Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Zakres budowy kanalizacji sanitarnej rozszerzony na części obszaru „Zatorza”,


fot. ilustracyjne


W środę 4 grudnia br. Burmistrz Miasta Mława podpisał aneks do umowy o dofinansowanie realizacji projektu pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława”, zgodnie z którym rozszerzony zostanie zakres rzeczowy realizacji projektu. W ramach zadania, planujemy wybudować kanalizację sanitarną w części obszaru tzw. „Zatorza”, który obejmie ulice: Płońską, Podmiejską, Szreńską, Batalionów Chłopskich, część Batorego,  Malinowskiego, Bienia, Kolejową, Grzybową oraz część ulicy Niecałej.

Podpisany wczoraj aneks stanowi zwieńczenie wielomiesięcznych starań. Pierwsze rozmowy w tej kwestii Burmistrz Miasta Mława podjął w czerwcu 2018 r., kiedy w wyniku przeprowadzonych postępowań przetargowych okazało się, że koszt realizacji wszystkich zaplanowanych w ramach projektu zadań będzie niższy od kalkulacji przyjętej we wniosku o dofinansowanie. 

Ażeby rozszerzyć zakres rzeczowy projektu, konieczne było „włączenie” do obszaru Aglomeracji Mława terenów położonych po zachodniej stronie linii kolejowej. Ta czynność wymagała zgody organu stanowiącego, jakim jest Rada Miasta Mława. W związku z tym, przyjętą Uchwałą nr IV/40/2018 Rady Miasta Mława z dnia 18 grudnia 2018 r. dokonaliśmy wyznaczenia obszaru Aglomeracji Mława, dla którego opracowana została dokumentacja techniczna i uzyskaliśmy pozwolenia na budowę.

Z uwagi na zwiększony zakres rzeczowy zadania, czas zakończenia realizacji projektu został wydłużony do dnia 31 marca 2022 r. Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowane jest na wiosnę 2020 roku.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
kos
Gość
kos

– ”Budowa sieci kanalizacyjnych jest zadaniem własnym gminy. Jak wynika z przepisów ustawy z 18 lipca 2001 r. Prawo wodne, budowa kanalizacji jest obowiązkowa w aglomeracjach o równoważnej liczbie mieszkańców powyżej 2 tys.Oznacza to, że brak kanalizacji na terenie aglomeracji jest jedynie stanem przejściowym. Gmina nie może bowiem uzasadniać jej braku tym, że inwestycja taka jest – zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona.” – ”Tylko gdy nieruchomość jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków na jej właścicielu nie ciąży obowiązek przyłączenia do istniejącej sieci kanalizacyjnej” Problemem jest… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Musi i robi (nie ma innego wyjścia), a nie robi ukłon w stronę Zatorza. Ustawa ustawą, a pieniądze które zostały jeszcze niewykorzystane to dodatkowy problem – przecież grzechem śmiertelnym byłoby je odpuścić. Tego to mieszkańcy by mu już na pewno nie darowali.

Stefan
Gość
Stefan

Każde gospodarstwo domowe produkuje ścieki. Jeśli niema kanalizacji sanitarnej to nieczystości wywożone są beczkami a wiec tak czy tak trafiają do oczyszczalni ścieków. Po co te teorie spiskowe ?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Zatorze będzie docenione tylko jak ktoś pomyśli i w końcu podejmie decyzje o budowie tunelu na ul. T.Kościuszki. Szkoda że burmistrz ma ostatnią kadencje, dlatego też nie podejmie działań w tym kierunku.

Do Was
Gość
Do Was

Czy Zatorze jest docenione?
Myślę, że budowa tego typu instalacji podziemnej, ma na celu coś innego niż tylko troska o dobro mieszkańców.
Zastanówcie się, dlaczego burmistrz tak szybko spieszy się z budową kanalizacji?
Pomyślcie i odpowiedzcie sobie, kto zarządza oczyszczalnią ścieków w Mławie oraz jakie zarabia na tym pieniądze, i dokąd one płyną w ogromnej części?

mławianka
Gość
mławianka

Wytłumacz to ludziom, bo przecież oni nie rozumieją w czym rzecz.
Druga sprawa, to dofinansowanie, które dostaje ratusz do kanalizacji.

Xawery
Gość
Xawery

==mlawianka, jesli to sama rozumiesz, z ta inwestycja, polaczona z oczyszczalnio, i cos wiesz na ten temat – to przestan sie ogladac na innych, tylko pisz to co wiesz w tym temacie.Coś ostatnio chcesz sie wyreczac, innymi mieszkancami.

Xawery
Gość
Xawery

A co tu dużo, nie trzeba myśleć, porostu, BIZNES ===to BIZNES, i burmistrz Kowalewski dobrze o tym wie, robi wszystko aby zachodniej firmie naszym kosztem nabijac kabze, tak bardzo sie spieszy. No ale to wszystko w ramach Partnerstwa.

Mławiak
Gość
Mławiak

I zatorze docenione 😉