Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kierowca miał ponad 2 promile. Policję wezwał świadek


W sobotę wieczorem, dyżurny mławskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego za kierownicą. Kierujący samochodem marki Mitsubishi Space Star miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany dzięki interwencji świadka.


Mieszkaniec Mławy zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę na ul. Gdyńskiej, w Mławie. Kierowca mitsubishi wyraźnie nie panował nad pojazdem, zjeżdżając do prawej i lewej krawędzi jezdni. Świadek pojechał za tym kierowcą a następnie powiadomił policję. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany na ul. Chrobrego w Mławie. Jak się okazało podczas interwencji, samochodem marki Mitsubishi kierował 28- letni mieszkaniec Mławy, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany, nietrzeźwy kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Został osadzony w mławskim areszcie, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policjanci dziękują świadkowi zdarzenia za szybką reakcję i pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego.

To niestety nie jedyny, pijany kierowca zatrzymany w weekend na terenie Mławy. W niedzielę, o godz. 19.00, interweniujący patrol zatrzymał na ul. Płockiej kierującego samochodem marki Opel Signum. 28-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Patrol ruchu drogowego odebrał mężczyźnie prawo jazdy. Trwają czynności policji.

Podczas weekendu policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 213 kierowców. Częste kontrole to podstawowy element walki z nietrzeźwymi kierowcami, ważna jest także społeczna reakcja i zero przyzwolenia na jazdę po alkoholu.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x