Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie oceniaj – wezwij pomoc i uchroń przed zamarznięciem.


Zima coraz bardziej  daje o sobie znać. Pamiętajmy, że są osoby, które nie mają ciepłego posiłku i miejsca do ogrzania się. Koczują w pustostanach, piwnicach i na klatkach schodowych. Mławscy policjanci apelują o przekazywanie informacji o takich osobach, by uchronić je przed śmiercią z wychłodzenia.


Nie oceniaj osoby bezdomnej, śpiącej w piwnicy czy leżącej na chodniku, nie myśl, że ktoś inny zadzwoni po pomoc – po prostu reaguj! Zadzwoń – 112. Informację o osobach bezdomnych możesz także przekazać swojemu dzielnicowemu. Kontakt ułatwia aplikacja Moja Komenda.

Mławscy policjanci we współpracy ze strażą miejską oraz wolontariuszami Grupy Zalewski Patrol sprawdzają niezamieszkałe budynki, dworce, przystanki, altany działkowe, piwnice i klatki schodowe bloków. Czekają również na każdy sygnał o osobie bezdomnej.

Ważna jest również reakcja, gdy widzimy osobę leżącą na chodniku czy ławce. Jeśli przejdziesz obojętnie, myśląc „pijany – niech leży” lub „niech ktoś inny zadzwoni”, może się okazać, że osoba potrzebująca natychmiastowej pomocy, właśnie straciła szansę na jej otrzymanie. A przecież trzeba tak niewiele, by uratować ludzkie życie – wyjąć telefon z kieszeni i wezwać pomoc.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ewka
Ewka
3 lata temu

Dziś ludzie tylko potrafią oceniać szczególnie Ci którzy najwięcej maja za uszami.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x