Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska delegacja w Moscufo


Przedstawiciele Miasta Mława udali się do włoskiego Moscufo, by wziąć udział w odbywającym się tam co roku festiwalu Melodie d’Autunno oraz uczcić dziesięciolecie partnerstwa naszych miast.


Miasto partnerskie Mławy we włoskim regionie Abruzja odwiedzili w niedzielę 1 grudnia Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, Przewodniczący Rady Miasta Lech Prejs oraz Radni Andrzej Karpiński i Filip Kowalczyk. Spotkali się tam z przedstawicielami władz z Burmistrzem Claudiem De Collibusem na czele i wzięli udział w festiwalu kultury i muzyki tradycyjnej Melodie d’Autunno, którego ważnym i widowiskowym elementem były występy miejscowych dudziarzy. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania, interesujących i wesołych przedstawień oraz stołów zastawionych regionalnymi smakołykami.

Oprócz wspomnień, mławianie przywieźli z Moscufo piękne i wzruszające pamiątki: oryginalną fotografię ojca Pio wraz z dedykacją dla mieszkańców Mławy oraz grawerkę z okazji dziesięciu lat partnerstwa miast.

źródło i fot: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
36 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mwa
mwa
4 lata temu

Przepraszam , a na czym to partnerstwo polega ?

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  mwa

Właśnie na takich wycieczkach turystyczno-krajoznawczych. Oni do nas, a nasi do nich. Innych korzyści raczej nie ma, przynajmniej nic nie słychać o jakichkolwiek korzyściach płynących z tego partnerstwa.
To taki ogólnopolski trend, żeby mieć jak najwięcej takowych partnerów i żeby takie oto delegacje nawzajem się odwiedzały bez jakichkolwiek zobowiązać, ale za to za pieniądze podatnika. Trochę pozwiedzają, trochę pogadają, trochę się pogoszczą, złożą gdzieś kwiaty, gdzieś coś podpiszą (np. podczas ostatniej rekonstrukcji Bitwy pod Mławą).

Anna
Anna
4 lata temu

Myśle że wyceczke pokryli ze swojej kieszeni . A nie za pieniadze mieszkancow sobie jeżdzą. To może teraz na wigili zasponsorujemy wam wycieczke na Floryde

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Anna

Lepiej na Alaskę.
Anno, widzę, że nie opuszcza Cię poczucie humoru i wiara w nieskazitelność tej grupy. Za swoje to oni na pewno nie jeżdżą.

XXX
XXX
4 lata temu

Kpiny z wyborców. Panowie radni z PIS, czekamy na wyjaśnienie!

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  XXX

Żarty sobie stroisz? od PISu chcesz żeby ci coś wyjaśniali? no chore. PIS nie będzie się z niczego tłumaczył, PIS daje, PIS wymaga… posłuszeństwa.

Kamil
Kamil
4 lata temu

A karpiniak co tam robi

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Kamil

Karpiu, złożył ZAPROSZENIE dla miejscowej drużyny na przyjazd do MŁAWY==w celu rozegrania, meczu towarzyskiego z naszą mławską „wybitną drużyną”.

Nie referentalny ktoź
Nie referentalny ktoź
4 lata temu

Przybyszewskich w mieście jest wielu.
Temperament tych osób bywa różny, jak to wynika z różnorodności.
Ciekaw jestem czy to referntum dojdzie do skutkó
Ciekaw jestem czy piszoncy na tym portalu w przebraniu zwolenikóf tego referntum nie podpószczajo działaczy do realizacji tego pomysłu.
Referntum aby mogło sieł otbyć musi miedz ludzi, śrotki finansowe, ustalono date i mahine propagantowo za sobo.
Wieszycie w odwołanie burmistża
Wieszycie w odwołanie rady miasta
Wieszycie sami w siebie
Wielu tu z komentójoncych, nigdy nie wyhuli łba zza monitora
Wielu z was tylko gada i gada.
Czemu tej szeszy nie ma na sesjach rady miasta, stajoncychbw obronie mieszkancuf, czemu nie ma pikiet przed ratuszem
Tylko gadajo i gadajo, a referendum nigdy nie powstanie, nie zaistnieje
Wasze maszenia spaloł na panefce
Wasze maszenia soł Ikarowymi maszeniami.
Ciomgle siedzicie we wnentszu labiryntu a Minotałr pożera wasze zasoby luckie, pieniężne.
Z gury atakujoł ptaki stymfalijskie a Kraken porywa was mławski stateg, topi go, topi

Ktoś
Ktoś
4 lata temu

Jest prostszy sposób kontrola CBA

Stefan
Stefan
4 lata temu

A kto miał jechać – pan Zenek który co rano pije piwo pod moim blokiem ?

