Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kresy w potrzebie – Polacy Polakom


Boże Narodzenie to czas, w którym szczególnie należy otworzyć się na potrzeby drugiego człowieka. Społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie w tym roku z zaangażowaniem włączyła się w ogólnopolską akcję „Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2019” i przygotowała upominki dla naszych Rodaków z Litwy i Białorusi.


Członkowie szkolnego koła wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski przeprowadzili zbiórkę produktów spożywczych, słodyczy, środków czystości, medykamentów… Wielu uczniów wykonało też samodzielnie kartki z życzeniami w ojczystym języku, które będą sentymentalnym załącznikiem do darów rzeczowych. Działaniom towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera. Ten wyraz pamięci o Rodakach to współczesna lekcja patriotyzmu dla młodego pokolenia.

źródło i fot. KSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x