmiu wyrokach wydanych pod przewodnictwem lub z udziałem sędziego wojskowego Józefa Iwulskiego.

mławianka
Gość
mławianka

Dobrze, że piszesz to z własnego doświadczenia, kaczysto-komunisto Chrisie, tylko proszę
Nie oceniaj ludzi swoją miarką.
Z moich obserwacji wynika, że ci oglądają TVP i popierają PIS to właśnie mają problemy z korzystaniem z szarych komórek, czego twój (nie będę używała wielkiej litery. bo to nie początek zdania) komentarz jest jawnym dowodem.

tik tak
Gość
tik tak

hahahaha „młąwianka” po PZPR-ówka chciała zabłysnąć intelektem i jakoś nie wyszło 🙂 Jest w Mławie trochę takich „Mławianek” które biegały z czerwonym sztandarem na ramieniu a teraz oglądają tylko TVN bo polska telewizja boli.

mławianka
Gość
mławianka

Ależ jesteś głupi, widać, że TVPIS oglądasz. Ja nie mam telewizora, miałam, ale go sprzedałam, bo wolę oglądać, to co mi odpowiada, a nie do czego mnie zmuszają poszczególne stacje telewizyjne. Dzięki temu, że dużo czytam, moje szare komórki nie zanikają, mam wyobraźnię i potrafię SAMODZIELNIE MYŚLEĆ, czego ty jednak tiktaku nie potrafisz. Więcej telewizji i będziesz miał siano w głowie.

Xawery
Gość
Xawery

Tak Polska telewizja boli, i to bardzo dlatego ze przez taka telewizję, mamy w kraju tyle baranów, ktorzy popierają tych CIEMNIAKOW W SEJMIE, to wlasnie Ci co oglądają TVP, i takich tuzow dziennikarstwa, jak Bracia Karnowscy, Jak Ziemkiewicz, jak knur Semka, jak Gmyz, tego hama nie wpuszcono, na wreczanie,NAGROD NOBLA, SAKIEWICZ, i wielu innych ale zamyka tą szczujnie dziennikarską, krory teraz mieni się sprawiedliwym dziennikarzem, a wczesniej był SEKRETARZEM KC.= PZPR, bo gdyby nie TVN, to nie wiedzielibysmy, o pokojach na godziny, o BANASIU, to Kuchcinski, Marszalek xSejmu, zabawial się z ,15 latko w burdelu, takich przykładów mozna mnozyc setki.

genek
Gość
genek

obyś dojechał jako zapłaciłeś..profesor alosza Adwiejew to słynne powiedzenie z Odessy kłania się… temu sędziowi co mienia 200 PLN ukarał był bezprawnie dedykuję… aby ministra Gowina minister Ziobro ino tylko DOKOŃCZYŁ !!! we muławie toże jak widać po komentarzach jest pilna potrzeba naprawy i niech KTO do Warszawy napisze bo do ministra Ziobro Ministerstwa Sprawiedliwości nie wiem jakieś są procedury co mejlem zwyczajnie nie da się nic przekazać tylko jakieś skomplikowane procedury czy list polecony jedynie… a ja bym chciał duuuużo opowiedzieć co się w tej mulawie bardzo wielu zwykłym ludziom NIE PODOBA i niech KTO doniesie do ministra Ziobro… Czytaj więcej »

Pola
Gość
Pola

Jak już zniszczą sądy to wezmą się za wolne media i każda krytyka władzy będzie karana. Panie Prezydencie symbolicznie unieważniam swój oddany na Pana głos. Pomyliłam się.

Hemi
Gość
Hemi

Sprawdź sobie listę patologii dyscyplinarnych i orzeczniczych zanim zapiszesz, że teraz nastąpi rzekomo zniszczenie POwolnych sądów.

