Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zakres budowy kanalizacji sanitarnej rozszerzony na części obszaru „Zatorza”,


fot. ilustracyjne

Sprzedam Piec


W środę 4 grudnia br. Burmistrz Miasta Mława podpisał aneks do umowy o dofinansowanie realizacji projektu pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława”, zgodnie z którym rozszerzony zostanie zakres rzeczowy realizacji projektu. W ramach zadania, planujemy wybudować kanalizację sanitarną w części obszaru tzw. „Zatorza”, który obejmie ulice: Płońską, Podmiejską, Szreńską, Batalionów Chłopskich, część Batorego,  Malinowskiego, Bienia, Kolejową, Grzybową oraz część ulicy Niecałej.

Podpisany wczoraj aneks stanowi zwieńczenie wielomiesięcznych starań. Pierwsze rozmowy w tej kwestii Burmistrz Miasta Mława podjął w czerwcu 2018 r., kiedy w wyniku przeprowadzonych postępowań przetargowych okazało się, że koszt realizacji wszystkich zaplanowanych w ramach projektu zadań będzie niższy od kalkulacji przyjętej we wniosku o dofinansowanie. 

Ażeby rozszerzyć zakres rzeczowy projektu, konieczne było „włączenie” do obszaru Aglomeracji Mława terenów położonych po zachodniej stronie linii kolejowej. Ta czynność wymagała zgody organu stanowiącego, jakim jest Rada Miasta Mława. W związku z tym, przyjętą Uchwałą nr IV/40/2018 Rady Miasta Mława z dnia 18 grudnia 2018 r. dokonaliśmy wyznaczenia obszaru Aglomeracji Mława, dla którego opracowana została dokumentacja techniczna i uzyskaliśmy pozwolenia na budowę.

Z uwagi na zwiększony zakres rzeczowy zadania, czas zakończenia realizacji projektu został wydłużony do dnia 31 marca 2022 r. Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowane jest na wiosnę 2020 roku.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kos
kos
1 rok temu

– ”Budowa sieci kanalizacyjnych jest zadaniem własnym gminy. Jak wynika z przepisów ustawy z 18 lipca 2001 r. Prawo wodne, budowa kanalizacji jest obowiązkowa w aglomeracjach o równoważnej liczbie mieszkańców powyżej 2 tys.Oznacza to, że brak kanalizacji na terenie aglomeracji jest jedynie stanem przejściowym. Gmina nie może bowiem uzasadniać jej braku tym, że inwestycja taka jest – zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona.”
– ”Tylko gdy nieruchomość jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków na jej właścicielu nie ciąży obowiązek przyłączenia do istniejącej sieci kanalizacyjnej”

Problemem jest jedynie termin, w jakim ma kanalizacja powstać, ponieważ nie ma tego w ustawie, nad czym już Ministerstwo pracuje – podobno.
Kanalizacja to wymóg Unii, bez względu na to czym się kierowała. Czy chodziło naprawdę o ochronę środowiska czy o nabijanie kabzy samorządom? Każdy niech sobie dopowie już sam.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  kos

Musi i robi (nie ma innego wyjścia), a nie robi ukłon w stronę Zatorza. Ustawa ustawą, a pieniądze które zostały jeszcze niewykorzystane to dodatkowy problem – przecież grzechem śmiertelnym byłoby je odpuścić. Tego to mieszkańcy by mu już na pewno nie darowali.

Stefan
Stefan
1 rok temu

Każde gospodarstwo domowe produkuje ścieki. Jeśli niema kanalizacji sanitarnej to nieczystości wywożone są beczkami a wiec tak czy tak trafiają do oczyszczalni ścieków. Po co te teorie spiskowe ?

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

Zatorze będzie docenione tylko jak ktoś pomyśli i w końcu podejmie decyzje o budowie tunelu na ul. T.Kościuszki. Szkoda że burmistrz ma ostatnią kadencje, dlatego też nie podejmie działań w tym kierunku.

Do Was
Do Was
1 rok temu

Czy Zatorze jest docenione?
Myślę, że budowa tego typu instalacji podziemnej, ma na celu coś innego niż tylko troska o dobro mieszkańców.
Zastanówcie się, dlaczego burmistrz tak szybko spieszy się z budową kanalizacji?
Pomyślcie i odpowiedzcie sobie, kto zarządza oczyszczalnią ścieków w Mławie oraz jakie zarabia na tym pieniądze, i dokąd one płyną w ogromnej części?

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Do Was

Wytłumacz to ludziom, bo przecież oni nie rozumieją w czym rzecz.
Druga sprawa, to dofinansowanie, które dostaje ratusz do kanalizacji.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  mławianka

==mlawianka, jesli to sama rozumiesz, z ta inwestycja, polaczona z oczyszczalnio, i cos wiesz na ten temat – to przestan sie ogladac na innych, tylko pisz to co wiesz w tym temacie.Coś ostatnio chcesz sie wyreczac, innymi mieszkancami.

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  Do Was

A co tu dużo, nie trzeba myśleć, porostu, BIZNES ===to BIZNES, i burmistrz Kowalewski dobrze o tym wie, robi wszystko aby zachodniej firmie naszym kosztem nabijac kabze, tak bardzo sie spieszy. No ale to wszystko w ramach Partnerstwa.

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

I zatorze docenione 😉

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x