Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

84 – letnia kobieta straciła oszczędności. Znów metoda „na CBŚP”


Policja ostrzega i prosi seniorów o rozsądek! Oszust podając się za funkcjonariusza CBŚP zadzwonił na telefon stacjonarny mieszkanki Ciechanowa prosząc o pomoc w akcji i schwytaniu złodziei. Skończyło się to dla 84-letniej kobiety utratą oszczędności.


W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez oszustów metodą jest tzw. oszustwo „na policjanta” lub funkcjonariusza CBŚP, gdzie pokrzywdzeni często tracą swoje oszczędności. Do takiej utraty gotówki doszło wczoraj w Ciechanowie. Na telefon stacjonarny 84 -letniej mieszkanki Ciechanowa zadzwonił kurier mówiąc że ma przesyłkę. Kobieta powiedziała, że nie będzie odbierać żadnej przesyłki i na tym rozmowa się zakończyła. Po kilku minutach zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. W rozmowie telefonicznej mężczyzna podał kobiecie swoje dane oraz poinformował ją o prowadzonej przez Policję akcji.  Wydał się kobiecie tak bardzo przekonywujący, że seniorka zgodziła się pomóc w ujęciu złodziei. Rzekomy funkcjonariusz CBŚP cały czas telefonicznie nadzorował poczynania mieszkanki Ciechanowa. Według poleceń wydawanych przez oszusta kobieta poszła do banku, wypłaciła z konta dużą sumę pieniędzy a następnie po powrocie do domu przekazała gotówkę oszustowi.

Policjanci po raz kolejny apelują, szczególnie do seniorów o ostrożność. Takie niespodziewane telefony nie zawsze muszą  zakończyć się dla nas stratą finansową. Przestrzegajmy  kilku podstawowych zasad. Między innymi pamiętajmy, że policjanci nigdy do nikogo nie dzwonią aby poinformować o prowadzonej akcji. Nigdy też nie proszą o przekazanie im pieniędzy. W sytuacji gdy ktoś do nas dzwoni i podaje się za policjanta, funkcjonariusza CBŚP, ABW czy prokuratora prosząc o przekazanie mu pieniędzy, należy natychmiast skontaktować się z prawdziwą policją, najlepiej udając się osobiście do  komendy policji.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x