I mówiąc o wolnych mediach które masz na myśli, te, których centrale decyzyjne są poza granicami Polski? Mam uwierzyć, że zagranica taka zatroskana o polskie sprawy? Litości…

tik tak
Gość
tik tak

Hemi ona nie zrozumie. Szkoda klawiatury. Naogląda się to i nasłucha TVN-u a w TVN-ie nie mówią że sędzia jest złodziejem tylko że roztargniony. To takie ładne określenie. Według takiej „Poli” ukaranie roztargnionego złodzieja to skandal. To niszczenie „wolnych sądów” „Pola” lubi być okradana.

Xawery
Gość
Xawery

==przykre jest tylko to, że od jakiegoś czasu pojawiła się na tym normalnym portalu jak codziennik.pl===PATOLOGIA W POSTACI, KTÓRA UKRYWA SIE POD NICKIEM Hemi, I ZARZUCA NAS CYTATAMI Z TVP KURSKIEGO, który powiedział o nas cyt’ że ciemny lud wszystko kupi ” i przedstawiciel tego ciemnego ludu” hemi,” stara się nam wkładać te bzdury i przekazy od rządzącej pisowskiej mafii złodzieji i oszustów.

Przeciwnik pisiolizmu
Gość
Przeciwnik pisiolizmu

Dojeżdżam właśnie do Żoliborza mam szturmówkę i znicz – udam się pod dom szatana Kaczysława.

I see
Gość
I see

Czy Przybyszewski w tej akcji gdzieś się nie zawieruszył.
Widziałem go i jego kumpli.
Ciekawe, co tam robił, bo jak widziałem to stał przy transparentach i z kimś tam gadał.
On jest niemożliwy.
Ciekawe, gdzie podział się jego kumpel Mo… ński?

anonimowo
Gość
anonimowo

Czy kogoś dziwią te wycia KOMENTATORÓW ? Strach, strach, strach przed karami, przed uczciwym orzekaniem, przed karami dla ROZTARGNIONYCH.

anonimowo
Gość
anonimowo

Czytajcie dalej i płaczcie ” Kary dyscyplinarne: Nowelizacja zakłada, że za przewinienia dyscyplinarne może grozić sędziemu usunięcie z urzędu lub przeniesienie do innej jednostki. Za mniejsze „uchybienia” wprowadza się dodatkowo nową karę pieniężną w postaci miesięcznego wynagrodzenia. Rzecznik Dyscyplinarnych Sędziów Sądów Powszechnych i Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych będą mogli podjąć i prowadzić czynności w każdej sprawie dotyczącej sędziego. Nowelizacja zakłada też wyliczenie przypadków, za które grozić będzie sędziemu kara dyscyplinarna: 1) oczywista i rażąca obraza przepisów prawa, w tym odmowa stosowania przepisu ustawy, jeżeli jego niezgodności z Konstytucją lub umową międzynarodową ratyfikowaną za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Jeszcze nie słyszałem o jakimś zakładzie pracy, prawidłowo funkcjonującym , w którym nie istniałaby żadna odpowiedzialność dyscyplinarna.

Od lat istnieją programy TV opisujące patologie w sądownictwie (państwo w panstwie, sprawa dla reportera, Alarm…), za które to patologie odpowiedzialni są konkretnie ludzie, i włos nikomu nie spadł, poza jakimiś płotkami. W twarz skrzywdzony ludziom się śmieją Panowie w togach, jak to było w aferze reprywatyzacyjnej.

Wejdzie w życie odpowiedzialność dyscyplinarna w sądownictwie ,i skończy się bezkarność. I dlatego taki wrzask.

Mlawianka
Gość
Mlawianka

Do Hemi SUPER TEŻ TAK MYŚLĘ ☺

Obywatel
Gość
Obywatel

Gdyby kierując się słowami p. Terleckuego to w takim razie poprosze reforma w Sejmie. Wszystkich z czasów tzw komuny – aut.

