Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chorzele z własnym Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i zmodernizowaną oczyszczalnią


5 grudnia władze Gminy Chorzele podpisały umowę na budowę własnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Do PSZOK-u mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie oddać wszystko to, czego nie mogą wyrzucić do zwykłych pojemników, np. stare meble, sprzęt AGD, odpady remontowe czy farby, stare opony, szkło, odpady wielkogabarytowe czy odpady niebezpieczne. Powstanie on w Chorzelach w sąsiedztwie modernizowanej oczyszczalni ścieków za ponad 2 miliony 800 tysięcy złotych. Na zadanie pozyskano środki unijne w wysokości ponad 400 tys. zł. Termin realizacji inwestycji to 31 lipiec 2020 roku.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Zadaniem punktu będzie zbieranie w sposób selektywny określonych rodzajów odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych, które będą przekazywane dalej do miejsca, gdzie we właściwy sposób zostaną zagospodarowane lub unieszkodliwione. Przykładowe odpady to: papier i tektura, tworzywa sztuczne, metale, szkło, odpady biodegradowalne, w tym zielone, popiół, odpady higieniczne, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, zużyte opony i inne niż niebezpieczne odpady budowlane lub rozbiórkowe.

Głównym celem projektu jest uporządkowanie i poprawa efektywności gospodarki odpadami komunalnymi na obszarze gminy Chorzele poprzez zwiększenie poziomów recyklingu i odzysku odpadów zbieranych selektywnie oraz zmniejszenie masy odpadów zmieszanych kierowanych do składowania. Obecność PSZOK-u  przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego.

PSZOK będzie składał się z następujących obiektów: kontenerowy budynek administracyjno-socjalny, wiata magazynowa, plac manewrowy, waga samochodowa o nośności do 15 ton, ogrodzenie terenu wraz z bramą wjazdową, zieleń izolacyjna, sieć wodociągowa oraz kanalizacyjna i deszczowa wraz z pompownią, separator zintegrowany z osadnikiem i zbiornikiem bezodpływowym, linia kablowa NN zalicznikową zasilania obiektów.

Roboty ziemno-montażowe związane z budową PSZOK obejmują: roboty ziemne, makroniwelacja w granicach ogrodzenia, drogę dojazdową dł. ok. 150 m i szer. 4,0 m z kostki betonowej, nawierzchnię z kostki betonowej,  ogrodzenie dł. 165 m i wys. 1,8 m z siatki ocynkowanej na cokole, przesuwną bramę wjazdową szer. 5,0 m, kontener socjalno-techniczny, kontenery na odpady, sprzęt komputerowy, wiatę stalowa o wym. 12,0×6,0 m i wys. ok. 5,0 m, pokrytą blachą trapezową, roboty elektryczne, wodociąg, kanalizację sanitarną.

Planowane przedsięwzięcie przyczyni się do zmniejszenia ilości składowanych odpadów i ograniczenia ich negatywnego wpływu na środowisko, a także zwiększenia ilości odpadów komunalnych, poddawanych procesom: ponownego użycia, recyklingu i odzysku innymi metodami, redukując w ten sposób ilość odpadów składowanych.

źródło: infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
1 rok temu

Jednak, można, brawo Chorzele

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Green

…ale u nas nie można. U nas wszystko się wyprzedaje, albo zawiązuje PPP. U nas mogą się tylko deweloperzy szarogęsić i pewien pan, któremu także wszystko wolno. U nas mieszkańcy się nie liczą, na nich liczy się tylko podczas kampanii wyborczej.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x