Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

KGW z terenu powiatu mławskiego rozmawiały o finansach


Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mławie spotkały się przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu mławskiego. Spotkanie poświęcone było finansowaniu kół i rozliczaniu otrzymanych dotacji. Była też okazja by podzielić się dobrymi praktykami i pomysłami.

Sprzedam Piec


Pani Anna Brodzińska – pracownik Urzędu Skarbowego w Mławie – przedstawiła obowiązki podatkowe KGW, a Pani Monika Tkaczyk (księgowa) zaprezentowała wszystkim informację jak wypełniać i prowadzić uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów.

Pani Małgorzata Pietrzak zaprezentowała działalność oraz dobre praktyki KGW w Starej Otoczni „Na Szpilkach” (gm. Wiśniewo).

Obecni byli przedstawiciele KGW z terenu powiatu mławskiego:
– KGW „Dobrogoszczanki” m. Dobrogosty gm. Dzierzgowo
– KGW „Dzierzgówek” m. Dzierzgówek gm. Dzierzgowo
– KGW „Syberianki” m. Syberia gm. Strzegowo
– KGW „Mazowszanki” m. Mdzewo gm. Strzegowo
– Stowarzyszenie „Sławogórszczanki” m. Nowa Sławogóra gm. Szydłowo
– KGW „Czarnocin” m. Czarnocin gm. Strzegowo
– KGW „Na Szpilkach” m. Stara Otocznia gm. Wiśniewo
– KGW „Kreatywny Szumsk” m. Szumsk gm. Dzierzgowo
– KGW „Szreńsk” m. Szreńsk gm. Szreńsk
– KGW „Aktywne kobiety” w Radzanowie n/Wkrą gm. Radzanów
– KGW „Józefinki” m. Józefowo gm. Radzanów
– KGW „Wesołe Babki” m. Kuklin gm. Wieczfnia Kościelna
– KGW „Dozinianki” m. Doziny gm. Wiśniewo
– KGW „Nad Wkrą” m. Strzegowo gm. Strzegowo
– KGW „Czar Par” m. Mdzewko gm. Strzegowo

Wśród tematów, o których dyskutowano znalazły się te związane z otrzymaniem dofinansowania dla KGW z ARiMR (3 tys. zł / 4 tys. zł / 5 tys. zł) oraz  sprawozdania z wydatkowania, rozliczenia KGW z Urzędem Skarbowym jako zobowiązań w podatku dochodowym od osób prawnych, , a także dofinansowań oraz dotacji, jakie KGW mogą pozyskać na prowadzenie własnej działalności.

Przypomnijmy, od maja tego roku, koła gospodyń mogą ubiegać w ARiMR o pomoc finansową na prowadzoną przez nie działalność statutową. Dofinansowanie dla pojedynczego koła uzależnione jest od liczby członków i wynosi 3 – 5 tys. zł / rocznie.

Organizatorami konferencji były radne powiatowe: Jolanta Karpińska, Barbara Stańczak oraz Krystyna Zając.

źródło i fot. Starostwo Powiatowe w Mławie

artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]