anonimowo
Gość
anonimowo

Czytam te komentarze i się śmieję. Widać strach kasty i jej komunistycznych wspierających. To fantastyczna wiadomość. Przestraszyliście się po PZPR-owcy ? Wyjecie pięknie ! Płaczcie. Nikogo myślącego nie zdziwi wasz płacz i wasze wycie. Dzisiaj do Sejmu wpłynął poselski projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Sądzie Najwyższym i innych ustaw. Zrobiło się gorąco – prawda ? Sędziowie będą znacznie bardziej kontrolowani niż do tej pory. Będą musieli składać pisemne oświadczenia o: 1) członkostwie w zrzeszeniu, w tym w stowarzyszeniu – ze wskazaniem nazwy i siedziby zrzeszenia, pełnionych funkcji oraz okresu członkostwa; 2) funkcji pełnionej w organie fundacji nieprowadzącej działalności… Czytaj więcej »

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Ciekawe dlaczego posłowie sami nie obejmą się taką jawnością jak tacy święci.

mławianka
Gość
mławianka

Tak, szczególnie święci są posłowie ci z PIS.
Jakie słowa poleciały w eter?
„TRZEBA ANULOWAĆ, BO PRZEGRAMY”
To jest ta otwartość, sprawiedliwość, poszanowanie prawa, uczciwość – ech, szkoda języka strzępić…

Obywatel
Gość
Obywatel

Chyba większość chce reformy. Pytanie czy w takim wydaniu jakie podaje nam PiS jest właściwą. Wg mnie nie. To nie jest reforma zgodna z demokracja.

Hemi
Gość
Hemi

Zgodna z demokracją byłaby taka reforma, która wprowadziłaby społeczną kontrolę nad wyniatrm sprawiedliwości poprzez np.:

1) wybór bezpośredni sędziów w powiatach lub okręgach,

2) wprowadzenie szerokiej rzeszy ławników, czyli zwykłych ludzi cieszących się nieposzlakowaną opinią i kierujących się głównie poczuciem słuszności.

Przy czym obydwie te opcje nie wykluczają się.

Odrębną kwestią, w przypadku której nie może być żadnego kroku w tył, jest wzmocnienie odpowiedzialności dyscyplinarnej w aparacie sprawiedliwości.

Mlawianka
Gość
Mlawianka

Do Hemi SUPER tak jest!

Polak
Gość
Polak

Czyżby ta wycieczka pod sądem to przyjechała z Podkarpacia. Bo nie może być, że to nasi miejscowi towarzysze.

Xawery
Gość
Xawery

Skończyły się spływy kajakowe, na MAZURACH, i Pan Jankowski dopłynął wprost pod sąd, aby szerzyć swą propagandę==no cóż szuka zajęcia na okres zimowy.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Popieram reformę sądów bo wystarczy obejrzeć tylko program TV państwo w państwie i wtedy można ocenic jak wiele niesprwidliwyvh i krzywdzącch wyroków sądowych zostało wydanych które zniszczyly życie i cały dorobek

Obserwator
Gość
Obserwator

Czas realnie ocenić sytuację sądów którzy nie mają ochoty dobrze zapoznać się z aktami sprawy bo 8 sekund ma na zapoznanie się ze stroną tak twierdzil jeden z sędziów i po takim zapoznaniu wydany jest wyrok obawiam się że nie jest napewno sprawiedliwy

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Tymczasem PiS wprowadził tak wspaniałe reformy, że po ich stosowaniu czas rozpraw znacząco wzrósł. I nie mówcie, że to może „źli” sędziowie blokują, bo tu mowa o tych, których PiS sam powołał.
PiS wam pluje w twarz, a wy mówicie że deszczyk pada i się cieszycie.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

A sędziowie orzekają na podstawie przepisów prawa, które uchwala Sejm, czyli od 5 lat PiS. Podporządkowanie sądownictwa Partii (Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi!) w niczym nie pomoże.

