Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
meblolux

Pomógł dzielnicowy.  Pan Krzysztof ma prąd, telewizor i lodówkę


 „Trudno mi opisać jak jestem wdzięczny, od 9 lat żyłem bez prądu…” – to pierwsze słowa listu do kierownika posterunku w Wieczfni Kościelnej, w którym pan Krzysztof dziękuje za pomoc, jaką otrzymał od dzielnicowego st. sierż. Michała Marata.


Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie najlepsze liceum na północnym Mazowszu

Pan Krzysztof mieszka na terenie gm. Dzierzgowo, około kilometra od najbliższych zabudowań. Jest samotny i chory. Jego sytuacją zainteresował się dzielnicowy st. sierż. Michał Marat. Podczas codziennego obchodu odwiedził starszego mężczyznę. Okazało się, że w skromnym gospodarstwie domowym brakuje podstawowych rzeczy takich jak prąd i woda. Nie ma zatem ani telewizora, ani lodówki. Brakuje nawet podstawowych mebli. Dzielnicowy, w czasie wolnym od służby, zabrał pana Krzysztofa do biura obsługi klienta w Mławie i pomógł w załatwieniu wszelkich formalności, dotyczących nowego przyłącza. Stara instalacja elektryczna wymagała wymiany, dzielnicowy zorganizował elektryka, wynegocjował także dobrą cenę na potrzebne materiały i zapewnił finansowanie przedsięwzięcia z GOPS-u. Na czas pracy elektryka, poprosił o pomoc OSP w Dobrogostach, która udostępniła swój agregat prądotwórczy.

W domu Pana Krzysztofa jest już prąd, telewizor, łóżko i kanapa a w pobliskim sklepie dzielnicowy Michał zorganizował zbiórkę pieniędzy na lodówkę dla samotnego mężczyzny. Życie pana Krzysztofa, po odwiedzinach dzielnicowego bardzo się zmieniło, dlatego postanowił podziękować dzielnicowemu w liście do kierownika posterunku, w którym pisze: „Przyszedł do mnie i powiedział, że mi pomoże.  Dziękuję bardzo za wszystko.”

Służba dzielnicowego jest wyjątkowa, i nie da się jej opisać w punktach. To policjant, którego celem jest bezpośrednia pomoc mieszkańcom.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

35
KOMENTARZE

avatar
1500
Mieszkaniec wsi
Gość
Mieszkaniec wsi

Pomoc owszem brawo. Ale dlaczego nikt nie zapytał mieszkańców wsi czemu pan nie miał prądu? Gdzie pracował jak miał zdrowie i czemu za tą pracę prawdopodobnie nie dostawał godziwego wynagrodzenia od pana M…..to i nie mógł zapłacić rachunku. A teraz pan dzielnicowy M… Robi z siebie wspaniałego człowieka? I czeka na awans ? Czemu wcześniej nie pomógł jak zwykły normalny czlowiek.?

Jarek
Gość
Jarek

Komentarz trafiony ! Brawo!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Choroba dzisiejszych czasów to dostrzeganie potrzebujących tylko wtedy gdy można mieć z tego korzyści. Tak jest wszędzie nie tylko w policji. Ja uważam że ten pan mógł być do takich celów wizerunkowych wykorzystany. Pozytywne jest to, że będzie miał prąd. Oby nie do pierwszego rachunku

Darek
Gość
Darek

Panie dzielnicowy jako mundurowy powinien Pan wiedzieć ile formalności trzeba mieć żeby przeprowadzić zbiórkę pieniężną nawet w szlachetnym celu.
Widać że pana zbiórka to kasy to dziki zachód

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ktoś to nadzoruje tak więc chyba mają na takie rzeczy zezwolenia.

Dobro wraca
Gość
Dobro wraca

Chyba dostałeś mandat od Pana dzielnicowego skoro tak piszesz… może idź, zabierz lodówkę Panu Krzysztofowi i powiedz mu że dostał ją nielegalnie. Sory, ale tacy ludzie jak Ty nie są potrzebni na tym świecie .

Anonim
Gość
Anonim

„Najlepszy” jest dzielnicowy na Wólce hehe zdolniacha :))))))))))))))))))

Władca pierscienia
Gość
Władca pierscienia

A dzielnicowemu dziękujemy też za policję we wsi bo piękna robotę robi jak widzi kogoś to sam nie reaguje tylko potem koledzy czekaja ofiarę ;);)

Władca pierscienia
Gość
Władca pierscienia

Ale się P S L prubuje wybić na Krzysiu 🙂 całe szczęście że upada

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Gdzie tu masz cokolwiek o PSL – gorzej ci? to się połóż i prześpij.

Gratulacje dla dzielnicowego, a tak na marginesie: co w tej gminie robią pracownicy GOPS? – kawkę piją? Pieniądze to nie wszystko. Czasami zamiast rybki trzeba kogoś zaopatrzyć w wędkę.

Wiocha
Gość
Wiocha

Tak jest wstyd to kraść bez opamiętania a nie nie zapłacić drogi gopsie

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Wspaniały człowiek myśli o drugim a nie ocenia jak większość pijak siaki i owaki.

