Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Aktor, podróżnik, autor książek, mówi w ośmiu językach.  Zafascynował młodzież


Młodzież Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie nie żałowała spotkania z mówiącym w ośmiu językach aktorem, podróżnikiem i autorem książek – Tadeuszem Chudeckim.


Klasa I F tej szkoły uczestniczyła w spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej z aktorem, podróżnikiem i autorem  książek – Tadeuszem Chudeckim, który ze względu na swój zawód ma bardzo dobrą pamięć, co ułatwiło mu naukę języków obcych.  Potrafi posługiwać się ośmioma językami, a jego pasją są – jak to określa – podróże za „grosze”.  Do nich właśnie zachęcał na spotkaniu jak i w książkach swojego autorstwa np. „Dalej w drogę. Łatwe i tanie podróżowanie po Europie i okolicach, czyli wszystko, co turysta wiedzieć powinien”.

Gość opowiadał o krajach, które już zobaczył, a było ich aż 140. Zaznaczył,   że cały czas poszukuje miejsc niezwykłych. Podróżowanie porównał do czytania, bo według niego to poszerza horyzonty, człowiek w podróży dowiaduje się wiele o sobie oraz porównuje swoją wiedzę z ogólną  wizją  świata.

Pan Chudecki zachęcał młodzież, która tak licznie przybyła na spotkanie, do nauki języków obcych i poznawania świata, co sam czyni z wielką chęcią i pasją. Mówił, że krajem dla niego bliskim są Włochy może dlatego, że miał żonę Włoszkę (zmarła), z którą ma nastoletniego syna oraz  posiada również włoskie obywatelstwo. Mławskiej młodzieży zaprezentował się jako człowiek bardzo żywiołowy, pełen energii oraz ciekaw świata i ludzi.

źródło i fot. ZS nr 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x