Miasto wrogie mieszkańcom
Miasto wrogie mieszkańcom
4 lata temu

Mława jest przeznaczona na bastion taniej siły roboczej z Ukrainy, wy myślicie że tu jeszcze ktoś o mieszkańców się będzie troszczył i ich przyziemne sprawy, to ma być kołchoz na miarę 21 wieku. Tu tylko liczą ile jeszcze wyciągnąć od ciemnego ludu w podatkach na budowę infrastruktury pod nowe bloki. Dlaczego u nas się tyle buduje? pomyślcie w końcu wreszcie bo zostaniecie w tym prowincjonalnym miasteczku bez wnuków i dzieci (kto mądrzejszy wyjeżdża z Mławy) i będziecie musieli na stare lata języka się uczyć żeby z kimś porozmawiać. Każde przemówienie burmistrza i rzecznik to stek frazesów i bałwochwalczych zdań. Cała ta rada jest tylko wrzodem na dupie, notariuszem pomysłów burmistrza. Szkoda słów już nad tą beznadziei na lepsze jutro zawkrzeńską ziemią

Anonim
Anonim
4 lata temu

No cóż… mieszkańcy sami tak wybierają. Mało im było frazesów i prawienia komplementów oraz całowania po rączkach przez TRZY kadencje, wybrali narcyza na czwartą kadencję, a narcyz obstawia się swoimi kolesiami, byle się kręciło i było miło. Korzysta bez umiaru z przywilejów i dóbr jakie daje mu zajmowane stanowisko. Co się … to jego. Hulaj dusza, piekła nie ma.

dzidek
dzidek
4 lata temu

I tylko dlatego, zeby to nasze miasto wrocilo do mieszksncow, trzeba koniecznie wrsprzec nie tylko słowem incjatorowt REGERENDUM, i to może przeciąć ten wrzód, ktory mlawian bardzo uwiera, pierwsze słyszę aby Naczelnik, wydzialu ratuszowej propagandy, /czyli rzecznik ratusza / zabieral glos w jakiejś sprawie, a jesli juz zabierze glos, to tylko czytanie z kartki, albo pisze peny pochwalne, na czesc .BURMISTRZA,=== TAK W MLAWIE CZAS NA ZMIANY.

Mławianin
Mławianin
4 lata temu

Nasz Burmistrz to niestety tylko człowiek propaganda, bez wykształcenia odpowiedniego do kierowania jakikolwiek jednostkami budżetowymi, a tym bardziej miastem. Co on zrobił dla Mławy ? Skwerek ? Tężnie? Zatrudnił wszystkich kolegów na czele z Panem Zejerem(kolejny człowiek który nie nadaje się na jakiekolwiek stanowisko poza nauczycielem w-f) w UM ? Czemu wszyscy tak pobłażliwie na jego działania patrzą ? Róbmy referendum w celu odwołania burmistrza i jego zastępców. Mława ma potencjał i zasługuje na dobrego włodarza !!!!!!

normal
normal
4 lata temu
Reply to  Mławianin

A jakie trzeba mieć wykształcenie, żeby być burmistrzem???? Sprecyzuj, bo nie wiem czy piszesz tak po prostu czy masz szerszą wiedzę na ten temat…..

Mławianin
Mławianin
4 lata temu
Reply to  normal

Witam,

Nie jest sprecyzowane w ustawie jakie trzeba mieć wyksztalcenie – nasz złotousty posiada wykształcenie magisterskie o profilu nauczyciel wychowania fizycznego. Fakt, źle sprecyzowałem swoja myśl. Chodziło mi oto, że nasz burmistrz nie ma żadnej wiedzy na temat zarządzania miastem. Burmistrz powinien być otoczony ludźmi, którzy kierowaliby jego poczynaniami, jest On osobą która swoją pozycją popiera ich działania oraz reprezentuje miasto na zewnątrz. Niestety w naszym urzędzie miasta nie posiadamy ludzi z ambicjami, a nawet ja mają ambicję to została stłumiona w zalążku….

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Mławianin

Nie posiadamy w Ratuszu ludzi z ambicjami a to tylko dlatego że Kowalewski nie lubi ludzi mądrzejszych od niego, bo co mądrzejszych to zwalnia albo przesyła do jednostek samorządowych na niższe stanowiska, a tym którzy są mu spolegliwi, zatrudnia aby dalej chwalili szefa—vide Jankowski MOSIR, czy Zejer v-ce burmistrz, lub Skarbnik, dyr. Muzeum, dyr.MDK, czy rzecznik P.Grzywacz, to ludzie bez żadnej wiedzy i praktyki w pracy samorządowej, w tej kadencji, P. Kowalewski, otoczył sie samymi „KLAKIERAMI”–którzy zasiadają także w Radzie Miasta, i z tego biorą się błędy w jego działaniu, na zewnątrz, czego wynikiem jest cała ta awantura z CIECHANOWEM.