Xawery
Gość
Xawery

Agnieszka==winnaś także zapoznać się z danymi ile w setkach tysięcy spraw, ktore odbywają się w Polskich sądach zapadło wyroków, zgoła innych o jakich piszesz, a sprawy o których piszesz to zaledwie promil, i nie można tak wszystkiego generalizować, ale faktem jest że tak nie powinno być, ale także sędziowie są tylko ludzmi, i też mogą się mylić.

velvet
Gość
velvet

Macie Ziobro, Piotrowicza, Pawłowicz, Przyłębską… No przecież majcie swoją reformę. Jeszcze coś nie tak? Żenada, ciągle te same osoby na forach, przed sądem, ciągle im mało. Zniszczyliście całe sądownictwo i jeszcze macie czelność się wypowiadać? Idźcie z pretensjami do Jarka…

Hemi
Gość
Hemi

Żartujesz? Przecież kasta opiera się rękami i nogami przed reformą, ze skargami biega zagranicę, Brukseli w rękaw się wypłakują. Przejdźmy na teren faktów. W wyniku afery reprywatyzacyjnej na bruku znalazła się ok. 45 tys. osob. Czyli lekko licząc cała Mlawa razy 1,5. Było to największe wywłaszczenie w powojennej Polsce . Po prostu granda. I co, kogo sądy skazały za tę aferę? Autorów? Roznych cwaniaków? Tych, którzy w ustanawiali kuratorów sądowych dla 120-latków? Nie, skazanym, i to dwukrotnie, został działacz społeczny, który ujawnił tę mega aferę. I takich przykładów jawnej niesprawiedliwości można by mnożyć. I dlatego reforma sądownictwa jest konieczna, a… Czytaj więcej »

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Reforma jest potrzebna, ale nie taka, że podporządkuje się sędziów Ziobrze.
PiS miał wprowadzić ustawę reprywatyzacyjną. Nie zrobił tego, więc niech nie wyciera gęby aferą reprywatyzacyjną, jak klęka na kolanach przed ambasadami obcych państw.
Kasta to już jest, PiSowska w sądach.

Xawery
Gość
Xawery

Hemi przejrzyj te wszystkie, ponad 250 afer, pisowskiej mafi, kombinatorow i zlodzieji, znajdziesz opis w internecie, ten dzialacz o ktorym piszesz, to JAN SPIEWAK skazany za klamstwa na grzywny, 5,000 i 10,000 tys zlotych, i słusznie bo bezpodstwanie pomawial prawnik krora prowadzila sprawę, i za te oszustwa zostal skazany, to tylko w twym ciemnym pustym łbie, biegaja na skargę do BRUKSELI, pougijesz sie bajkami i opowieszciami zaslyszanymi u prawych i sorawiedliwych takicj jak Prof.TERLECKI, pseudonim PIES, jak perukarz SUSKI, jak klamca MORAWIECKI, ktory majatek orzepisal na żonę zwlaszczaye hektary ziemi kupione, za 40,000tys, a dzis warte, milony, jak Beata Szydlo,… Czytaj więcej »

Mlawianka
Gość
Mlawianka

Do hemi Tak jest.Sama sprawiedliwość w słowach jeszcze są myślący ludzie tzn jest ich wiele Brawo

Velvet
Gość
Velvet

Ale bełkot.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Popierają reformę, czyli uczynienie prokuratora stanu wojennego Piotrowicza sędzią pisowskiego Trybunału? Chcecie dekomunizacji i nie widzicie jak władza śmieje się wam w twarz? Jak można być tak krótkowzrocznym? I to w dzień rocznicy stanu wojennego. PiS wprowadza komunistyczne zmiany w sądownictwie, a wy temu przyklaskujecie.

Hemi
Gość
Hemi

Sędzia Nizieński też piastował swą funkcję za czasów PRL, a nikt o zdrowych zmysłach nie zarzucii mu, ze wysługiwał się komunie.

Uczciwy człowiek potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, czy to PRL czy stan wojenny czy PO-stkomuna.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Broniąc księdza z Tylawy. No rzeczywiście uczciwy człowiek, z „piękną przeszłością” jak o sobie mówił. Tak jak dekomunizacji, trzeba będzie dokonać „depisyzacji”.

Mlawianka
Gość
Mlawianka

DO HEMI święte słowa UCZCIWY CZŁOWIEK

Xawery
Gość
Xawery

Mławianka==czy ty swoimi postami musisz na prawdę robić z siebie takiego klakiera, na usługach Hemiego==NIE PRZYNOŚ NAM MŁAWIANOM WSTYDU !!!!

