Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ostatni sprawdzian na siódemkę. Złota Kalina


Już wspominaliśmy, że najstarsi zawodnicy mławskiego Płetwala powalczą w grudniu na zimowych mistrzostwach Polski. W Ostrowcu Świętokrzyskim swoje umiejętności z rówieśnikami z terenu całego kraju sprawdzą czternastolatkowie, a w Opolu piętnastolatkowie. Obie imprezy będzie dzielił zaledwie tydzień.


Zarówno w województwie świętokrzyskim, jak i w opolskim opiekunem mławian będzie Michał Chlastosz. O medale będzie ciężko, ale sport lubi niespodzianki. W przeszłości w barwach Płetwala na podium krajowego czempionatu przedarła się Andżelika Łyczek. Nie brakowało także miejsc w finałach A i B.

Ostatnim sprawdzianem formy dla naszych zawodników przed występem na prestiżowych imprezach był udział w memoriale poświęconym pamięci Cezarego Piórkowskiego, rozegrany na basenie w Płocku. Nasz klub reprezentowało sześcioro śmiałków: Jakub Czupryn, Adrian Kaliszewski, Tomasz Murawski, Jakub Prosiński oraz Kalina Ossowska i Sylwia Rząp.

Reprezentanci mławskiego Płetwala przedarli się na podium siedmiokrotnie. Liderką okazała się Kalina Ossowska. Sięgnęła po trzy złote krążki, wygrywając wyścig na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz na 100 metrów stylem zmiennym. Adrian Kaliszewski cieszył się ze srebra i brązu (200 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem klasycznym), a Jakub Czupryn z podwójnego srebra na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym.

Mławianie walczyli także w sztafecie. Adrian, Kalina, Jakub i Sylwia wywalczyli piąte miejsce na 4×50 metrów stylem zmiennym. Podium przegrali o niespełna półtorej sekundy.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x