Xawery
Xawery
4 lata temu
Reply to  Mławianin

Sluszne uwagi, i prawdy o mlawskiej rzeczywistości. Tak Referendum jest potrzebne, mam nadzieję ze z Nowym Rokiem ruszy ta incjatywa, ale do odwolania nie tylko BURMISTRZ, Kowslewski i jego zastepcy==do odwołania jest cala RADA MIASTA, wsrod ktorej jest wiekszosc wlasnie klakierów burmistrzowskich pomysłów, no alejak się BIERZE 2,000 tys. za friko, co m==c, to o czym tu rozmawiać, koniecznie podczas Referendum, trzeba wrócić, do nie ztealizowanych postulatów, tych radnych, bo jak dostali sie na stołki to juz zapomieli, że mieli zlikwidowac Straz Miejską, i zmiejszyc diety.Mlawianin, winienes wiedziec ze te minusy, ktore sa przy naszych postach, to wynik pracy, RATUSZOWEGO WYDZIALU PROPAGANDY, ktorego jedynym zadaniem jest pisac posty pochwalne KOWEWSKIEGO.

Kate
Kate
4 lata temu
Reply to  Xawery

I tu się mylisz, mądralo. Nie pochlebiaj sobie.

Takie tam...
Takie tam...
4 lata temu

No tak, teraz już wiem:
umowy partnerskie z zagranicznymi miastami są po to, żeby urządzać sobie zagraniczne wycieczki turystyczno-krajoznawcze za pieniądze podatnika.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
4 lata temu

Od lat, wielu lat, władza powtarza, że wnioski zgłaszane do urzędu w celu ich wykonania są jak pobożne życzenia.
Mówią: ,, Jeśli zrobimy zadanie x, to zadanie y nie doczeka się realizacji… Co państwo wybieracie? ”.
W tym mieście nie ma pieniędzy na lodowisko, na zwiększenie bonifikaty, na zmniejszenie uciążliwości podwyżki za odbiór odpadów, na zwrot opłat za ścieki i wodę.
Ale za to są pieniądze na zagraniczne wojaże, niezrealizowane plany, a tylko ich zarys w postaci projektów, na parkingi dla prywatnych firm, na formuły typu PPP.
Ponadto co z tych wycieczek zagranicznych, kiedy to konflikt z sąsiadami z Ciechanowa jest widoczny, a jego skutki dla jednej ze stron mogą okazać się fatalne.
Podejrzewam, że tylko pani K… pomoże zmienić tę sytuację.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Pani K…, a któż to taki? ktoś znany? czy ktoś wyciągnięty na ślepo z kieszeni? no bo chyba nie ta z ogromnej ilości bilbordów…

Mławianin
Mławianin
4 lata temu

Kamil kto to jest Pani K… ??

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
4 lata temu
Reply to  Mławianin

Ktoś bardzo znany pewnemu osobnikowi.
Niech jeszcze dalej dzwonią i dzwonią….

Xawery
Xawery
4 lata temu

Kamil==czyzby tym osobnikiem znanym byl KAMIL PRZYBYSZEWSKI====nie do wiary????? Podejmujac sie organizacji, juz na samym STARCIE robisz sobie z tego ZARTY==z ludzi ktorych wielu na tym portalu, popieralo CIEBIE, jednym z nich bylem także JA, ale przy takim stawianiu sprawy, nie widzę możliwości aby sie w to angażować.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Xawery

Z powyższego widać zwłaszcza tych minusów, że akolici KAMILA PRZYBYSZEWSKIEGO, których ma wokół siebie, nie dopuszczają do siebie, ludzi inaczej myślących, a tym bardziej kiedy zwracają im uwagę. Uważają że sami wiedzą to najlepiej. Panie Kamilu, nie byłem nie jestem wrogiem tej idei, ale przy takim Pańskim działaniu to nie widzę że można będzie odnieść sukces. Z obserwacji Pańskiej działalności, można zauważyć, że Pan cały czas spotyka, z przeciwnościami i wrogami, którzy są przeciw Pańskiej incjatywie, no ale jeśli na starcie pisze się takie posty to nie ma się co dziwić, że ma Pan więcej przeciwników, niż zwolenników, nie chcę Panu dawać rad==ale warto się zastanowić , czy nie warto zweryfikować swego postępowania, bo obecne narcystyczne postępowanie nie wróży SUKCESÓW.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
4 lata temu
Reply to  z bliska

Czyli najlepiej nic nie robić?
Nie ma sprawy.
Proponuję Panu zorganizować referendum, wtedy to dołączę się do tej akcji.
Czekam na Pana krok.