Marco
Gość
Marco

Ruina ideologiczna,ekonomiczna,itd.,jaką pozostawili po sobie komuniści,to zadanie, z którym borykać się będą pokolenia, ale spustoszenie w dziedzinie moralno-umysłowej,pozostawione przez komunistów są trudne do ogarnięcia, zwłaszcza, że nikt się tym poważnie nie zajmuje.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Polska w ruinie, ale po 5 latach PiS już nie! I komunizm się skończył, dzięki łaskawie nam panującym, już drugi czy trzeci raz, już się pogubiłam /ironia.

Xawery
Gość
Xawery

WSZYSCY CHYBA CZEKAJĄ NA ODKRYWCĘ MARKO==POLO== CZY TAK TRUDNO CI ZROZUMIEĆ, ŻE DZISIEJSZA EKIPA KTÓRA RZĄDZI POLSKĄ, BYLA WYCHOWANA ZA KOMUNY, I za wszelką cenę chce wrócić do tamtych czasów, to przecie w pisie bardzo dobrze czuli się i nadal czują komunistyczni prokuratorzy, PIOTROWICZ, którego DUDA awansował na sędziego trybunału. sędziowie KRYŻE, członek PZPR z Płocka Jasiński, przyjaciel Kaczyńskiego, wybitny dziennikarz KRÓL były sekretarz KC.PZPR , i wielu innych byłych partyinych kacyków, którzy dziś w pisie czują się jak ryby w wodzie.

Barbara
Gość
Barbara

Wspieram inicjatywę, sądy są stronnicze. Jedno wielkie kolesiostwo. Uprzywilejowanea kasta. Komuna, nie chcę stracić wpływów. Wykształcili dzieci i wnuków a teraz są silni i nie chcą ustąpić aby swoich chronić

Toma
Gość
Toma

Ja tez jestem za reformą sądownictwa.To się powinno zmienić .Ale czy za taką reformą jak w obecnym wydaniu.???
Na pewno nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mariusz
Gość
Mariusz

Co za dno Rozwiązali im PZPR ale ma ją za to PiS. Gomułka nie żyje ale jest Jarek dwie wieże Polskę Zbaw Kaczyński. Takie pikiety poparcia dla opresyjnej władzy ostatni raz były w PRL. Pamiętajcie pisorki każda rewolucja zjada własne dzieci. Na was też przyjdzie czas. Poczujecie pisowski bat na swoich plecach. PiS też wam wprowadzi stan wojenny. To tylko kwestia czasu gdy nie będziecie się już mogli bronić przed niezawisłymi sądami. Witamy w Pislamabadzie. Dziś 13 grudnia…znamienne. Jarek śpi w domu jak wtedy, Piotrowicz znowu jest w sądzie, telewizja kłamie i nie ma Teleranka w telewizji.

Xawery
Gość
Xawery

Tak Mariusz, przyjdzie czas na rozliczenia, tych ktorzy teraz rujnuja KRAJ, pomu juz to sie zaczyna, a efektem tego, jest sprawa BANASIA, juz zaczynaja się zrec miedzy sobą, oj bedzie ciekawie, Jaki juz sie tlumaczy, tylko powinien to robić przed prokuratorem?, a KEMPA, czeka az zajmą sie takze i prześledza, jej dzialania.

Lllllll
Gość
Lllllll

To chyba żart.

Hemi
Gość
Hemi

Ciekawa inicjatywa społeczna, która zasługuje na uznanie.

Trzeba skończyć wreszcie z tym osobliwy stanem rzeczy, że sądownictwo nie podlega jakiejkolwiek kontroli społecznej.

Nie może być tak, że sędziowie nie podlegają prawu powszechnemu i są nietykalni. Bez aluzji personalnej do kogokwiek rzecz jasna, rozumiem, że manifestacja dotyczy systemu ogólnokrajowego, panstwowego, a nie tego konkretnego sądu (?).