Media
Gość
Media

Anioł Stróż tacy powinniśmy być każdy DOBRY człowiek ma swojego Anioła.Jest to niepojęte jednak tak jest DOBRY człowiek bo ten z góry wie.

Władca pierscienia
Gość
Władca pierscienia

Brawo. Nie ma to jak promować się za kasę innych a ta zbiórka w pobliskim sklepie to była legalna? Pod jaką fundacja?

Nie referentalny ktoź
Gość
Nie referentalny ktoź

Przybyszewskich w mieście jest wielu. Temperament tych osób bywa różny, jak to wynika z różnorodności. Ciekaw jestem czy to referntum dojdzie do skutkó Ciekaw jestem czy piszoncy na tym portalu w przebraniu zwolenikóf tego referntum nie podpószczajo działaczy do realizacji tego pomysłu. Referntum aby mogło sieł otbyć musi miedz ludzi, śrotki finansowe, ustalono date i mahine propagantowo za sobo. Wieszycie w odwołanie burmistża Wieszycie w odwołanie rady miasta Wieszycie sami w siebie Wielu tu z komentójoncych, nigdy nie wyhuli łba zza monitora Wielu z was tylko gada i gada. Czemu tej szeszy nie ma na sesjach rady miasta, stajoncychbw obronie… Czytaj więcej »

Mer
Gość
Mer

Piękny puryzm.

Cringe
Gość
Cringe

Kiedy piszesz trollowy komentarz z zamiarem wrzucenia kilku „śmiesznych” błędów ortograficznych, ale po 2 słowach nie możesz wytrzymać z hehe beki i puszczają hamulce.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wspaniała postawa. To cudowne że mamy takiego dzielnicowego

Darek
Gość
Darek

A to sąsiad??

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ten dzielnicowy to jego sąsiad czemu przez te 9 lat mu nie pomógł tylko teraz. Żenujące. Człowiekiem trzeba być zawsze a nie tylko na pokaz.

Martyna
Gość
Martyna

Trolu internetowy skoro
znasz tak dobrze Pana Krzysztofa i wiesz gdzie mieszka to czemu Ty mu nie pomogłes??? Lepiej rozejrzyj się czy Ty też nie masz sąsiadów, którzy potrzebują pomocy i czyń dobro tak jak ten dzielnicowy. Pozdrawiam

Mlawiak
Gość
Mlawiak

DO ANONIMOWO jesteś pod….dlatego tak piszesz bo sam taki jestes

Max
Gość
Max

Oby więcej takich ludzi jak dzielnicowy!

Jurek
Gość
Jurek

Tylko więcej skromności a nie lansu .

Fakt
Gość
Fakt

Bravo dla dzielnicowego!!!! Gdzie jest w tym momencie opieka społeczna???tyle lat człowiek potrzebował pomocy i nikt nic nie widział???bravo gmina..

Gość
Gość
Gość

Ten Pan akurat żyje z GOPS-u, a więc najpierw radzę poznać wszystkie fakty a dopiero później komentować

Z boku.
Gość
Z boku.

No to wstyd,że Gosp wiedział o sytuacji człowieka i pozwolił żeby tyle czasu człowiek żył bez prądu..Wstyd!!!

Świadek
Gość
Świadek

W tym wypadku ten Pan sam doprowadził do tego że nie ma prądu bo poprostu nikt za ten prąd nie placil… To teraz gops każdemu kto nie placi za rachunki będzie podłączal prąd

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jeżeli ten pan nie płacił, a dostaje jakieś pieniądze z GOPS, to może GOPS powinien się zastanowić i opłacać temu panu rachunki za prąd, kupić węgiel na zimę z tych pieniędzy. Czasami trzeba trochę się wysilić, a nie tylko dać kasę i odfajkować temat. Pieniądze to nie wszystko drodzy urzędnicy. ( lat… chyba winniście znać potrzeby i bolączki swoich podopiecznych.

Sor
Gość
Sor

Bardzo dobrze powiedziane…

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

WSTYD=/to jest krasc tak jak to robi obecna dobra zmiana PIS, ale liczy się efekt koncowy, LEPIEJ PÓŹNO NIZ WCALE!!!====/BRAWO PANIE MARAT !!!

Marek
Gość
Marek

Coś słaby ten GOPS skoro nie potrafi zapewnić podstawowych rzeczy…

Jaki
Gość
Jaki

Gops tyle daje ile dostaje, jak możesz więcej dać od siebie to pomagaj , tak powinno być . Pomagajmy sobie nawzajem i będzie OK.
Dobrzy ludzie pomagają i nie chwalą się tym, nie oceniają i nie sieją nienawiści.

Anonim
Gość
Anonim

Kasa to nie wszystko i o tym doskonale powinien wiedzieć GOPS.
GOPS jest od zapewnienia odpowiedniej pomocy potrzebującym, a nie tylko od dawania pieniędzy. Dawanie pieniędzy to tylko takie odfajkowywanie i udawanie pomocy.

Mariusz
Gość
Mariusz

Bardzo dobrze napisane. Jaki.