Xawery
Xawery
4 lata temu

Kamil==Robic, Robić, tylko nie w takim stylu jak zacząłeś, bo tak jak napisalem juz na samym STARCIE, piszac takie posty, wiele tracisz, i sam sobie robisz problemy,==nie tedy droga. Gdybym to ja miał, organizowac REFERENDUM, to w pierwszej kolejności zapoznal bym się z ustawa referendalna, i zorganizowal bym SPOTKANIE, tak jak sam zapowiadales, przedstawil bym chetnym do wspolpracy, swe propozycję, i po dyskusji, oraz akceptacji, powolal bym, grupę referendalna, podzielil sie zadaniami organizacyjnymi, i z wiosną ruszyl, a tak na samym STARCIE, spaliles całą akcję, bo nie wystarczy napisac zePANI K…===a w takim przypadku, dalszego kroku z mej strony nie będzie. ZYCZE POWODZENIA, DZIAŁAJ==KAMILU, POKAŻ ZE JEDNAK MIMO BŁĘDÓW, POTRAFISZ, TO ZORGANIZOWAC !!!! Bo w tym wszystkim nie chodzi, o nasze spieranie się co? kto?==w tym wszystkim, chodzi o NASZE MIASTO I ZMIANĘ JEGO WIZERUNKU!!!!

Xawery
Xawery
4 lata temu

Panie Kamilu, maszbyc incjatorem REFERENDUM, alenie wypada a y pisactakie posty,i byc tak mocno tajemniczym, JESZCZE nie podales daty spotkan referendalnych, a juz podajesz, ze ta sytuację moze ZMIENIC NIE HAJA PANI K..czyzby to na prawde byla ta aktywna , ze swymi postami =mlawianka. Uwazam ze pisząc takie posty zniechecasz ludzi do działań, bo ich rekoma, chcesz osiagac sukcesy, TO NIE TEDY DROGA, BO JUZ NA SAMYM STARCIE PALISZ IDEE REFERENDUM.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
4 lata temu
Reply to  Xawery

Uwierzy mi Pan, że jeśli ktoś wesprze referendum to chwała mu za to.
Jeśli jednak nie, to i tak trzeba uporać się z przeciwnościami i wrogami tej idei.

Green
Green
4 lata temu

czyżby ładowanie akumulatorów przed spotkaniem z prezydentem Ciechanowa, a co dali Włochom w prezencie, chyba nie tego mikołaja z pod choinki

mławianka
mławianka
4 lata temu

Wszystko dobrze z tymi weekendowymi wypadami towarzyskimi do Włoch czy Francji, ale…

kiedy delegacja Mławy w składzie: burmistrz, przewodniczący RM i kilka osób zaufanych odwiedzi miasto partnerskie Ciechanów już nie li tylko w celach towarzyskich, ale żeby podać rękę tamtejszemu prezydentowi na zgodę i pokajać się za swoją butę i arogancję, żeby Mława też mogła cokolwiek uszczknąć w nowej, nadchodzącej kolejnej odsłonie planu inwestycyjnego dla subregionu ciechanowskiego zamiast całkowitego wykluczenia???
Ps. Czemu w skład owej delegacji nie weszła zakochana w Moscufo przedstawicielka wydziału propagandy (a może była incognito?)?
Panowi i panie się bawią we Włoszech za pieniądze z kasy miejskiej, … a na remont sceny w parku zabrakło w miejskim budżecie 50tys.zł… – ładnie to tak?

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  mławianka

Droga mławianko, to Pan Kosiński przyjedzie do Mławy a nie Pan Kowalewski pojedzie do Ciechanowa. ….
A co do delegacji….. Myślę, że jak już zostaniesz burmistrzem to zarządzisz inaczej. Sądząc po ilości Twych postów na tym portalu to jestem pewien, że masz podobną ilość pomysłów na skuteczne zarządzanie miastem….Prawda??? A może jesteś jedną/jednym z tych , którzy przy bliższym poznaniu……..tracą…..

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  mławianin 1

Widzę, że odcisk doskwiera. Radzę nosić wygodniejsze obuwie. Wysoka cena i dobra marka nie zapewniają wygody. Na przyszłość proszę się kierować przy zakupach obuwia nie tylko elegancją, ale również wygodą, a tymczasowo na zminimalizowanie bólu radzę kupić sobie maść na odciski u Chińczyka.
PS. Nie tylko ja piszę pod nickiem „mławianka”- to tak dla wiadomości na przyszłość.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  mławianka

==mlawianko, jak cos jest blisko prawdy, to momentalnie odbiegasz od tematu, te rady dajesz kazdemu kto ma inne zdanie, i bacznie obserwuje twe posty, tak rych nickow==mlawianka, trzeba ci przyznac Ci rację, jest sporo, tylko ze jest to jedna i ta sama ,OSOBA, tzn Pani nia JEST, i zadne tłumaczenie, nic Pani nie da. I tak jak pisze P.Kamil, ta tajemnicza PANI K..TO WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE JEST PANI!!!

36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x