Powinno być tak,że ten, kto uzyskał na koszt społeczeństwa wielkie przywileje, powinien mieć też względem tego społeczeństwa ponadprzeciętne obowiązki.

Xawery
Gość
Xawery

Hemi==czy Ty w ogole zdajesz sobie sprawę,że popierasz, bezprawne dzialania, pisowskich aparatczykow, pod wodzą mgr, ZIOBRY, ze ta ustawa ktora przygotowali jest sprzeczna z wyrokiem TSUE, i to jest pierwszy krok do opuszczenia UE, Polska, za Prezydentury Lecha Kaczynskiego, podpisała TRAKTAT LIZBONSKI, I TRAKTAT AKCESYJNY Z UNIĄ== a tym samym przyjela zobowiazanie do przestrzegania unijnego prawa, ktore ma wyzszosc nad prawem Polskim, i jesli ustawy uchwalane przez Sejm jest sprzeczne z prawem U.E, to wyroki wydawane przez UNIJNY TRYBUNAL, sa zabowiazujace dla przestrzegania tego prawa przez obecnie rzadzacych. HEMI zacznij sluchac ludzi madrzejszych od tych pisowskich nieudaczników, dla ktorych PRAWO… Czytaj więcej »

Polak
Gość
Polak

A ile płacili za stanie z tymi śmiesznymi postulatami?

Mariusz
Gość
Mariusz

Nawiedzonym się nie płaci. Pożyteczny idiota jest zawsze pożyteczny bo jest za darmo.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

DZIŚ 13 GRUDNIA==37 LAT TEMU 1981 ROKU zaczął się stan wojenny===i taką smutną rocznicę znalazła się w naszym mieście garstka oszołomów, która popiera zmiany w sądownictwie, zmiany które przypominają najgorszy czas tamtego okresu. a przy tej okazji chcą się znowu pokazać tacy aktywiści jak były księgarz i kandydat na Burmistrza miasta, a obecnie zajmujący się kajakami i pływa, Pan Jankowski, i były Radny Wrzyszcz, który pukał wiele razy w wyborach aby znowu dostać się do R.M Panie Wrzyszcz ta biało-czerwona w Pańskich rękach to profanacja, tej flagi.===ale to szczęście że na obydwu poznali się mieszkańcy i zostali na aucie tak… Czytaj więcej »

tik tak
Gość
tik tak

Dziadku z bliska. Bardzo Ci współczuję. Żółć się z Ciebie wylewa , zazdrość cię spala, starość też już blisko. Nie zazdrość nic i nikomu. Naucz się liczyć lata, może coś poczytaj bo na rozum już za późno.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

tik=tak==ofszem powiem ze to sa dobre cukierki w dobrym w opakowaniu, ale nie w Twoim wydaniu, moj nick mowi prawdę, jestem dziadkiem i to w slusznym wieku, ktory opisujac fakty poznal je az za dobrze, i piszac swoje posty staram sie przestrzegać przed takimi działaniami, tym bardziej „krew czlowieka zalewa, kiedy czyta te wypociny, co no których nawiedzonych, a moze i wyświęcony, tak jak ten ktory wszystkie rozumy pozjadal ale zostaeil sobie ten jeden pisowski, tak to Hemi, ktory zamiast sluchac profesorskich autorytetów, slucha wielpkrotnie w swej niewiedzy cytujac pisiwskich oszołomów, z tytulem mgr, takich jak incjatorzy tego haniebnego projektu,… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Dziduś, przypomnę coś, o czym niektórzy wybijający Konstytucyjny Porządek z wielkich liter nie pamiętają albo nie chcą pamiętać:

– Konstytucję z 1997 r. poparło w referendum 6,4 mln wyborców.

– Program PiS poparło w 2019 r. 8 mln wyborców.

Więc nie opowiadaj please dyrdymałów o jakichś autorytetach profesorsko-prawniczych, bo zwykły operator pługa potrafi porównać te dane i wyciągnąć wnioski.

