Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trzynaście par małżeński obchodziło złote gody


Trzynaście par małżeńskich, mogących poszczycić się pięćdziesięcioletnim lub dłuższym stażem małżeńskim, odebrało przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medale.

Sprzedam Piec


Korzystając z pośrednictwa Burmistrza Miasta Mława, Medale za długoletnie pożycie małżeńskie każdej z par przekazał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Prezydenckie, srebrne odznaczenia na różowych wstążkach ozdobiły jubilatów:

Państwa Zofię i Kazimierza Enerlichów,

Państwa Zofię i Stanisława Geszczyńskich,

Państwa Bogusławę i Stanisława Hincmanowskich,

Państwa Alicję i Edwarda Kolaj,

Państwa Genowefę i Tadeusza Krej,

Państwa Halinę i Jana Kruszyńskich,

Państwa Danielę i Kazimierza Łukaszewskich,

Państwa Alicję i Władysława Molenda,

Państwa Halinę i Józefa Witek,

Państwa Halinę i Aleksandra Wójcik,

Państwa Barbarę i Stanisława Więckowskich,

Państwa Jadwigę i Tadeusza Pawłowskich,

Państwa Danutę i Janusza Marchlewiczów.

– Dziękuję Państwu, za to, co zrobiliście nie tylko dla swoich rodzin, ale także dla naszego miasta i kraju – mówił burmistrz Sławomir Kowalewski, podkreślając w swym wystąpieniu, że jubilaci zawierali związki małżeńskie w niełatwych dla Polski latach.

Sami odznaczeni pytani o receptę na długie i szczęśliwe życie w związku, zgodnie twierdzili, że potrzebna jest – przede wszystkim – miłość, ale także szacunek, cierpliwość i… poczucie humoru. Tego nie zabrakło także na spotkaniu zorganizowanym 23 listopada 2019 r. przez Urząd Stanu Cywilnego.

Każdemu z małżonków życzenia złożyli burmistrz Sławomir Kowalewski i kierownik USC – Marzena Lipińska. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia burmistrz wręczył czerwone róże każdej z pań, na ręce panów natomiast przekazał wyjątkowe wydawnictwo – „Album historyczny Mławy” wydany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W sobotnie południe salę na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie poza „Złotymi Małżonkami” zapełnili członkowie ich rodzin – dzieci, wnuczęta oraz prawnuki. Po wzniesieniu symbolicznej lampki szampana, wszyscy chórem odśpiewali jubilatom „Sto lat”. Następnie młodzież z sekcji artystycznej Miejskiego Domu Kultury zaprezentowała program słowno-muzyczny, w którym strofy romantycznej poezji przeplatały się ze złotymi przebojami sprzed 50 lat.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wci
wci
1 rok temu

Wbrew teorii Darwina

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Gratulacje! 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x