Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Magiczne andrzejki klasy Ic w miejskiej bibliotece


Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Dawniej wróżby czyniono 29 listopada. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Tego dnia uczniowie z klasy Ic przybyli na spotkanie pełne czarów i dobrej zabawy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa Filia nr 2 Mławie.


Odpowiednio udekorowana i oświetlona lampkami  biblioteka została przemieniona w „Jaskinię wróżb”.   Przyszłość uczniom  przepowiadały  dobre czarownice i wróżki, w które wcieliły się uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Wróżki były w tym dniu niezwykle zapracowane, ponieważ każdy chciał skorzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji. Wróżono z dłoni, ze szpilek, z kostki do gry. Oprócz tradycyjnego przekłuwania serca, które zdradziło imię ukochanej/ukochanego, można było również poznać cechy swojego charakteru (magiczne cyferki) oraz dowiedzieć się, kto kim zostanie w przyszłości. Nie zabrakło ustawiania bucików oraz lania wosku. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie oraz zorganizowanie wspaniałej zabawy, dzięki której uczniowie mogli zasmakować staropolskiej tradycji . Dostarczyła ona dzieciom wielu przeżyć i dużo radości. Wszyscy świetnie się bawili.  

źródło: SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x