Mlawianka
Gość
Mlawianka

DO HEMI tak jest mądrze piszesz

Xawery
Gość
Xawery

Nie dziwią mnie te twoje dane, i zachwyt że na PIS glósował, 8 milionów, a dlaczego ciemniaku nie podasz danych ile na pis nie głosował, w ostatnich wyborach a było to 9 milionów głosów na partie opozycyjne, a szkoda tylko że tych którzy słuchaja takich chłopów od pługa jak ty będzie coraz mniej , i póki się POLACY nie uaktywnią to tacy piewcy, jak ty cały czas wśród tego ciemnego pisowskiego luda, którego jesteŚ reprezentantem, będą słuchać, czyżbyś zapomniał języka polskiego w tej plugawej gębie, że wstawiasz francuskie słówka, Ja wstawię ci inne plesse za to słowo bo dla mnie… Czytaj więcej »

Zatorze
Gość
Zatorze

Ale to, że ktoś jest szefem PIS w Mławie, ma plecy i układy i zostaje dyrektorem liceum, to już im nie przeszkadza. Weźcie się za swoich Mławskich sprzedawczyków z PiS !

Job
Gość
Job

Ich wypowiedź ma wiele do życzenia. Nie mają podstawowej wiedzy na temat ustawy o ustroju sądów powszechnych nie mówiąc o planowej reformie. Wstyd dla mieszkańca powiatu.

Polka
Gość
Polka

DO JOB tu nie chodzi o podstawową wiedzę … ale o ludzi sedziów pracujących w Polsce każdy mądry pokorny nie zabogaty Polak wie o co chodzi jest NIESPRAWIEDLIWOŚĆ

Hemi
Gość
Hemi

Nic nie szkodzi, że obywatele nie mają wiedzy prawniczej czy też wiedzy o ustroju sądów. Bo nie muszą mieć.

Mają za to pełne obywatelskie prawo wymagać, aby system sprawiedliwości był sprawiedliwy. A osoby z tego systemu sprzeniewierzające się uczciwości, prawości i bezstronności podlegały odpowiedzialności, i to surowszej niż zwykły obywatel, a nie udawanej.

To chyba nie jest wygórowane oczekiwanie.

Media
Gość
Media

PIĘKNA WYPOWIEDŹ CZŁOWIEKA proszę posłuchać Kolesiostwo Bogaty może załatwić wszystko Super wypowiedź to trzeba zmienić.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

BRAWO oby wiecej takich ludzi Mądrych silnych nie z sitwy dorabiajacej się gdzie taka rękę myje nie patrząc na innych uczciwych ludzi BRAWO

Next
Gość
Next

Sprawiedliwości nigdy nie było jednak w tej chwili odczuwa się polepszenie i więcej sprawiedliwości.Pokora i uczciwość oraz pomoc więcej nie trzeba

Iga
Gość
Iga

Jakie polepszenie? Bo dostajesz 500+ które i tak oddajesz państwu w większych podatkach w wyniku ciaglych podwyżek cen??? Bo dostałeś 13 emeryturę? Ja tej pomocy nie odczuwam, tym bardziej sprawiedliwości. I bez urazy radzę wieczorem poczytać trochę podręczników od prawa zamiast edukować się z wycietych z kontekstu informacji w TVP i dopiero wypowiadać się w pewnych tematach.

Mlawianka
Gość
Mlawianka

DO IGA cóż za myślenie było Ci dobrze co.

mławianka
Gość
mławianka

Ludziskom naprawdę brakuje zajęcia. Rozumiem jak stoją i protestują przeciwko czemuś, ale tutaj? stoją, bo popierają? – to chore, ale niech stoją, powinni stać non stop cały dzień, a potem całe święta chorować. Na zdrowie Panowie i Panie.

xXx
Gość
xXx

Wstyd i chańba dla naszego państwa ta grupa nieudaczników.b

Reforma sadow
Gość
Reforma sadow

Czy dyrektor lo tam byl?

pawel
Gość
pawel

Nic tylko im współczuć ślepoty i wiary w jednego człowieka…

Iga
Gość
Iga

Jestem tylko ciekawa ile z tych osób zna chociażby podstawy prawa, jego doktryny? Czy stoją tam bo może ktoś zobaczy i córka bądź wnuk dostaną pracę z poparcia PIS-u. Ciekawa jestem kiedy do Izby Dyscyplinarnej trafi np Pani Pawłowicz za wyrażanie swoich poglądów politycznych, stosując przy tym typowe dla siebie epitety, ublizajac przy tym godności pełniącej funkcji?Ups chyba nigdy bo „sąd sądem a sprawiedliwość musi być i tak po naszej stronie ” pis-owskiej stronie. Demokracji już dawno nie ma a data dzisiejsza nie przypadkowa.

Hemi
Gość
Hemi

No coś takiego, a w senacie opozycja uzyskała minimalną, ale jednak większość. Więc jest ta demokracja, czy jej nie ma?

Bo można odnieść wrażenie, że dla osób z kręgu SLD – POKO – PSL demokracja jest tylko wtedy, gdy oni wygrywają.

Gdy przegrywają, wtedy jakimś dziwnym trafem demokracją znika, nie ma jej nagle.

Może po prostu trzeba nauczyć się pogodzić z porażką?

Co do doktryny prawa, to wydaje mi się, że władzę zwierzchnią w państwie sprawuje naród, a nie zamknięte korporacje?

Xawery
Gość
Xawery

Hemi. Wladze zwierzchnia sprawuje NARÓD poprzez swych przedstawicieli, i wybrali takich ciemniaków, ktorzy chcą nam wprowadzic dyktaturę KACZYNSKIEGO ale nikt o zdrowych zmyslach nie przewidzial, ze tych przedstawicieli wybierali, takie BARANY I CIEMNIAKI JAK TY.

mławianka
Gość
mławianka

Hemi, przeczytaj to jeszcze raz:
„Co do doktryny prawa, to wydaje mi się, że władzę zwierzchnią w państwie sprawuje naród, a nie zamknięte korporacje”
Kiedy naród sprawował władzę? – nigdy i teraz naród też ma do powiedzenia tyle co u Kaczyńskiego brudu za paznokciem.
Nie bądź człowieku śmieszny. To, że jesteś naiwnym fanatykiem PIS i nie potrafisz samodzielnie myśleć, to już dawno dało się zauważyć. Oglądasz tę swoją TVP, to oglądaj, ale jednocześnie się wsłuchuj w to co mówią i czytaj to co piszą na paskach oraz przede wszystkim zacznij samodzielnie myśleć, wszak jesteś wykształcony.

Hemi
Gość
Hemi

Że Twoi zwolennicy przerżnęli wybory, to sorry, nie jest mi z tego tytułu przykro, przeciwnie.

Kaczyńskiego i PIS wybrali ludzie, wyborcy, poparli konkretne osoby i konkretny program.

PiS i w szczególności Solidarna Polska Z. Ziobry szły do wyborów z programem radykalnej poprawy sytuacji w sądownictwie i zwiększenia odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.

Program ten zyskał uznanie ludzi, PiS uzyskał bezwzględną większość w Sejmie i będzie ten program realizował, co tu jest nieprawidłowego?, to jest demokracja100%.

Program, który wygrał jest realizowany.

Wolność
Gość
Wolność

Demokracja to była wcześniej nawet jak PIS obejmował władzę. Teraz PiS z demokracji robi dyktaturę. Hemi napiszę wprost w Twoich wypowiedziach porównuję Cię do Islamskiego radykała. I taka zagadka stojąc obok niego, który by z was szybciej się wysadził za swoje przekonania?

Hemi
Gość
Hemi

Demokracją to nie jest sędziokracja.

Radzę o tym pamiętać.

Zgody ludzi na żadną sędziokrację w Polsce nie było i nie będzie.

I jestem chrześcijaninem, wypraszam sobie porównania z jakimiś islamistami.

Mlawianka ale nie ta co się nie zgadza
Gość
Mlawianka ale nie ta co się nie zgadza

DO HEMI super zgadzam się z wypowiedzią